Rušenie zvuku

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Plexo
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Rušenie zvuku

Příspěvek od Plexo »

Zdravím. Mám dosku MSI KT4V a mám menší problém so zvukom(je jedno, či používam zvukovku v PCI, alebo na doske).Pri (aj miernom) zaťažení CPU sa z reproduktorov ozýva rušenie.(nemôže to byť dôsledok pretaktovania FSB na 166 ? ).
Plexo
dr_x
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003

Příspěvek od dr_x »

Mohl by to dělat třeba i špatně uzemněný case.
AMD Athlon 3000+ - Spire WhisperRock III cooler - MSI K7N2 Delta-ILSR - 2x Kingmax DDR400 256 MB - MSI FX5900-VTD128 - 2x Seagate Barracuda ATA IV 80GB - 1x Seagate Barracuda V 120GB - Plextor PlexCombo 20/10/40-12A - DVD-ROM NEC DV-5500 - ATI TV Wonder PCI - Fortron LowNoise 300W - FSC Scaleo C792 17" CRT

Obrázek
Starmen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

rušení...

Příspěvek od Starmen »

Podívat se kudy vedete dráty (indukování do kabelu - i do stíněného se toho může naindukovat ažaž)
Zkusit, jestli je to i ve sluchátkách při odpojené soustavě, kterou máte a podle toho hledat dál

Ve sluchátkách taky:

Zkusit uzemnit CASE,
Nové drivery

Ve sluchátkách nee:

opět pořádně zkontrolovat kabeláž
umístění zesilovače do beden
stínění zesilovače od beden
.
.
.
Mike Rosoft
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003

Re: Rušenie zvuku

Příspěvek od Mike Rosoft »

Plexo píše:Zdravím. Mám dosku MSI KT4V a mám menší problém so zvukom(je jedno, či používam zvukovku v PCI, alebo na doske).Pri (aj miernom) zaťažení CPU sa z reproduktorov ozýva rušenie.(nemôže to byť dôsledok pretaktovania FSB na 166 ? ).
Nerusi to nahodou ve chvili kdy hrabe HDD?
80386 40MHz @ 44MHz, RAID na komary lezi hned vedle, 4MB DDR Kingmax, 170MB HDD, PC-Speaker Audigy.
Plexo
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Plexo »

Nie ,ale začne napríklad, keď pohnem myšou,spustím program...
Plexo
Mike Rosoft
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003

Příspěvek od Mike Rosoft »

Tak zkus vratit ty frekvence na hodnoty jaky maji byt, protoze kdyz to dela i integrovana tak me nenapada uz nic jinyho co by to mohlo byt.
80386 40MHz @ 44MHz, RAID na komary lezi hned vedle, 4MB DDR Kingmax, 170MB HDD, PC-Speaker Audigy.
bono
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003

Příspěvek od bono »

No ja mam taky isty problem ako ty este sa mi to nepodarilo vyriesit len jedno viem urcite ze to nie je frekvenciov le ju mam na default.
Pouzivam iba sluchatka s pozlatenym jackom a je tam pocut ten brum , vymenil som aj zvukovku predtym SB live 5.1 teraz hercules fortissimo
ovladacmi to teda asi urcete nie je. Ako som pisal tento problem riesim na tvfreaku.cz pod menom bono.

To Starmen : Ako mam uzemnit case? :oops:

Dnes idem skusit este jeden zdroj , teraz mam neky noname 350W,
keby to pomohlo tak napisem lebo uz som skusil snad vsetko . :twisted:
Este ma napadlo skus to pohrahadzovat v zastrckach mozno ti to pomoze.
Vela zdaru a keby si na nieco prisiel tak napis :wink:
Plexo
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Plexo »

Noo zaujímavé je, že toto mi robilo aj na starom Pc (celeron 300),Iný zdroj, iná doska, iná zvukovka.... /Ďalším veľmi zaujímavým úkazom je,
že to rušenie počuť aj zo samotného Pc (bez pripojených reprákov),Toto sa ešte zosilní, keď spustím napr softwarové chladenie CPU..) /
Plexo
Starmen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Starmen »

Bono << pokud je to brum, tak by mělo pomoct opravdu uzemnění něčeho. Brum bývá právě způsobem špatným uzemněním (rozdílné potenciály tam, kde mají být stejné apod..)

To co teď říkám, tak NEDÁVÁM ZÁRUKU na případné zničené věci:
Case například uzemníš tak, že si vezmeš drát a jím propojíš prostřední (jediný vyčnívající) kolík v zásuvce a CASE (V zásuvce by měla být levá fáze, pravá nulák a prostředí zem).
Ve zdoji by to ale mělo takto být již uděláno tudíž zkontrolovat kontakt zdroje s CASEm. A nebo zkusit přesný opak a zdroj od CASE zkusti na chvilku odizolovat.

Nicméně jsem měl osobní problém, že při odpojeném napájení PC a připojené napájené vypnuté tiskárně do LPT bylo na CASE napětí (pěkě to brnělo na citlivých částech těla - jsem montoval něco v CASE a přitiskl jsem se ramenem... jsem se pěkně lek co to je :-D ). Zkuste tedy také odpojit co nejvíce periferních zařízení

A opakuji ZKUSTE SE PODÍVAT KUDY VEDETE KABELY!!!! Viděl jsem i nakmitané rušení do koaxiálního kabelu apod... A taky umístění zesilovače. Aby jej nerušil zdroj PC apod... (předpokládám, že nenapájíte repro nějakým způsobem ze zdroje PC apod :-D )
bono
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003

Příspěvek od bono »

To Starmen: Ja nemam pripojene repraky ani niaky zosilovac nieje v blizkosti PC ale sluchatka, na tie kable sa pozriem a skusim dat napajaci kabel co najdalej od koaxialu, Vcera som menil zdroj ale nepomohlo to ale na 99% to robi ta Tv karta od Pinnacle lebo somju dal vo s Pc a ziadny brum tam zrazu nebol tak asi ta TV karta ma zlu zem alebo co kurva uz ma to sere ,kreteni nemecky nevedia spravit poriadnu kartu za tie prachy ,najradsej by som im to nacpal do riti tou najhrubsou stranou :evil: { ale mozno by som im spravil dobre :roll: }
Mam tu kartu pripojenu cez auz zo zvukovkou Fortissimo III taky kablom co sa pripaja CD-ROM zo zvukovkov {nemoze byt chyba tam? sice *brumi to aj ket to pripjim aj cez line-in tak asi nie} ale rozmyslal som ci by sa ten kablik co ide do AUx-u zvukovky nedal neako odrusit neakym kondikom ,ale ja sa v tom moc neviznam nie som elektrikar .
Tak keby si vedel tak mi prosim ta porad lebo ju rozslapem a bude :twisted:
bono
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003

Příspěvek od bono »

Este ma napadlo nez ju rozslapem ci by mi nepomohlo toto:

Pulsar CL5TV, prepatova ochrana 5 zasuviek + TV je to na :

http://www.bgsdistribution.sk/product/d ... x?id=16717

dakujem
Starmen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Starmen »

Mno vidíš, alespoň víš, čím to je :-D .

Takže zkus tu kartu dát do PC a nepřipjit do ní vůbec nic. Dělá to taky?? Pokud ano, je problém někde v PC (např přenos po PCI). Pokud ne, tak postupně přidávej kabely, které používáš (anténa, propojení zvukovky a této karty atd...) dokud nenarazíš na chvíli, kdy to začne a ta poslední přidaná věc, to je ono 8) . Pokud to bude po přidání propojení mezi touto kartou a zvukovkou, tak zkus zakázat v mixéru vstup zvukovky, do které je připojena a pokud to nebude pokračovat, tak to přímo pouští do vstupu ta karta a asi ti nepomůže nic jiného, než ji rozšlapat :-D (ještě to ale nedělej). Zkus pro ni nový drivery a případně technickou podporu...
bono
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003

Příspěvek od bono »

To Starmen: Tak som to skusil ako si mi radil s tymi kablami ale nic to nopomhlo, tak som zakazal v mixery vstup aux a bolo ticho ziadny *brum* dal som otestovat zvukovku vsetko ciste takze ako si pisal ta tv karta to pusta priamo do zvukovky ten *brum*

NO KURVA A TERAZ CO? NEJDE TO ODRUSIT NEAKYMI KONDIKMY CI AKO SA TO VOLA.
Potom je ta karta zle odrusena alebo ju treba zvlast uzemnit?
Starmen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Starmen »

Bono << Když odpojíš ty TV kartu od zvukovky a v mixéru máš AUX povolený, tak to dělá, nebo ne.

Plexo << Teď jsem si vzpoměl ještě na jednu věc a to tu, že když jsem měl jednu starší CD-ROM připojenou analogově ke zvukovce (Audio), tak jsem slyšel šumy a ruchy podle práce na PC. Jakmile jsem ale zakázal v mixéru vstup, na kterém CD-ROM byla připojena na zvukovku, bylo to OK.
Starmen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Starmen »

Myslel jsem to teda takto. pokud v AUX zvukovky nic není a v mixéru je AUX povolen, brumí, nebo nebrumí...
HADES
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HADES »

Ok, tak tady to máš: v zásadě vždycky v mixéru vypínam všechny věci které nepoužívám, takže tam zůstane jen main a wave/mp3. Základem je vypnutí pc speakeru, mikrofonu a cd audio
Intel Core2Duo E8200 @3GHz / Gigabyte EP35-DS3 / PowerColor ATI HD 6850 1GB DDR5/ Patriot 2x2GB DDR2 800MHz 5-5-5-12 / Kingston V+ 64GB SNVP325 / Samsung Spinpoint F1 HD320HJ / WD1001FALS / WD5000AAKS / Samsung S203P / SB X-Fi X-Treme Gamer / Genius SW5.1HT / Speedlink Medusa Home / Logitech MX518 Gaming Grade / LOGITECH Deluxe 250 / Dragonlord PC-K58 / Scythe Mugen / Samsung 226BW / Windows 7 Home Premium 64bit
Plexo
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Plexo »

Starmen<< Toto som spravil už na začiatku.Taktiež som zakázal
všetky nepoužívané vstupy a tým som len eliminoval silnejšie rušenie
od CD-ROM (SONY... Nikdy viac).Problém je, že rušenie je počuteľné aj
pri odpojenom audio systéme priamo od MB.Vyzerá to ako VF rušenie
(indukčné ovplyvňovanie vodičov na zbernici pri vysokej frekvencii.
(len pre zaujímavosť-niektoré programy na softwarové chladenie CPU
majú v starších verziách vupozornenie a voľbu ošetrenia eliminácie
vzniknutého zvuku pri použití na systémoch s chipsetom VIA (KT400..)).

:?
Plexo
bono
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003

Příspěvek od bono »

To Starmen: Ked odpojim TV od zvukovky a aux necham povoleny tak to nerobi iba ked ju spojimzo zvukovkou tak to bruni :roll:
Este som nenapisal co mam za system:

MSI 745 ultra
AMD Athlon 1600+
GK Ati All IN wonder 128 rage { tam je vsetko ok}
Tv PCTV PRO {pinnacle}
Hercules Fortissimo 7.1
HDD maxtor 40 gb
DVD Thosiba
CDRW MSI
WIN XP Prof

A len pre istotu ziadny soft cooler nepouzivam.
Starmen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Starmen »

Plexo << nemáte podpětí v síti?? (230V+- max 10V). Jsem si přečetl všecky tvoje přízpěvky znovu. Zkus najít, co to je. Odpoj z PC vše, co není nutné k rozjetí (zkus jen CPU/MB/RAM/GK). Pokud to nebude dělat, tak zkus přidat disk a nabootovat. Pokud to dělat nebude tak přidávat další věci (karty, periferie atd.).
Teda doufám, že jsem to dobře pochopil a dělá ti něco nějakej zvuk v PC a když připojíš repro (nebo sluchátka), tak ten zvuk je i v nich.
A nebo když odpojíš bedny od PC, tak to v těch bednách je pořád?? Teď jsi popravdě nejsem jist jak to myslíš.

Bono << Hmmmh Zkus připojit na ten AUX zvukovky něco jinýho, jestli to nebude taky dělat. Taky by jsi mohl zkusit tu PINNACLE píchnout do jinýho vstupu. Když necháš tu kartu propojenou se zvukovkou a nic jiného (ani anténu) do ní nepřipojíš, tak to dělá taky???
Plexo
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Plexo »

Starmen<< Napätie v sieti je v poriadku.Keby aj bolo nižšie, zdroj nie
je určený konkrétne pre napätie 230V ,ale pre sieťové napätie v rozmedzí
od 110 do 250V bez prepínača.Mal som PC len v minimálnom zložení,ale stále to počuť (kua čo to počujem už aj pamäťové prenosy z PC? :lol: ).
Reprobedne sú bez pripojeného zdroja zvuku ticho,teda rušenie ide z PC.
Potom ten istý zvuk,ale tichší počuť z PC (keď CPU niečo rieši.,keď nie
je systém zaťažený,je ticho.)


Neviem možno som adresátom mimozemského vysielania a nejako som
ten ich signál nepochopil..... 8) a potrebujem to asi dekódovať. :?
Plexo
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“