Intel 771 cpu do 775 mobo mod

Vše o procesorech Integrated Electronics.

Moderátoři: Eddward, Baneshee

Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Intel 771 cpu do 775 mobo mod

Příspěvek od Jey »

MCH zvýšit vyzkoušej, moje zkušenost je taková, že to byl u 2jádra jediný ukazatel, který ovlivňoval výši dosažené FSB při přetaktování. Mám nastaveno 1,4v, měl jsem i předtím.. jak to dám níže, ve windows nenajde zvukovka, nebo něco jiného = málo napětí a projevy nestability právě NB. Kromě toho zvedám jen napětí CPU a dle potřeby MEM.

Teplotu NB mám naprosto stejnou jako ty :-D Gigabytka EP45-UD3LR má jen velký pasivní heatsink na NB, lepší GB desky stejné řady mají na NB kombinovaný heatpipes chladič. Tzn. pár sekund tam prst udržím, pak už se to nedá :-D heatsink je ofukován větráky od chladiče procesoru, wind tunnel ve skříni funguje obstojně, takže se to po zavření skříně (a dlouhodobě, 2-3roky provozu) uchladí.

Článek na pctuningu, ze kterého jsem mj. také zkoušel čerpat, je určitě plný dobrých informací, ale mě k taktování 4jádra a lepšímu výsledku nepomohl.
http://pctuning.tyden.cz/navody/upravy- ... te_oc_guru

Co se týče balíku z Číny do ČR, jasně koukal jsem, že ty jsi aktuálně na NZ. Celní správa zadrží všechny zásilky do ČR ze zemí MIMO EU, kde se domnívá, že by měly projít celním řízením (musí se jim doložit hodnota fakturou, výpisem platby, nejsou moc blbí viz. výše můj případ s SO-DIMM DDR3).
byXick
Černá karta
Černá karta
Registrován: 10. čer 2015

Re: Intel 771 cpu do 775 mobo mod

Příspěvek od byXick »

Čau, koupil jsem už upravenej Xeon L5420 a desku Asus P5K-E/WIFI-AP. Bohužel ten procesor mi tam z neznámého důvodu nefunguje. Po zapnutí počítače se ventilátory točí, ale obrazovka je černá. "Podporovanej" tou deskou je. Jiný procesor v té desce funguje (C2D E7300). Zkoušel jsem nastavit vyšší napětí (vcore), ale nepomohlo to. Bios jsem nahrál poslední s přidanýma microcodes pro 771 xeon procesory.
Tady je foto procesoru: http://s15.postimg.org/3k69pdex7/IMAG0223_1.jpg
Bohužel lepší foto nepořídím, protože na focení mám k dispozici pouze mobil.
Ještě na procesoru byla (pro mě z nepochopitelného důvodu) nalepena nálepka s číslama a čínskými znaky cca tady: http://s18.postimg.org/uofzx0f6h/nalepka.jpg
Tu jsem odstranil dřevěnou špejlí (šlo to těžko). Ale nemyslím si, že bych tím procesor poškodil?
Tuší někdo, kde by mohl být problém?
byXick
Černá karta
Černá karta
Registrován: 10. čer 2015

Re: Intel 771 cpu do 775 mobo mod

Příspěvek od byXick »

up
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Intel 771 cpu do 775 mobo mod

Příspěvek od Jey »

Těžko říct. Možná jen špatně nalepený sticker mod. Zkus koupit nový a nalepit ho znovu, vyjde to nejlevněji.
byXick
Černá karta
Černá karta
Registrován: 10. čer 2015

Re: Intel 771 cpu do 775 mobo mod

Příspěvek od byXick »

Domluvil jsem se s prodejcem na vrácení peněz, ale i tak díky za odpověď.
geronimo63
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2014

Re: Intel 771 cpu do 775 mobo mod

Příspěvek od geronimo63 »

zdravím myslite ze by tento kusok prezil xeon x5460 v doske msi p35neo3? lebo core 2 duo šlape na 3,7@ aj ked viem ze ma len polovične tdp z toho xeona ale realne by ma to zaujimalo ci by to bolo mozne? chladic je artic frezer pro 7 ale pri najhošiom by to malo uchladit aj gelid traquilo rev.3
ale tipujem ze asi to nezvladne kaskáda :(
Tuning is my life
PC Motherboard ASUS P8H77-M ,Srdce zostavy Intel Core i5 3350P @3.10
,Ram Kingston Hyper-X 8GB Blue, GPU ASUS Nvidia GTX650 TI OC 2GB
BIG Disk 1TB Seagate Baracuda 7200 + Exterm. Disky 1TB WD Elements, Adata SH02 320GB ,
Šťavu dodáva Cooler Master Thunder 600W ,Všetko Napchané v Skrini Cooler Master Glite 430 Black
WIFI 2.4GHz 300Mbps Wireless N PCI Adapter CNP-WF511N2
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel 771 cpu do 775 mobo mod

Příspěvek od DOC_ZENITH »

V TDP problém nebude, spíš v biosu a supportu, funguje to na GB/Asus boardech (ne P45) typu 9xx P3x, atd. MSI bejvá shit biosem a často nepostne s nepodporovanym CPU. Projdi si tenhle thread jestli to tam náhodou někdo nerozjel s MSI.

http://www.xtremesystems.org/forums/sho ... A-775-Mobo

Edit: Našel jsem velkej seznam:

http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/3/

A ihmo mělo by ti to fungovat. Good luck.
geronimo63
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2014

Re: Intel 771 cpu do 775 mobo mod

Příspěvek od geronimo63 »

dakujem za rychlu odozvu a snad by to slo lebo chcem ho objednat po sviatkoch a ptm aj lepšiu dosku nech aj overclocking je a ptm by som asi predal tu i5 3350p s tou doskou co mam lebo ten xeon je vykonnovo cca ako tie nove i5 https://www.youtube.com/watch?v=gNvIczMMQQw
Tuning is my life
PC Motherboard ASUS P8H77-M ,Srdce zostavy Intel Core i5 3350P @3.10
,Ram Kingston Hyper-X 8GB Blue, GPU ASUS Nvidia GTX650 TI OC 2GB
BIG Disk 1TB Seagate Baracuda 7200 + Exterm. Disky 1TB WD Elements, Adata SH02 320GB ,
Šťavu dodáva Cooler Master Thunder 600W ,Všetko Napchané v Skrini Cooler Master Glite 430 Black
WIFI 2.4GHz 300Mbps Wireless N PCI Adapter CNP-WF511N2
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel 771 cpu do 775 mobo mod

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nevim co to plánuješ, ale C2Q rozhodně nebude lepší jak ta I5. Rozhodně si nech tu I5. Bude to po OC žrát 4x tolik a výkon to bude mít srovantelnej ve starym SW a horší v modernim (včetně her). + Stará platforma + max 8GB RAM + vše ostatní. Core2 je mrtvá, vyplácí se to jen pokud je to defakto free, tzn mam desku, někde se oběvil Xeon a koupim redukci za 50kč a vrazim to tam, jinak ne.
geronimo63
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2014

Re: Intel 771 cpu do 775 mobo mod

Příspěvek od geronimo63 »

jaaj :? tak ale asi lepšiu dosku keby sa mi podarilo zohnat na tu i5
Tuning is my life
PC Motherboard ASUS P8H77-M ,Srdce zostavy Intel Core i5 3350P @3.10
,Ram Kingston Hyper-X 8GB Blue, GPU ASUS Nvidia GTX650 TI OC 2GB
BIG Disk 1TB Seagate Baracuda 7200 + Exterm. Disky 1TB WD Elements, Adata SH02 320GB ,
Šťavu dodáva Cooler Master Thunder 600W ,Všetko Napchané v Skrini Cooler Master Glite 430 Black
WIFI 2.4GHz 300Mbps Wireless N PCI Adapter CNP-WF511N2
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel 771 cpu do 775 mobo mod

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Lepší desku k čemu? Nemáš odemčenej CPU, tzn P/Z deska ti dá u tohodle CPU myslim +200 Mhz, nic co by jsi ihmo cejtil. Na tomhle neni co měnit, ta sestava je jaká je a ž přestane stačit musí jít celá.
geronimo63
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2014

Re: Intel 771 cpu do 775 mobo mod

Příspěvek od geronimo63 »

neboj uz je objednana i5 6600k a asus z170pro gaming aura :-D
Tuning is my life
PC Motherboard ASUS P8H77-M ,Srdce zostavy Intel Core i5 3350P @3.10
,Ram Kingston Hyper-X 8GB Blue, GPU ASUS Nvidia GTX650 TI OC 2GB
BIG Disk 1TB Seagate Baracuda 7200 + Exterm. Disky 1TB WD Elements, Adata SH02 320GB ,
Šťavu dodáva Cooler Master Thunder 600W ,Všetko Napchané v Skrini Cooler Master Glite 430 Black
WIFI 2.4GHz 300Mbps Wireless N PCI Adapter CNP-WF511N2
Odpovědět

Zpět na „Procesory Intel“