Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Vše o procesorech Integrated Electronics.

Moderátoři: Eddward, Baneshee

Odpovědět
egiman
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2017

Re: Přetaktování 4770k Plzeň - někdo zkušený?

Příspěvek od egiman »

Tak ted jsem na 43x, Voltage 1.32V a teplota lítá při to Exportu až na 78C. To asi neni dobré co?
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Přetaktování 4770k Plzeň - někdo zkušený?

Příspěvek od PKBO »

Je to v pohodě, procesor jen tak nezapálíš a na 100C by se ti stejně samovolně podtaktoval a zchladil.

Nechej to to třeba hodinku pracovat, normálně funguj a pokud nepůjdeš nad 90C tak se tím netrap, jediné co tě může pak trápit bude asi spíš hlučnost ventilátoru na chladiči..

Pokud to po hodině zůstane okolo těch 80C, tak můžeš zkusit jít na 44x @ 1,34-1,36 víc už zřejmě neuchladíš.
egiman
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2017

Re: Přetaktování 4770k Plzeň - někdo zkušený?

Příspěvek od egiman »

Myslis ze bude rozdil kdyz tam dam Corsair H100? Ma to cenu?
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od Chief4 »

na 1,3 jo, ale víc radši moc ne, jak tak koukám má to chudý napájení a chlazení
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Přetaktování 4770k Plzeň - někdo zkušený?

Příspěvek od PKBO »

Nemá, teplota ti při nejlepší padne o 5C-10C níže, to už by pak chtělo udělat de-lid, pak by to třeba smysl mělo větší, by ses mohl dostat dalších 10C níže a třeba se posunout i k 4,5 Ghz na vyšší voltáži, ale upřímně, otázkou je, zda to za to stojí.
egiman
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2017

Re: Přetaktování 4770k Plzeň - někdo zkušený?

Příspěvek od egiman »

Ahoj,
tak už to chvilku běží stabilně od té doby co jsem taktoval, Multiplier je 42x, frekvence je 4.17 a přijde mi že teda žádná sláva s teplotou při renderu. Mrkni na to. Nevím co dál s tim, jestli zas snížit frekvenci nebo řešit to chlazení a nebo to prodat a koupit 6700K, ale to je zas nová deska, nový RAMky když už....díky za rady, Jakub
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Přetaktování 4770k Plzeň - někdo zkušený?

Příspěvek od PKBO »

To je tak rozmazaný, že nevidím nic... Každopádně teplota není odvislá od frekvence ale od Vcore, které tomu nastavíš... A jinak skylake topí ještě víc. 75 C je pohoda..
egiman
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2017

Re: Přetaktování 4770k Plzeň - někdo zkušený?

Příspěvek od egiman »

Aha, tak to je super:-D. Tak mam zkusit znížit teplotu? Jenže právě když jsem snížil tak to padalo, restart samo od sebe.
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Přetaktování 4770k Plzeň - někdo zkušený?

Příspěvek od Jeltík »

Co máš za zdroj?

// Aha, to byl jen pokus, jestli nemáš nějakou hrůzu. Nemáš. :-)
Naposledy upravil(a) Jeltík dne pon 20. úno 2017, 13:16, celkem upraveno 1 x.
egiman
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2017

Re: Přetaktování 4770k Plzeň - někdo zkušený?

Příspěvek od egiman »

Seasonic M12II-620 BRONZE - 620W
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přetaktování 4770k Plzeň - někdo zkušený?

Příspěvek od Michael24 »

Na screenu nic nevidíme, ale pokud teplota neleze k 90°C a víc, tak to neřeš, nic se ti nepřehřívá a nic se tomu nestane. :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Přetaktování 4770k Plzeň - někdo zkušený?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Přesně tak, pod 90 ve full loadu je ok. 4770K má bez delidu hroznou pastu takže bude horká, ale nemusíš se toho bát. Snížit teplota jde jen snížením voltáže (nebo delidem o což by se nezkušenej člověk neměl moc pokoušet). Nevim jestli na tvém screenu je 1,309v nebo 1,209v, pokud 1,3 tak je to pro 4,2Ghz zbytečně moc a můžeš jít určitě níž (nebo naopak vejš s frekvencí, jde o to co se ti chce více).
Bandy666666
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. črc 2013

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od Bandy666666 »

Dnes som maturoval z CPU lebo aj po Delide su teploty aj tak nejake vysoke a tak som to rozobral a zistil ze to IHS je dost nerovne a nepomoze ani nejake rucne Lapovanie proste nebude to nikdy take rovne.A tak zvazujem ze to skusim bez IHS.Viete niekto ako nato? Nejaky najbezpecnejsi sposob?I7 4790K,MSI Z97 PC MATE ,Nosctua NH-D15S. Samozrejme viem ze treba dat dole celkovo ten klasicky uchyt CPU lebo je vysie.A tak na PCB okolo cipu si mam v plane zohnat nejake gumene kolieska trebarz aby to bolo zarovno z cipom
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Bez IHS to s noctuou ani nezkoušej, jednak počítá s vejškou IHS takže tam bude menší přítlak, v nejhoršim by se to mohlo odklonit a ztratit kontakt, což se vlastně s vertikálně instalovanou deskou stane tak jako tak, protože soudobé držení chladičů prostě počítá s tim že tam IHS bude.
egiman
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2017

Re: Přetaktování 4770k Plzeň - někdo zkušený?

Příspěvek od egiman »

Kluci mam možnost to prodat a koupit něco jinýho. Možná bych toho využil, koupil rychlejší RAMku a lepší procesor. Radši i7 6700k? nebo 4790k? Je to převážně na Premieru, takže Rendry, exporty. Ojediněle Witcher:-). Díky Jakub
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Přetaktování 4770k Plzeň - někdo zkušený?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nah, nech to bejt, ekonomicky se takovej Trade nevyplácí. Teď před ovedením Zenu budou obchody stagnovat a po jeho uvedení si troufám že se situace změní. Ono na ten tvůj render by se pokud vše doapdne dle předplokadů hoidil právě Zen. Taková 1700 + OC by byla solidní upgrade. 4790K by byl 0 upgrade protože je to stejné jádro jen na vyšších default frekvencích a a 6700/7700K je rychlejší v hrách když to zkombinuješ s fast RAM, ale v pracovnim nasazení o moc ne. Měnit ale 4 jádro s HT který ještě neni zastaralý za jiný 4 jádro s HT mi přijde jako kravina.
egiman
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2017

Re: Přetaktování 4770k Plzeň - někdo zkušený?

Příspěvek od egiman »

A co je to za novej procesor? Máš někde info kolik bude stát?
pavlas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Brno

Re: Přetaktování 4770k Plzeň - někdo zkušený?

Příspěvek od pavlas »

A co se někde prvně podívat, než začít psát? Mají ho v czc,alfe i alze...
egiman
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2017

Re: Přetaktování 4770k Plzeň - někdo zkušený?

Příspěvek od egiman »

Ono, když člověk ani neví jak se ten produkt jmenuje, tak je to těžký. Neni to ZEN ale RYZEN, už jsem to našel, díky. https://www.alza.cz/amd-ryzen-7-1800x-d4737711.htm?o=4
petsild
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2012
Bydliště: Praha 10

Re: Intel Core i5-46x0K/i7-47x0K- infa,recenze, zkušenosti

Příspěvek od petsild »

Chief4 píše:Abych napsal jak to dopadlo, poslední měsíc dva jsem si tím hrál, po delidu jsem dokonce myslel že je CPU KO, je lehce poškozený ale na funkci to nemá vliv :oops:
Nakonec jsem i vyměnil desku z Z97 m plus na maximus ranger, na 4,8 Ghz 1,3 - šlo by určitě níže ale není třeba, na 4,9 Ghz 1,36V, pak jsem sehnal krakena a 5 Ghz na 1.41V, poslední výsledek jsem ve stress testu moc netestoval, kvůli teplotám, myslím cca 15 min XTU, ale spoustu hodin MP BF1 kde mám zkušenost že se nestabilita projeví po cca 10-15 minutách na plném serveru.
Na 1,41 kraken uchladí do 60-66 stupňů (samozřejmě při hraní kde je zátěž cca 70-80%). Cache mám na 43x, víc nešla na jakémkoliv taktu jádra, možná jí ještě zkusím zvýšit napětí a popohnat vejš. VCCIN 1.9V manual, LLC level 5 a další blbiny mám nastaveno.
Po delidu teplota na nejteplejším jádře šla o 26 stupňů dolů, na 1,3 V, to jsem měl ještě vzducháč
Ahoj,
můžeš rozvést co znamená lehce poškozený ale na funkci to nemá vliv?
Odpovědět

Zpět na „Procesory Intel“