Intel Core 2 Duo E5x00 - rady, problemy, taktovanie

Vše o procesorech Integrated Electronics.

Moderátoři: Eddward, Baneshee

Odpovědět
anti.77
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. kvě 2006

Re: CoreDuo E5400 2700MHz zatížený stále min. na 50%

Příspěvek od anti.77 »

Tak opět nic nouzový stav a povypínaný věci v bios opět 50%,jádra se zatěžují střídavě a různě ovšem celkově vždy +- 50% ,pouze při nabíhání programu to vyletí na 100%.Ve Vistě se zastaví většina instalací a např. spuštění outloocku trvá tak 5minut než je provozuschopnej,pak už běží.....HD tune pro 5 i klasické chkdsk ukazují disk v pořádku(podezřívám ho stále),nevím... je možné,jelikož disk s Vistou je systémový,že i W7 při startu z něj něco načtou a proto procesor jede na těch 50% ????
Case: Fractal Design Meshify C - DarkTG ,MB:Asus Maximus VIII Gene,proc:i7 6700K(cooler: Corsair H80i v2 Extreme),GK: EVGA GeForce GTX1080Ti SC BE Gaming ICX,4x8GB ram: DDR4 Corsair Vengeance LPX Black,disky:SSD A-Data XPG SX900 128GB, HDD : Toshiba P300 3TB, Seagate Barracuda7200.14 -1TB,ext.WD Elements Portable 750GB USB 3.0,zdroj:Seasonic Focus Plus Gold 750W,monitor: Samsung C27H711,klávesnice:GIGABYTE Force K85,myš:Asus Echelon,Windows 10 Home 64bit
WILLLESS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2011

Re: CoreDuo E5400 2700MHz zatížený stále min. na 50%

Příspěvek od WILLLESS »

Nemáš na počítači něco jako nview? S tímto už mělo problémy více lidí, spojovalo se to s Nvidií, řešení se obvykle najít nepodařilo. Problémy byly snad i s AVG. Zkontroluj i software, jestli je disk s Vistami stále připojený, malware z něho pochopitelně problémy působit může.
anti.77
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. kvě 2006

Re: CoreDuo E5400 2700MHz zatížený stále min. na 50%

Příspěvek od anti.77 »

Dík,zkusím to,myslím,že od nV jsem všechno ve službách povypínal (je v něm chipset i integrovaná grafika nVidia),disk je připojenej,mám ho rozdělenej ..... projel sem to několikrát Esetem i superantispywarem(ten program je dobrej) a nic ale fakt tam něco může bejt ..... já mám podezřrní trochu na aktualizaci defendera ale taky už sem ho vypnul .... odinstaluju tu nVidii a zkusim to bez ovladače grafiky .... zatim dík
Case: Fractal Design Meshify C - DarkTG ,MB:Asus Maximus VIII Gene,proc:i7 6700K(cooler: Corsair H80i v2 Extreme),GK: EVGA GeForce GTX1080Ti SC BE Gaming ICX,4x8GB ram: DDR4 Corsair Vengeance LPX Black,disky:SSD A-Data XPG SX900 128GB, HDD : Toshiba P300 3TB, Seagate Barracuda7200.14 -1TB,ext.WD Elements Portable 750GB USB 3.0,zdroj:Seasonic Focus Plus Gold 750W,monitor: Samsung C27H711,klávesnice:GIGABYTE Force K85,myš:Asus Echelon,Windows 10 Home 64bit
ThomasVT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2006
Bydliště: Jih

E5200 po restartu PC nedrží původní takty, jen def.

Příspěvek od ThomasVT »

Zdravim, včera jsem musel restartovat počítač "natvrdo" tlačítkem, po restaru se mi CPU vrátil na 2.4ghz (200x12). Když sem teda v biosu změnil nastavení na původní hodnoty a potvrdil save and exit, počítač dal restart, jako vždy, ale naběhne s hodnotama 2.4 po restartu, to samý sem zkoušel už xkrát, pořád žádná změna, neví někdo co s tim?
Ryzen 5 1600@default,ASUS Expedition GTX 1050Ti 4GB@default, 2x8GB Kingston HyperX 3200MHz,ASUS RoG Strix B350-F, Samsung 850 SSD 250GB, Seasonic Focus plus GOLD 550W
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: E5200 po restartu PC nedrží původní takty, jen def.

Příspěvek od tmaven »

Zkus preflashovat bios a nebo baterka na desce(strelba od boku)??
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
ThomasVT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2006
Bydliště: Jih

Re: E5200 po restartu PC nedrží původní takty, jen def.

Příspěvek od ThomasVT »

bios sem ještě neflashoval, jedině si u toho dát pozor na verzi biosu? desku mam GB GA EP35-DS3 (verze biosu je tam z roku 08 nějaká F2) v.6.00

EDIT: takže kdybych stáhl tady F4 a dal normálně nainstalovat to je všechno? http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... nload/bios
Ryzen 5 1600@default,ASUS Expedition GTX 1050Ti 4GB@default, 2x8GB Kingston HyperX 3200MHz,ASUS RoG Strix B350-F, Samsung 850 SSD 250GB, Seasonic Focus plus GOLD 550W
Wiruz
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Pardubice

Re: E5200 po restartu PC nedrží původní takty, jen def.

Příspěvek od Wiruz »

je potreba si pohlidat i revizi desky, nejjednodussi reseni je pouzit utilitku od vyrobce @bios a tam dat aktualizovat bios z internetu. Flashne ti to pod windowsem a pak uz staci restartovat. Behem restartu se PC vypne a po chvili zapne. Pak vlez do biosu a nastav si vse co potrebujes...
CPU: Intel Core i5 12600K @ -0,05mV COOLER: Deepcool AK400 MB: Gigabyte B660M Gamming X DDR4 RAM: Kingston 2x 16GB DDR4 3600 CL18 VGA Gigabyte Aorus RTX 3070 8GB @ 1800MHz/0,825V > 170W SSD / HDD: 1TB KC3000 NVME / Seagate BarraCuda 3TB CASE: Fractal Design Define Mini C PSU: Corsair RM550x 550W LCD: 27" Samsung ViewFinity S60UA IPS 2560x1440 @75Hz REPRO: Logitech Z3 2.1 MOUSE: CM MM720 KEYBOARD: MS Sidewinder X4 OS: Win 11 Pro 64
Obrázek
Obrázek
ThomasVT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2006
Bydliště: Jih

Re: E5200 po restartu PC nedrží původní takty, jen def.

Příspěvek od ThomasVT »

zkousel sem to pres ten @bios, vzdycky mi to vyhodilo jakousi chybu, byla tam jen jedna moznost "update bios from gigabyte server" at vyberu jakejkoliv napise to ze nemuze najit bios.ini v pozadovanym vyberu downloadu, kdyz sem manualne stahnul bios na rev.2 (odhaduju ze je to rev.2-CPU-Z mi to vypsal jako revizi A2-je to rev2?) napsalo mi to ze to neni kompatibilni s 32b verzi windows, takze ani to se nepovedlo, nevim co s tim :/ ... zajimavy je, ze kdyz sem zmenil nasobic z 12x na 12.5x a zkusil zmenit FSB, tak vysledny takty (nejakych 3.77) se neulozily po odchodu z biosu, ale nasobic jo, protoze uz sem nemel 2.4 ale 2.5 GHz po nabehu win... urcite to bude biosem?
Ryzen 5 1600@default,ASUS Expedition GTX 1050Ti 4GB@default, 2x8GB Kingston HyperX 3200MHz,ASUS RoG Strix B350-F, Samsung 850 SSD 250GB, Seasonic Focus plus GOLD 550W
ThomasVT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2006
Bydliště: Jih

Re: E5200 po restartu PC nedrží původní takty, jen def.

Příspěvek od ThomasVT »

Tak jen pro info, stalo se mi to samý co předtim, restart (mimochodem to restaruju proto, že se mi nenačte hra a zůstane černá obrazovka, ale PC normálně funguje, jen tu hru neumim "schodit" protože ctrl alt del mě nehodí do oken, ale jen se zobrazí někde na tý černý obrazovce, ale nevidim jí jakoby, jen její obrysy když tam jezdim myší, takže naslepo ten program nevypnu... nevíte co s tim? je to dost vidlácký řešení to furt kvuli tomu restartovat) po restaru se ale PC nezapl sám, furt se ve smyčce restartovával ani bios nenaběhl, vypnul sem ho tedy přes zdroj, znovu zapl a už tam byl původní takt, teď už funkční, netuším čim to je, ale jde to...
Ryzen 5 1600@default,ASUS Expedition GTX 1050Ti 4GB@default, 2x8GB Kingston HyperX 3200MHz,ASUS RoG Strix B350-F, Samsung 850 SSD 250GB, Seasonic Focus plus GOLD 550W
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: E5200 po restartu PC nedrží původní takty, jen def.

Příspěvek od Lokomotiva »

1) Napřed si ověř jakou revizi desky máš - najdeš to napsané na štítku na krabici, ve které jsi desku kupoval, nebo přímo na desce poblíž levého dolního upevňovacího šroubku.
2) Pak si stáhni odpovídající BIOS (pro svůj procesor potřebuješ aspoň F3, pokud máš procesor ve verzi R0, tak dokonce F4) a naflashuj ho s pomocí flashovací utility desky (Q-Flash).
Pokud to nejde přes @BIOS z Gigabyte serveru.

Dokud tam potřebný BIOS nenaflashuješ, můžeš nás popisem zajímavých příhod bavit pořád dokola...
Mirda85
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2005
Bydliště: Plzeň

E5200 přetaktování na 3GHz

Příspěvek od Mirda85 »

Ahoj všem. Rád bych malinko uživil svého lenocha.

Jedná se o procík E5200 + deska Gigabyte EP35-DS3.
Trochu jsem prolézal fórum a stále nejsem chytrý jak bezpečně zvednout výkon.
Pokud by se jednalo o update na 3GHz to opravdu stačí zvednout hodnotu v řádce CPU Host Frequency a napětí desky nechat na AUTO??
stoun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. úno 2006
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: E5200 přetaktování na 3GHz

Příspěvek od stoun »

Pred par dnami som sa s tymto procikom hral na deske EP43-DS3L aby tam nesekalo CS:GO :D

Najväcsie problemy robil ten "fine" nasobic 0.5 ktory som musel vypnut lebo stym prime95 hadzal errory tak do minuty (OCCT a ORTHOS ale isli v pohode co ma prekvapilo jakto ze prime95 je jediny co hadze errory) a potom to uz bolo vpohode.

266x12 - 3.2 Ghz napätie od brucha 1.3x asi by islo menej a mozno aj default ale nechcelo sa mi to uz dokolecka testovat furt.

C1E a EIST som nechal zapnute a v pohode. Nezabudni zmenit delicku DRAM. S napätim na auto bude musiet niekdo iny poradit ale na 3Ghz by to snad mohlo byt aj v pohode, mne sa zda ze kopec ludom to islo aj na 3.3Ghz na default napäti...
Mirda85
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2005
Bydliště: Plzeň

Re: E5200 přetaktování na 3GHz

Příspěvek od Mirda85 »

Teďka si mi zamotal hlavu a mám v tom guláš tuplem :-D

Já koukal na youtube a tam ten násobič nechávají na 0,5. Jen změní hodnotu z 200 na víc, ale nejde mi o to jak to někdo dokázal změnit na oko, ale o to aby to byla bezpečná úprava co neškodí...
stoun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. úno 2006
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: E5200 přetaktování na 3GHz

Příspěvek od stoun »

http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... &sk=t&sd=a

Ked mas trochu casu tak si to zbezne prejdi :lol:
Tukanx
Nováček
Nováček
Registrován: 24. lis 2012

Poraďte prosím s přetaktován INTEL DUAL COREu

Příspěvek od Tukanx »

Dobrý den mám desku gygabyte p43- es3g, procesor DC E5200 s freezrem 7- nový, kartu VTX HD 4850 GDDR5 256bit- nová, 4GB ram. Zdroj je seasonic 500W- nový. Největší brzdu vidím ve frekvenci procesoru- 2,5Ghz. Můj problém je, že při OC na 3,5 Ghz se mi nikdy PC nezapne na poprvé, ale až na podruhé. Při hrách atp. mi počítač nepadá a i teploty ve windows se pohybují při zátěži max 65°C. Napětí jsem nezvyšoval. Problém vidím v SYSTEM MEMORY MULTIPLIER který mám na 3. Ani nevím co to znamená. Mohl by mi prosím někdo poradit jak vhodně nataktovat tento procesor. PC používám jen občas a to většinou na hry a dokumenty + brouzdání po internetu. Většinou používám NTB. Za rady budu moc rád :)
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: Poraďte prosím s přetaktován INTEL DUAL COREu

Příspěvek od Lokomotiva »

Asi by bylo dobré napětí procesoru zvýšit.
Intel doporučuje nepřekračovat 1,3625V.
Tak se toho doporučení drž.
Pokud jsi násobič procesoru nechal na 12,5, tak při frekvenci 3,5 GHz máš frekvenci generovanou chipem desky nastavenou 280 Mhz.
Při násobiči frekvence pamětí 3,00 je frekvence pamětí 840 Mhz.
To by nemuselo 800 MHz-ovým pamětem vadit.

Já bych procesor zkusila přetaktovat jinak:

BIOS, kapitola MIT:

CPU Host Clock Control Enabled
CPU Host Frequency 400 MHz
CPU Clock Ratio 9
PCI Express Frequency 100 MHz
Performance Enhance Standard
System Memory Multiplier 2,00
System Voltage Control Manual
CPU Voltage Control 1,3625V

pak F10-Yes-Enter

A měl bys mít procesor na 3,6 GHz a paměti na 800 MHz (snad máš 800 MHz-ové paměti - nevím).
Ale třeba to na ten procesor bude moc. Nevím. Zkus a uvidíš.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Poraďte prosím s přetaktován INTEL DUAL COREu

Příspěvek od DOC_ZENITH »

CPU co defaultujou na FSB 200 maj většinou FSB wall mezi 350-380Mhz.
ondik84
Nováček
Nováček
Registrován: 14. pro 2012

Re: Poraďte prosím s přetaktován INTEL DUAL COREu

Příspěvek od ondik84 »

Cau mam stejnou desku i procesor a udělám to podle tvojeho doporučení uložím to a počítač začne nabihat pak sevypne a když se znovu zapne tak procesor ukazuje 1,8 GHz a BIOS mam F5
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: Poraďte prosím s přetaktován INTEL DUAL COREu

Příspěvek od Lokomotiva »

Máš 800 MHz-ové paměti?
Stáhni si utilitu @BIOS:
http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... ad/utility
a nafleshuj si na desku aktuální BIOS.
Pak to zkus znovu.
ondik84
Nováček
Nováček
Registrován: 14. pro 2012

Re: Poraďte prosím s přetaktován INTEL DUAL COREu

Příspěvek od ondik84 »

to jsem zkousel naslo to F9 ale hodilo to hlasku že pro mou desku je posleni F5 hral jsem si s v Biosu a podařilo se mi maximum 3,33 mhz
Odpovědět

Zpět na „Procesory Intel“