Xeon E5472 a Intel P45 - nestabilita

Vše o procesorech Integrated Electronics.

Moderátoři: Eddward, Baneshee

Odpovědět
FILLEN
Nováček
Nováček
Registrován: 05. říj 2004
Bydliště: BRNO

Xeon E5472 a Intel P45 - nestabilita

Příspěvek od FILLEN »

Zdravím,

rozhodl jsem se "upgradovat" svůj počítač, a to Pentium E5200, Asrock P45R2000 (1.60), 4GB RAM DDR2 800+ Adata, Ati Radeon HD 2600 Pro, Seasonic 400w. Tahle sestava bez problému jela asi 9 let, přežila i upgrade na W10.

Z Číny jsem objednal procesor Intel Xeon E5472, dal jsem ho do desky a ono se to rozjelo. Problém je, že systém po tomhle vylepšení začal dost padat. Obvykle se rozsype obraz a následuje BSOD. Důvod je IRQL NOT LESS OR EQUAL - ID 41, kat. ú. 63 (Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.) Padá to hlavně u přehrávání videa v jakémkoliv prohlížeči, buď spadne samotná stránka, nebo se rozsype obraz a BSOD. Doteď ty pády byly celkem snesitelný, protože byl max. jeden denně, ale teď po instalaci aktualizaci Flash playeru to padá skoro pořad.

Dneska jsem zkusil memtest+. Za 12 hodin to stihlo 22 opakování a udělalo to asi 3 chyby v 6. opakování. Dneska zkusím i test samotného procesoru. Je podle Vás tohle chyba procesoru, případně myslíte, že tohle tohle půjde spravit nastavením hodnot v BIOSu?
FILLEN
Nováček
Nováček
Registrován: 05. říj 2004
Bydliště: BRNO

Re: Xeon E5472 a Intel P45 - nestabilita

Příspěvek od FILLEN »

Ještě doplním, že dneska celý den, cca 10 hodin, běžel Mprime 2.3 a evidentně nespadl. Všechno to padá jenom v těch Windowsech při pouštění videa. Jinak teď byla BSOD z důvodu Attempted execute of nonexecute memory.

Netuší aspoň někdo, kde začít?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Xeon E5472 a Intel P45 - nestabilita

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Vyměnil jsi procesor s FSB 800 za procesor s FSB1600. To komplet mění všechny děličky a pod. A evidentně máš nestabilní paměť. Zkontroluj si v biosu frekvence CPU a pamětí, vše nastav ručně, paměť by měla teď bejt na 800Mhz (pokud používáš DDR2), a časování 5-5-5-16 nebo pak zkus volnější 6-6-6-18. Případně lehce zvednout voltáže RAM a CPU.
Odpovědět

Zpět na „Procesory Intel“