Core temperature vs Cpu temperature

Vše o procesorech Integrated Electronics.

Moderátoři: Eddward, Baneshee

DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Core temperature vs Cpu temperature

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jo, nešahej do něj. Možná za ty 3 roky po záruce.
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Core temperature vs Cpu temperature

Příspěvek od icebosss »

tak zbytečně ho trápit vysokýma teplotama, CPU ti fakt neodejde ani za 5 let při těch teplotách, ale jde o ten pocit, že by to nemuselo tak topit, ventilátor pak nemusí tak hučet atd. Ale je to samozřejmě každého věc :)

pokud ti nevadí, že ventilátor jede na 1600 otáček je tvá věc, ale mně by to asi utrhlo hlavu, já slyším i 600 otáček a obtěžuje mě to :D
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Core temperature vs Cpu temperature

Příspěvek od AllowedCry »

Hlučnější než 600rpm ventilátor je v každém případě klasický disk.

Jinak pokud to bios umožňuje, tak stačí snížit otáčky co nejvíc, stejně to na výslednou teplotu nemá skoro vliv.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Core temperature vs Cpu temperature

Příspěvek od icebosss »

však proč myslíš, že jsem disky nahradil ssdčkama :D

ono to je pořád něco, člověk srazí teploty a stáhne ventilátory na 500 rpm a ozvou se mu disky, vymění disky a zjistí, že mu lehce bzučej cívky na základní desce či grafice při zátěži :D
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Core temperature vs Cpu temperature

Příspěvek od Blue Storm »

Dělat delid jen pro dobrý pocit je absolutní nesmysl, sorry jako. Zregulovat otáčky jdou při jakýchkoliv teplotách a ty se navíc po zregulování ani nezvednou, jelikož hlavní jejich příčina je prasopasta. Navíc jeho kus dovolil celkem obstojný undervolt, kdy je na 75 °C, což je naprosto v pohodě a i kdyby měl v max zátěži 90 °C, tak to prakticky ničemu nevadí.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
hypnotic666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. kvě 2006
Bydliště: Praha

Re: Core temperature vs Cpu temperature

Příspěvek od hypnotic666 »

icebosss píše:tak zbytečně ho trápit vysokýma teplotama, CPU ti fakt neodejde ani za 5 let při těch teplotách, ale jde o ten pocit, že by to nemuselo tak topit, ventilátor pak nemusí tak hučet atd. Ale je to samozřejmě každého věc :)

pokud ti nevadí, že ventilátor jede na 1600 otáček je tvá věc, ale mně by to asi utrhlo hlavu, já slyším i 600 otáček a obtěžuje mě to :D
Hh, no jak jsem to měl otevřené, tak vzhledem k tomu, že ten case má v sobě 4 další větráčky, které jedou pořád stejně, tak se v tom ten cpu opravdu ztratil a se zavřeným casem ani nepoznáš, že tam nějaký cpu ventilátor je :) ať už v zátěži nebo ne :)

Tohle je to nejmenší zlo.
PC: Intel i7-7700K | ASUS PRIME Z270-K | Kingston 16GB KIT DDR4 2400MHz CL15 HyperX Fury Black Series | MSI GTX 1070 GAMING X 8G | Corsair RM650x | AOC 24", 144Hz | Windows 10 64bit

Arguing on the Internet is like running at the Olympic Games for mentally challenged.Even if you win, you stay retarded.
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Core temperature vs Cpu temperature

Příspěvek od icebosss »

Kdyz koukam na tvou sestavu, tak to budes asi mit asi zbytecne hlucny. Grafika by mela byt celkem poticha, zdroj taky a pokud ti zakladni vetraky jedou pres 1000rpm i v iddle je to asi taky dost zbytecne. Ale je to o tobe co preferujes. Ja chci mit v iddle ci pri internetu komp tichej,pri hrani mi mirny hluk nevadi kdyz mam sluchatka. Vetrak na cpu si tez muzes upravit podle teploty, dneska umi skoro kazda regulaci ventilatoru i tripinoveho a nemusis mit primo pwm
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Core temperature vs Cpu temperature

Příspěvek od DOC_ZENITH »

V idle to bude mít teplotu nízkou tak jako tak, takže v klidu, dál to neřešít.
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: Core temperature vs Cpu temperature

Příspěvek od chrochtadlo »

Blue Storm píše:i kdyby měl v max zátěži 90 °C, tak to prakticky ničemu nevadí.
Vadi to tomu, ze to, at chceme nebo ne, urychli proces degradace CPU/elektromigraci.
Nikdo nedokaze predpovedet, zda to ten proces neurychli napr. z 8mi let na 5.
Pokud by napriklad na tom pc nekdo cely dny po nekokolik let paril a teploty by byly neustale okolo 90 °C, tak to je prinejmensim ne prilis moudre :).
Proste jit s napetim co nejniz a tim(nejenom) teploty drzet v rozumnych mezich, tot univerzalni pravda :).
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Core temperature vs Cpu temperature

Příspěvek od Blue Storm »

Pozor, psal jsem v max zátěži... v běžné zátěži, pokud nerenderuje ve velkém videa, apod., se většinou nad 80 °C ani nedostane, což je naprosto v pohodě. Ve hrách už vůbec ne...
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: Core temperature vs Cpu temperature

Příspěvek od chrochtadlo »

no praveze OP psal ohledne BF1, ze mu to litalo k 90ti, tak jsem chtel jen objasnit, ze to rozhodne neni idealni, hlavne pokud by to bylo dlouhodobe, tot vse.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Core temperature vs Cpu temperature

Příspěvek od AllowedCry »

V praxi je to u prdele, i v těch nejhorších podmínkách to nebude mít problém 15 let běhat, v tomto případě jde fakt jen o pocit. Zas až taková mrdka ten křemík není.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
hypnotic666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. kvě 2006
Bydliště: Praha

Re: Core temperature vs Cpu temperature

Příspěvek od hypnotic666 »

chrochtadlo píše:no praveze OP psal ohledne BF1, ze mu to litalo k 90ti, tak jsem chtel jen objasnit, ze to rozhodne neni idealni, hlavne pokud by to bylo dlouhodobe, tot vse.
Jj, původně to bylo k 90C při BF1, teď po snížení napětí a update biosu se to drží na 80C. To už je si myslím v pohodě.

Upřímně ani neočekávám, že by ten pc vydržel 5 let :) Budu rád, když to přežije záruku a potom dokoupit něco, co se pokazí už není problém.
PC: Intel i7-7700K | ASUS PRIME Z270-K | Kingston 16GB KIT DDR4 2400MHz CL15 HyperX Fury Black Series | MSI GTX 1070 GAMING X 8G | Corsair RM650x | AOC 24", 144Hz | Windows 10 64bit

Arguing on the Internet is like running at the Olympic Games for mentally challenged.Even if you win, you stay retarded.
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: Core temperature vs Cpu temperature

Příspěvek od chrochtadlo »

AllowedCry píše:V praxi je to u prdele, i v těch nejhorších podmínkách to nebude mít problém 15 let běhat, v tomto případě jde fakt jen o pocit. Zas až taková mrdka ten křemík není.
no ja bych rekl ze to teda mrdka kolikrat je :D
hypnotic666 píše: Jj, původně to bylo k 90C při BF1, teď po snížení napětí a update biosu se to drží na 80C. To už je si myslím v pohodě.

Upřímně ani neočekávám, že by ten pc vydržel 5 let :) Budu rád, když to přežije záruku a potom dokoupit něco, co se pokazí už není problém.
80 lepsi jak 90, uvidis v lete, ale asi dobry, jak zde jiz bylo receno :P
hypnotic666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. kvě 2006
Bydliště: Praha

Re: Core temperature vs Cpu temperature

Příspěvek od hypnotic666 »

V létě případně uplatním záruku, kdyby to shořelo :D
PC: Intel i7-7700K | ASUS PRIME Z270-K | Kingston 16GB KIT DDR4 2400MHz CL15 HyperX Fury Black Series | MSI GTX 1070 GAMING X 8G | Corsair RM650x | AOC 24", 144Hz | Windows 10 64bit

Arguing on the Internet is like running at the Olympic Games for mentally challenged.Even if you win, you stay retarded.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Core temperature vs Cpu temperature

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To se nestane, CPU obecně neodcházej, je to snad nejspolehlivější komponenta v celym PC.
hypnotic666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. kvě 2006
Bydliště: Praha

Re: Core temperature vs Cpu temperature

Příspěvek od hypnotic666 »

Také jsem toho názoru. Kdyby mu hrozilo přehřátí, tak se sám postará o to, aby se to nestalo.
PC: Intel i7-7700K | ASUS PRIME Z270-K | Kingston 16GB KIT DDR4 2400MHz CL15 HyperX Fury Black Series | MSI GTX 1070 GAMING X 8G | Corsair RM650x | AOC 24", 144Hz | Windows 10 64bit

Arguing on the Internet is like running at the Olympic Games for mentally challenged.Even if you win, you stay retarded.
Odpovědět

Zpět na „Procesory Intel“