i5 13600K - Chladič

Vše o procesorech Integrated Electronics.

Moderátoři: Eddward, Baneshee

Leveler
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. dub 2013
Bydliště: Brno

i5 13600K - Chladič

Příspěvek od Leveler »

Poprosím o radu jaký chladič koupit k tomuto CPU I5 13600K.. Taktovat se nebude. Blikátka nepotřebuju. Preferuji cena, poměr, výkon. Prostě funkční chladič co to uchladí. Nechci overkill, ale zase nechci něco co bude hlučný a nebude chladit.

Moc děkuju.
Leveler
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. dub 2013
Bydliště: Brno

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od Leveler »

Ted se dívám, že sem to asi dal do špatné skupiny že? :(
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Prdnul bych tam tohle a kašlal na to:

https://www.czc.cz/arctic-freezer-i35-c ... b1/produkt
Leveler
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. dub 2013
Bydliště: Brno

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od Leveler »

A to bude myslíš stačit?
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od renek1 »

Nechci tě tlačit do ničeho co by si sám nechtěl, ale vzhledem k tomu, že tohle je asi top v chlazení vzduchem a k "nesmrtelnosti" tohoto chladiče bych osobně vzal tohle
https://www.czc.cz/noctua-nh-u12a/260988/produkt nebo jeho černou verzi https://www.czc.cz/noctua-nh-u12a-chrom ... 56/produkt
Můžeš ho použít takřka na jakýkoliv procesor a to i budoucí, jelikož on ten potenciál má.
Ale rozhodnutí je samozřejmě na tobě
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Leveler
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. dub 2013
Bydliště: Brno

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od Leveler »

To už mě trochu příde dost za vrtuláka, ale asi bude dobrej:)
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od Holda »

Fera 5 a víc neřeš.
.
Leveler
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. dub 2013
Bydliště: Brno

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od Leveler »

DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Je to fuk.... 2 fany lehce více chladěj, ale ňáké megarozdíly zde nebudou. Uchladí se to? Ne a nikdy. Dnešní CPU fungujou tak že boostěj a voltujou na nehorázné hodnoty kde si hraješ ne o to jestli to uchladíš ale jak málo/hodně to ve full burnu bude throttlit. Ala jinými slovy, bude to v pohodě ať tam dáš toho Artica, nebo Feru. Ideál je klasická Noctual NH-D15S ale chtěl jsi šetřit tak jsme ti poslali cheapest řešení.
Leveler
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. dub 2013
Bydliště: Brno

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od Leveler »

Za každou radu jsem vám vděčný. Hovno tomu rozumím:)
Ještě musím sehnat skřín, psu a grafiku:))
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od renek1 »

Leveler píše: stř 26. črc 2023, 18:29 To už mě trochu příde dost za vrtuláka, ale asi bude dobrej:)
No dělej jak myslíš, bude to tvé rozhodnutí. Osobně ty chladiče co jsou ti navrhovány za chladiče nepovažuju, jelikož sice tak nějak uchladí, ale při velkejch točkách pokud bude v zátěži.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano ale ruku na srdce ono to v zátěži asi nebude. Při běžné "uživatelské činnosti" nebo při hraní her tam nebude taková zátěž aby se to dostalo na hranu. Ta tam bude jen při renderu a to asi nebude častá činnost jinak by celá sestava vypadala jinak. Ono se to nezdá ale i ten cheap Artic docela chladí a tohle je jen I5tka. Ihmo nebude to problém. Samo sebou já bych tam dal Noctuu a byl v klidu s tim že jí budu mít dekádu, budu zadara dostávat brackety na nové sockety + uchladí klidně o 100W žravější CPU, ale důraz je na cenu tak takováhle je realita.
Leveler
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. dub 2013
Bydliště: Brno

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od Leveler »

Zatím jsem ještě neobjednal, takže sonduju a zvažuji.
PC bude sloužit na běžnou práci + Photoshop + sem tam náká hra.
Hraju stejně jen WOT:))
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od Holda »

Jasně, NH-U12A je výkonnější a líp zpracovaná, ale položil bych si otázku, co by mi to na té i5 vlastně přineslo, jelikož ti to cpu vlastně nikdy nepojede konstatně na 100 % podle toho co píšeš.
Rozdíly začínají být zajímavé až u 200 W a vysokých otáček. Navíc Fera 5 na full je tišší, jak ta Noctua https://www.hwcooling.net/noctua-nh-u12 ... -v-cernem/
.
Leveler
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. dub 2013
Bydliště: Brno

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od Leveler »

Je tu někdo kdo má i5 13600K a co má na tom za chladič? Mě už je to asi jedno co koupím. Jen chci aby to fungovalo:)))
Prostě někdo kdo má tento CPU a může říct své zkušenosti co je ok a co je na prd:))
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od renek1 »

Tenhle procesor se umí rozpálit a já bych rozhodně nedal nic co má míň než 200W TDP. Je lepší mít chladič s rezervou a vědět, že mi v klidu a tichosti uchladí vše, než zbytečně špekulovat, šetřit a pak se divit, že je to při zátěži hlučný a nestačí to dostatečně chladit. Možná jsem prochu deformovanej tím, že mám rád tichá chlazení s výbornýma teplotama, ale tak to prostě je.
Pokud si seš jistej, že nebudeš vysoko vytěžovat nikdy procesor a navic nehodláš taktovat, pak si tam dej jakoukoliv "šunku" do litru, co se ti vejde do bedny.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od python.p »

NH U12A dá při 700RPM 100W s prstem v nose.

Ohledně toho, že Fera je tišší, mám menší obavy, ale proti gustu a metodice...

to AC i35 co posílal doc je za ty peníze slušný a funkční.

Zbytek už si doladíš.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Leveler
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. dub 2013
Bydliště: Brno

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od Leveler »

python.p píše: pát 28. črc 2023, 08:22 NH U12A dá při 700RPM 100W s prstem v nose.

Ohledně toho, že Fera je tišší, mám menší obavy, ale proti gustu a metodice...

to AC i35 co posílal doc je za ty peníze slušný a funkční.

Zbytek už si doladíš.
A to je právě ono Noctua 3000,-Kč a AC i35 stojí 666,-Kč . Jde mě o to zda ta Noctua je fakt 5x učenější?
Byl mě doporučen i SilentiumPC Fortis 5 a že to prý bohatě stačí:))
Mám už z toho hlavu jak balon:)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od python.p »

Proč kurnik furt citujete předchozí příspěvek... Proč?

Není 5x účinnější.... jak si to jako představuješ? Je ferrari 5x účinnější jak Mergl (já vím je to blbý přirovnání)

Noctuu máš už na věky věků. A bude tišší. Ale AC bude fungovat taky. Jestli nemáš všude Noctua a pasivní zdroj, atd. Tak je to pro tebe zbytečný to řešit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Mafian277198
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2010

Re: i5 13600K - Chladič

Příspěvek od Mafian277198 »

Nemá prioritu nízkou hlučnost, tím je tedy Noctua ze hry.
Odpovědět

Zpět na „Procesory Intel“