Vadný procesor ?

Vše o procesorech Integrated Electronics.

Moderátoři: Eddward, Baneshee

Odpovědět
jardakill
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. úno 2008
Bydliště: Ostrava

Vadný procesor ?

Příspěvek od jardakill »

Můžete někdo poradit. Koupil jsem v CZC ZD ASUS ROG MAXIMUS XI FORMULA + i9 9900K v Alfě.
Po zapnutí PC mně téměř vždy najede obraz na 27" monitoru v tom nejmenším a nejzákladnějším rozlišení a není ani přitomna ikonka a nastavení Nvidie. Po chvilce monitor zabliká, přepne se to do Full HD, pak zase zabliká a je tam QHD, ale obraz se seká. Po několika dalších restartech naběhne PC v pořádku a projde veškeré zatěžové testy. Vyměnil jsem zdroj, GK, monitor+ kabel. Nic se nezměnilo. Šel jsem vrátit ZD do CZC. Koupij jsem otevřenou tu samou v Alfě a málem mě trefil šlak, dělalo to samé. Tak jsem zanesl osazenou desku + GK do Alfy na testy. Po třech dnech mi řekli, že si s tím neví rady a že desku pošlou do Olomouce. S dotazem, jestli zkoušeli vyměnit procesor mi bylo odpovězeno ironicky, že to tím asi nebude. Nesouhlasil jsem a ZD vrátil, objednal novou. Dnes mi psali z CZC, že deska, kterou jsem jim vrátil je dobrá, a uvedné problémy s obrazem se jim neprojevily. Jediná věc, co na obou deskách je stejné je ten procesor. Může to dělat on ? Nebo si CZC vymýšlí, že je deska dobrá?
Díky za radu.
MB-ASUS Maximus Extreme Z790. CPU-i9 14900k. Paměti DDR5-Skill 2x24GB 8000.GK-ASUS Strix RTX 4090. Zdroj- Corsair HX 1200i. ZK-CSB ZXR.Disky- Samsung SSD M.2 980PRO 1GB, Kingston SSD M.2 FURY Renegate 2GB.Chassis-Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B , rychlá voda na všem. Monitor Asus 4K PG42UQ.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Vadný procesor ?

Příspěvek od Atapi »

No myslím že je to naprosto minimální šance, že by tohle dělal procesor, ale PC dokáže dělat někdy divy, živí to téma záhadné závady v PC. Až to vyzkoušíš, tak to budeš vědět 100%, jinak ne, vzhledem k tomu, že dneska jsou v CPU všechny podstatný řadiče, tak bych se tomu ani nedivil.
Windows předpokládám že jsi přeinstaloval, během instalace to bylo ok a kdy to začne dělat? Takhle to vypadá, že to nedokáže správně načíst grafiku nebo její ovladače. Potom jsi nepsal ještě nic o pamětech, zkusit to jen s jednou jestli náhodou...
Obrázek
jardakill
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. úno 2008
Bydliště: Ostrava

Re: Vadný procesor ?

Příspěvek od jardakill »

Několik čistých instalaček jak verze 1803, tak 1809. I s jednou paměti to dělá. Začne to dělat hned po instalačce, kdy ještě nejsou nainstalované žádné ovladače, ale přesto se starou sestavou v téhle fázi se dalo rozlišení nastavit na QHD. Tady to je v nějakém nejzákladnějším brutusu humusu. I v pohybu mezi položkama v BIOSU se mi zdá, žese to nějak přisekává. Dle mně se často nedetekuje korektně GK. Ale linky na GK přeci vedou z procesoru a dělá to i na té integrované grafice z procesoru.
MB-ASUS Maximus Extreme Z790. CPU-i9 14900k. Paměti DDR5-Skill 2x24GB 8000.GK-ASUS Strix RTX 4090. Zdroj- Corsair HX 1200i. ZK-CSB ZXR.Disky- Samsung SSD M.2 980PRO 1GB, Kingston SSD M.2 FURY Renegate 2GB.Chassis-Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B , rychlá voda na všem. Monitor Asus 4K PG42UQ.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Vadný procesor ?

Příspěvek od werygood »

A zkusils dedikovanou GK nebo jiný CPU?
jardakill
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. úno 2008
Bydliště: Ostrava

Re: Vadný procesor ?

Příspěvek od jardakill »

werygood píše:A zkusils dedikovanou GK nebo jiný CPU?
Procesor jiný nemám a s dedikovanou grafikou to dělá taky. Vše bylo psáno výše.
MB-ASUS Maximus Extreme Z790. CPU-i9 14900k. Paměti DDR5-Skill 2x24GB 8000.GK-ASUS Strix RTX 4090. Zdroj- Corsair HX 1200i. ZK-CSB ZXR.Disky- Samsung SSD M.2 980PRO 1GB, Kingston SSD M.2 FURY Renegate 2GB.Chassis-Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B , rychlá voda na všem. Monitor Asus 4K PG42UQ.
Chief4
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2006
Bydliště: Praha

Re: Vadný procesor ?

Příspěvek od Chief4 »

jak píše jardakill:

https://i.stack.imgur.com/bHMC4.png

normálně bych začal kabelama, GPU.. ale pokud si vše vyzkoušel tak zkus jiný CPU. Reklamační prodejce ví tužku.
Na druhou stranu jsem taky reklamoval ASUS desku v CZC a servise se jim taky závada neprojevila, 2-3 měsíce v hajzlu..
9900k, 3070ti, wqhd@144 & 4k@60 OLED
Odpovědět

Zpět na „Procesory Intel“