INTEL News

Vše o procesorech Integrated Electronics.

Moderátoři: Eddward, Baneshee

Odpovědět
OBR
Černá karta
Černá karta
Registrován: 20. srp 2003
Bydliště: PHA, CB, TP, Aus, Ger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OBR »

Takze slevy 22.4! se blizi :

E6600 - stara cena : 7000Kc, nova cena : 4900Kc !
E6400 - nova cena : 4000Kc
E6300 - nova cena : 3500Kc

Tyto ceny jsou oficial retail ceny, takze u nas budou vyssi, ale podle vseho by mel E6600 stat pod 7000Kc s DPH urcite!
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Tomu moc nevěřim. A pokud to tak bude tak budu fakt nasranej :-D
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Něco o snižení cen jsem četl, ale ne, že by to mělo být tak brzo a tak moc.
Goldnoob team proud member!
OBR
Černá karta
Černá karta
Registrován: 20. srp 2003
Bydliště: PHA, CB, TP, Aus, Ger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OBR »

bmX
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bmX »

A ja si chtel ted do 2 tejdnu objednat new PC s C2D E6300....
A je to 100% abch necekal a ona nebyla sleva 5 stovek :)
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Já jsem ale rád že už C2D mám. Kdybych čekal do konce dubna, zase bych pak čekal třeba na desku s P35 a už by se to vleklo... a mezitím by v důsledku Visty zdražily DDR2 paměti...
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
bmX
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bmX »

Me se libi model E6420 uvazuju o nem...desku DS3 co jinyho :) a ramky to se nak poresi... :twisted:
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

bmX píše:Me se libi model E6420 uvazuju o nem...desku DS3 co jinyho :) a ramky to se nak poresi... :twisted:
Dobrá je prej taky GA-965P-S3, údajně se na ní taktuje stejně dobře a jediným rozdílem jsou klasické kondíky oproti pevným u DS3. Jinak E6420, nevím nevím, tu 4MB cache na výkonu moc nepoznáš... E4300 jsem levou zadní přetočil na 3GHz a myslím že to bohatě dostačuje.
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
bmX
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bmX »

Lukfi píše:
bmX píše:Me se libi model E6420 uvazuju o nem...desku DS3 co jinyho :) a ramky to se nak poresi... :twisted:
Dobrá je prej taky GA-965P-S3, údajně se na ní taktuje stejně dobře a jediným rozdílem jsou klasické kondíky oproti pevným u DS3. Jinak E6420, nevím nevím, tu 4MB cache na výkonu moc nepoznáš... E4300 jsem levou zadní přetočil na 3GHz a myslím že to bohatě dostačuje.

Taky jsem chtel nejdriv GA-965P-S3 ale pak mi spousta poradilo DS3 a to jen rozdil v tech "kondikach" :D nebo je i vykonove horsi?
No podle tech cen jak jsou na 1 strance je cena ty E6420 cca 4000Kc podle dnesniho kurzu coz je velmi pekna cena.Jo a nevite kdy maji vyjit ty novy rady (E6320,E6420 atd..)
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

bmX píše:Taky jsem chtel nejdriv GA-965P-S3 ale pak mi spousta poradilo DS3 a to jen rozdil v tech "kondikach" :D nebo je i vykonove horsi?
No podle tech cen jak jsou na 1 strance je cena ty E6420 cca 4000Kc podle dnesniho kurzu coz je velmi pekna cena.Jo a nevite kdy maji vyjit ty novy rady (E6320,E6420 atd..)
Já právě nevím jak to s S3 je, žádné recenze jsem neviděl... pokud je rozdíl opravdu jen v těch kondenzátorech, které u DS3 mají vydržet déle, tak by to bylo jedno, protože pět sedm let vydrží i hardware s normálníma kondíkama. Co se týče nových modelů, mám dojem že vyjdou někdy v Q3'07, ale možná zrovna tyhle dva budou už dřív...
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
bmX
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bmX »

Tak to je fajne s tou S3 zas par stovek usetrenejch...
Asi mas pravdu s tou 6420 ze je to moc "luxus" ale zas ta E4300(E4320) zas takovy nic moc ted jsem si chtel vybrat zlatou stredni cestu E6300, ale jak ted vidim ty slevy a u E6320 4Mb cache nvm vnm

PS: to Q3,07 mi dela starost ve slovniku jsem to nenasel co to znamena :D
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

bmX píše:Tak to je fajne s tou S3 zas par stovek usetrenejch...
Asi mas pravdu s tou 6420 ze je to moc "luxus" ale zas ta E4300(E4320) zas takovy nic moc ted jsem si chtel vybrat zlatou stredni cestu E6300, ale jak ted vidim ty slevy a u E6320 4Mb cache nvm vnm
Neřek bych že E4300 je nic moc. Na 3GHz se s ním dostaneš s každou obyčejnou deskou která umí 1333MHz FSB, což se o E6300 říct nedá.
bmX píše:PS: to Q3,07 mi dela starost ve slovniku jsem to nenasel co to znamena :D
třetí čtvrtina (quarter) 2007
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
h4__
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 04. led 2006
Bydliště: Praha - Štěrboholy, Hloubětín

Příspěvek od h4__ »

Zajímalo by mě, kolik budou stát první DDR3 paměti. Chci si pořídit novej comp, ale čekám na P35 (později přejdu na X38) a DDR3... Taky by mě zajímala zpětná kompatibilita...

Lukfi píše:...
Každá deska ti dá 430 FSB, pokud nejsi lama-user ;)
Naposledy upravil(a) h4__ dne ned 18. bře 2007, 18:15, celkem upraveno 1 x.
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Příspěvek od Flegy »

me bys spis zajimalo, jakej budou mit prinos, protoze v upgradu z DDR1 na DDR2 prinos nevidim... :x
h4__
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 04. led 2006
Bydliště: Praha - Štěrboholy, Hloubětín

Příspěvek od h4__ »

Tak AMD umělo lépe DDR1, ale Intel na svých P965 chipsetech udělal s DDR2 díru do světa. Rozdíl výkonu mezi DDR1 (třeba na 945P) a DDR2 (třeba na P965) je vcelku nezanedbatelný.


// Respektive né jen na P965 chipsetu, ale i na jiných chipsetech.
bmX
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bmX »

to h4: Docela by me zajimalo na kolik takovy DDR3 vyjdou.To nebude moc levna zalezitost co? :)

Doufam ze ty novy C2D vyjdou ted v dubnu a nebo aspon ty slevy by mohly prijit. :twisted:
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

Flegy píše:me bys spis zajimalo, jakej budou mit prinos, protoze v upgradu z DDR1 na DDR2 prinos nevidim... :x
no daleko nižší spotřebu+ 2x vetší maximální frekvence ti neprijde jako přinos? :roll:
Naposledy upravil(a) Highlander dne ned 18. bře 2007, 19:48, celkem upraveno 1 x.
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

Highlander píše:no daleko nižší spotřebu+ 2x vetší maximální frekvence ti neprijdou jako přinos? :roll:
a nemaji tohle i DDR1/DDR2 :roll:
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Highlander píše:no daleko nižší spotřebu+ 2x vetší maximální frekvence ti neprijdou jako přinos? :roll:
DDR2 mají taky dvojnásobnou frekvenci oproti DDR1 a nižší spotřebu, ale když srovnáš výkon s dual-channel DDR a dual-channel DDR2 tak rozdíl je naprosto mizivej, kromě aplikací kde rychlost roste lineárně s frekvencí RAM (nějaký kódování videa). DDR2 nad 1GHz jsou k ničemu, neumím si dost dobře představit přínos 1600MHz DDR3.
Ale problém je spíš ten, že ze začátku budou DDR3 dostupné jen s takty 800 a 1066MHz, a za peprnou cenu oproti DDR2 přinesou nárůst výkonu +0%.
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Příspěvek od Flegy »

prave toto jsem myslel :(
Odpovědět

Zpět na „Procesory Intel“