Ram problém

Problematika SDRAM, DDR1/2/3 SDRAM, RDRAM, SO DIMM a další, včetně čteček pamětí.
Odpovědět
Frky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. čer 2008
Bydliště: Plzeň

Ram problém

Příspěvek od Frky »

Mám 4 GB DDR3 1333 MHz.
Poslední dobou mi občas skočí blue screen, který odkazuje na chybu memory management, je nějaký program, kterým tu ramku otestuju, abych zjistil, že je to její chyba? Pak bych ji mohl jít reklamovat...
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Ram problém

Příspěvek od tielka »

memtest
Frky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. čer 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Ram problém

Příspěvek od Frky »

Ještě k tomu dotaz, začalo mi to právě blbnout přes ramku a včera jsem PC normálně vypl a ráno mi to házelo chybu s časem v BIOS a nějaká CMOS chyba. Jak se to takhle může samo od sebe stát? Nebo za tím může být nějaký vir?
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Ram problém

Příspěvek od tielka »

muže to být vir stahni si combofix a projed to když nic nenajde projed jednotlivé ramky memtestem
Frky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. čer 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Ram problém

Příspěvek od Frky »

Pak sem mám hodit log? Jinak odpoledne se ozvu, jak to dopadlo...Dík za tip
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Ram problém

Příspěvek od tielka »

jj :)
Frky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. čer 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Ram problém

Příspěvek od Frky »

Tak nakonec stejně reinstaluju OS, jinak ten memtest pak projedu a uvidím, ještě že má Kingston doživotní záruku :-)
tridem
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. lis 2010
Bydliště: Žiar nad Hronom(SVK)

Re: Ram problém

Příspěvek od tridem »

Frky píše:Ještě k tomu dotaz, začalo mi to právě blbnout přes ramku a včera jsem PC normálně vypl a ráno mi to házelo chybu s časem v BIOS a nějaká CMOS chyba. Jak se to takhle může samo od sebe stát? Nebo za tím může být nějaký vir?
No môže to byť aj skoro vybitá malá 3V baterka (CR2032 - cca 2€) na základovej doske.
Nedokáže ti už držať parametre biosu a preto to môže padať.Bios je aj za chodu PC napájaný z tejto baterky.
PC:CPU:delid i5 3470@3,9/4,1GHz+2×CLU+Gelid Tranq. rev.2, MB:Asrock Z77Pro3, VGA:Gainward GTX750Ti GS2@1,4/6,7GHz+CLU+AC AcceleroMonoPlus, RAM:4×4GB 1,3@1,8GHz/cl9, PSU:Seasonic M12II-520, CASE:Zalman Z1+3×AC F12/400ot, SSD:Crucial BX100/250GB, HDD:S.Bar 7200.12 1TB, WiFi:TendaW302P(pci), LCD:19"Philips 190C(1440×900), OS:Win10, DVD/RW:lg
Book1:Asus A9Rp:Core2DuoT5300(2×1,73GHz-0,975V),2×1GB,60GB ata 5400ot,WiFi Edimax,WinXPh
Book2:Acer Aspire E1-410 white:ADATA Premier Pro SP600 128GB+4GB ram,Win7
Frky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. čer 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Ram problém

Příspěvek od Frky »

Taky mi to napadlo no, uvidím, jestli se to ještě stane nebo ne, když jo, tak vím, čím to je a koupím novou... To je pěkně pitomý, že je to za chodu napájený tou baterkou, to by to mělo být řešený líp, že to půjde ze zdroje, ne? Alespon by to mělo větší výdrž, i když zase ta cena není nijak vysoká, že...
Odpovědět

Zpět na „Paměti“