Paměti a vliv na celkový výkon

Problematika SDRAM, DDR1/2/3 SDRAM, RDRAM, SO DIMM a další, včetně čteček pamětí.
Odpovědět
RampaMeKvak
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 19. led 2008
Bydliště: Praha

Paměti a vliv na celkový výkon

Příspěvek od RampaMeKvak »

Ahoj,
rozhoduju se o koupi vnitřností. Bude tam i5 ivy a asus maximus V gene a teď jsem koukal na nějaký testy pamětí a tak nějak mi přijde, že je úplně fuk jetli koupím něco za 500 nebo za 4k. Na výkonu v PC hrách a běžných kancelářských činnostech to asi nepoznám co? Neměli byste prosím nějaký linky s praktickejma benchmarkama? Když jsem viděl jeden graf, tak jsem si říkal pro koho vlastně jsou určený ty 1600MHz s tím lepší časováním atd. když to není ani poznat. Viděl jsem jen špatný měření?

Ještě by mě zajímalo jak to je s počkem sticků. Je lepší mít 2 nebo stačí jeden. Pokud možno dejte link na test, kde se to ukáče v něčem měřitelným. Děkuju :)
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Paměti a vliv na celkový výkon

Příspěvek od tielka »

Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Paměti a vliv na celkový výkon

Příspěvek od Hladis »

Osobne doporucuju tyto http://www.czc.cz/corsair-vengeance-low ... 27/produkt Vliv na celkovy vykon PC maji minimalni a zalezi hlavne na velikosti.
Obrázek
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: Paměti a vliv na celkový výkon

Příspěvek od Lokomotiva »

RampaMeKvak píše:Ještě by mě zajímalo jak to je s počkem sticků. Je lepší mít 2 nebo stačí jeden.
Pokud jde o to co stačí, tak samozřejmě jeden.
Když ale použiješ dva pamě´tové moduly, bude to mít tu výhodu, že poběží se 128-bitovou šířkou paměťové sběrnice (Dual Channel), což zvýší propustnost paměťového subsystému a má tedy i vliv na celkový výkon. Není velký ale je.
Použití jednoho modulu také nesymetricky zatíží paměťový řadič procesoru a tak i do určité míry negativně ovlivní stabilitu PC - to může být významné, pokud budeš kupovat IB "K" a taktovat ho.
Paměti DDR3 mám ráda Kingston, model PnP.
RampaMeKvak
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 19. led 2008
Bydliště: Praha

Re: Paměti a vliv na celkový výkon

Příspěvek od RampaMeKvak »

Děkuju za odpovědi. Já si nakonec vybral tyto: http://tinyurl.com/c9c7xqc

Důvod: stojej o pár korun víc než 1600MHz, což je jentak pro dobrej pocit a hlavně...hoděj se mi esteticky do desky :-D. Radši bych ale kingston. Ty mě nikdy nezradily, ale tak co no. Budu doufat, že s tím korzárem nebudou žádný problémy. Jen nechápu proč dává korzár na některý modely doživotní záruku a na jiné, papírově stejné jen s jinou barvou atp., ne.

Jinak ano budu kupovat procesor odemčený a v budoucnu to budu chtít nataktovat. Prozatím to podle mě nemá význam.
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Paměti a vliv na celkový výkon

Příspěvek od shelby_nr »

Tie neber - ten vysoký pasív môže/bude problém (kvôli cpu chladiču).

Stačili by aj tieto: Crucial...no skôr ako do Corsairu by som (osobne) šiel radšej do týchto: G.Skill
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
RampaMeKvak
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 19. led 2008
Bydliště: Praha

Re: Paměti a vliv na celkový výkon

Příspěvek od RampaMeKvak »

Teď tak brouzdám a s těma korzárama mám asi fakt smůlu kvůli chladiči :/. Je to v Dual Channelu, když je dám vedle sebe? Na Asus V gene jsou 4 sloty a já nevím, jestli to barevný značení neznamená, že je musím dát na přeskáčku, aby to fungovalo. Přemýšlel jsem, že bych je dal do posledních 2 slotů. 4 nikdy stejně nevyužiju, jenže zase mi na ten pasiv pofičí teplo od procesoru, protože přesně tím směrem to žene chladič, který mám...

Našel jsem obrázek na czc a nevypadá to dobře :/. Tak já asi koupím nějaký low profile no.. Obrázek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Paměti a vliv na celkový výkon

Příspěvek od Hladis »

POkud chces Corasair ,tak ty jiz uvedene low-profile.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Paměti“