Špatné paměti?

Problematika SDRAM, DDR1/2/3 SDRAM, RDRAM, SO DIMM a další, včetně čteček pamětí.
Odpovědět
Honza75
Nováček
Nováček
Registrován: 27. pro 2013

Špatné paměti?

Příspěvek od Honza75 »

Zdravím všechny,

mám prosbu ohledně pamětí, které jsem dostal na Vánoce. Jsou to tyto paměti: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1Y50001TQ7

na tuto základní desku:
http://www.czc.cz/asus-p5qc-intel-p45/57416/produkt

potřeboval bych co nejrychleji vědět jestli jsou paměti podporovány. O přetaktování mi nejde dokážu si vyhledat a doučit a vše nastavit.. Jen prostě po běžné výměně mi naběhne černá obrazovka.. Jestli jsem dobře koukal tak to základovka nepodporuje, ale raději píšu tady. Kdyby to vážne nepodporovala tak prosím poraďte nějaké jiné paměti 8GB bych měl koupit, 4GB mi nestačí.. :D
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné paměti?

Příspěvek od CageJ »

takto, teraz ta mas asi DDR3 co?

Tak doska podporuje i DDR i DDR3, podla mna spolu DDR2+3 fungovat nebudu(nikdy nefungovali kvoli CPU radici) a pamate odskusas tak, ze ich do toho DDR3 slotu predsa das ne?

EDIT: Tak pisu tam, ze spolu nejdu.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Jds1cz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. lis 2012
Bydliště: Kladensko

Re: Špatné paměti?

Příspěvek od Jds1cz »

Ahoj takže asi takto všechny desky které podporují DDR2 i DDR3 je možno osadit jen jedním druhem pamětí.Mám to samé u desky http://www.asrock.com/mb/AMD/960GC-GS%20FX/ a to ještě záleží jaký procesor tam dáš.Jo a deska by měla mýt list podporovaných pamětí ale DDR2 tam už asi nenajdeš :) .Zdar a sílu
Něco jako počítač doma mám!!!!. :)1,2,3,4,5....
Honza75
Nováček
Nováček
Registrován: 27. pro 2013

Re: Špatné paměti?

Příspěvek od Honza75 »

Právěžě jsem paměti odzkoušel předtím tam byly Apache, taky DDR3 4GB, po výměně že nechám jen kingstony mi naběhla jen černá obrazovka já spíš si říkam jestli to není tou frekvencí a časováním jakože podpora DDR3 tam je ale výchozně do 1333MHz v biosu se dá normálně přečasovat aji voltage nastavit všechno jen kdyby mi někdo pomohl s optimálním řešením prostě ani to nenaběhne do biosu.. :( jen black screen
Jds1cz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. lis 2012
Bydliště: Kladensko

Re: Špatné paměti?

Příspěvek od Jds1cz »

No já nastavil v biosu vše na auto a nastavilo mi je to na 533 a při tom jsou to 400 mám DDR2.Takže to zkus na auto a uvidíš jinak pak jiné ramky.
Něco jako počítač doma mám!!!!. :)1,2,3,4,5....
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné paměti?

Příspěvek od CageJ »

skor nekomapatibilne RAM..
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Špatné paměti?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano určitě. Staré DDR3 controllery před příchodem sandy bridge uměj jen oboustranné 4GB moduly, kdežto dnes jsou prakticky všechny již jednostranné vyráběné z poloviny neosazených 8GB modulů, což tyhle řadiče paměti ani náhodou nepodporují. Dnes se nová dual-rank 4GB moduly daj sehnat jen velice obtížně.

Tohle jsou poslední u kterejch to můžu vesměs garantovat:

http://www.czc.cz/crucial-8gb-2x4gb-ddr ... 07/produkt

Protože Crucial je jediná firma co i u konzumních pamětí dodržuje určité standardy, ala neměněj random výrobce modulů podle toho kdo je zrovna nejlevnější, a když je paměť single-ranked tak to u ní uvedou.
Odpovědět

Zpět na „Paměti“