Prosba o radu s ram

Problematika SDRAM, DDR1/2/3 SDRAM, RDRAM, SO DIMM a další, včetně čteček pamětí.
Odpovědět
portex
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. črc 2014
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Prosba o radu s ram

Příspěvek od portex »

Zdravim chlel bych poprosit moudrejsi o radu.Koupil jsem zde na bazaru starsi zaklad pc xeon 3360 desku asus P5Q-E a 4x2gb ram adata 800mhz problem je ze v memtestu pameti hazi chyby ale pameti jsou v poradku pokud osadim jen sloty 1,2 nebo 3,4 vse je v poradku pokud je ale dam do dual channellu slot 1,3 2,4 okamzite hazi chybu za chybou je jedno jestli nastavim casovani a napajeni v biosu rucne nebo automat proste jak je to v dualu chyby pritom ale test ve win 7 (otestovat pameti) probehne v poradku .Bios sem flesnul na nejnovejsi verzi a taky nepomohlo ma nekdo nejaky napad co s tim?dual bych ozelel ale jak tam nacpat 4 moduly:-) jen dva jsou 4gb a to me prijde malo Puvodni majitel tvrdi ze vse fungovalo v poradku a po namitkach z me strany souhlasil se stornem obchodu ale nechce se me to zas vse rusit nemusi to byt jeho chyba ale zas co ja s tim pokud to nerozchodim a tak vas chci poprosit o posledni pomoc abych to neposilal z5 pokud je sance to nejak vyresit.Moc dekuji za kazdy napad :idea:
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Prosba o radu s ram

Příspěvek od Atapi »

Hmm, jestli nemáš věci na vyzkoušení (aspoň jinou ram), tak je těžký něco radit, možná zkusit je podtaktovat na 667, víc mě fakt nenapadá... Ještě zkusit přesadit i CPU a všechny konektory (vyndat/odpojit a složit znova), jestli náhodou, ale pochybuju že to bude mít nějaký efekt...
Obrázek
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Prosba o radu s ram

Příspěvek od Mirek E. »

Nepomohlo by pridat napeti pametovemu radici?
Pak je jeste reseni zkusit sehnat 4GB moduly. V DDR2 docela rarita ale kdyby byly za dobrou cenu...
Jinak asi nema vyznam resit socket 775.
I ten nejlevnejsi procesor bude vykonnejsi nez tohle.
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 1080Ti | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
portex
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. črc 2014
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu s ram

Příspěvek od portex »

Napajeni sem zvedl na 2.2v bez uspechu
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu s ram

Příspěvek od Zivan »

Pro informaci...za kolik jsi to koupil?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Prosba o radu s ram

Příspěvek od Mirek E. »

Napajeni ceho jsi zvedl na 2.2V? Pameti nebo pametoveho radice?

//Hledal jsem za tebe a google je plny odpovedi.
Zkus zvysit napeti NB (Northbridge) na ~1.3V. Spouste lidem to pomohlo. P5Q desky byly pry zname problemy s osazenim vsech 4 slotu.
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 1080Ti | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Prosba o radu s ram

Příspěvek od Jey »

Mám Gigabyte EP45-UD3LR (P45 čipset) a napětí NB mám z default 1.1v na 1.4v při použití 4x2gb Corsair XMS2 1066mhz v dualchanellu (2.1v). Vše ostatní default. Provozováno od roku 2006. Takže 1.4v taky snese. Dokonce mám pocit, že to na menší napětí NB bylo nestabilní (příčinu už přesně neznám). CPU netaktováno.
portex
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. črc 2014
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu s ram

Příspěvek od portex »

zivan 1600kc
mirek diky za snahu pomoct a za tvuj cas zvedal jsem jen napajeni pameti radic jsem nezkousel tedy severni mustek a ano je to moje druha deska p5q-e a obe zlobi se 4 moduly jdu se podivat na ten mustek muzes mi kdyztak do sz hodit nejaky odkaz co jsi nasel ohledne tohodle problemu?
portex
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. črc 2014
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu s ram

Příspěvek od portex »

Mirku neci to zakriknout ale asi ses zachrance:-) 15min test a zadna chyba po prenastaveni na 1,3v na NB. Driv jsem mel za 5 min neco prez 800 chyb:-) jeste to behem tydne otestim a dam vedet ale vypada to konecne nadejne ja porad ladil pameti a bios atd :-) ale ten odkaz mi pisni jestli ho najdes bude se hodit diiiky
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Prosba o radu s ram

Příspěvek od Jey »

North Bridge Voltage (SPP) - Napětí severního můstku není možné obecně doporučit. Záleží totiž na mnoha faktorech, jak severní čip zatížíte a jak ho budete muset napájet. Pokud budete mít pouze dva paměťové moduly, jednu grafickou kartu a žádné další periferie k němu připojené, nemusíte zvyšovat napětí nikterak výrazně. V případě čtyř paměťových modelů, dvojice grafických karet, několika PCI karet budete muset ale můstku řádně zatopit. U severních můstků pro platformy s DDR3 také na napětí záleží stabilita a možnosti časování pamětí. Zde napětí zvyšujte dle libosti (většinou ale není potřeba nijak extrémních hodnot), záleží jen na vašem chlazení a následné stabilitě.
zdroj: https://pctuning.tyden.cz/hardware/44-u ... ru?start=4

Doporučuju pročíst celý článek, je v něm velmi relevantní info.
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Prosba o radu s ram

Příspěvek od Mirek E. »

portex píše:Mirku neci to zakriknout ale asi ses zachrance:-) 15min test a zadna chyba po prenastaveni na 1,3v na NB. Driv jsem mel za 5 min neco prez 800 chyb:-) jeste to behem tydne otestim a dam vedet ale vypada to konecne nadejne ja porad ladil pameti a bios atd :-) ale ten odkaz mi pisni jestli ho najdes bude se hodit diiiky
Vlastne jsem klikl na prvni odkaz, ktery vyplivnul google po zadani "asus p5q-e 8gb ram".
O zvyseni napeti NB jsem se docetl zde. https://forums.tomshardware.com/threads ... m.1844339/
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 1080Ti | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
Odpovědět

Zpět na „Paměti“