Re: Herní myš logitech G pro.

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
zd honza
Nováček
Nováček
Registrován: 14. lis 2017

Re: Herní myš logitech G pro.

Příspěvek od zd honza »

Ahoj , chci si kupovat novou herní myš.
Hraji dost bf4, ale moc mi to nejde, protože hraji s nějakou obyčejnou starou kancelářskou myší logitech.
Tak jsem se chtěl zeptat , jestli herní myš mi pomůžu trochu lépe tu hru zvládat ( lépe mířit prostě zlepšit aim a míření celkově).
Samozřejmě vím ,že když si koupím herní myš , tak se ze mě okamžitě nestane Pro hráč, ale jestli to třeba k něčemu pomůže?
Do herní myši jsem chtěl investovat okolo 2000Kč. Také bych potřeboval poradit , jestli si mám kupovat nějakou podložku , protože teď hraji na staré zpuchřelé s vlnkami, tak jestli to má taky nějaký vliv.
Zatím jsem dost přemýšlel o Logitech G Pro.
Hážu Vám sem odkaz , tak jestli by jste mi neporadili, jestli je to dobrá volba tato myš a jestli je vůbec dobrá volba kupovat herní myš pro zlepšení ve hře.
Díky moc.
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Re: Herní myš logitech G pro.

Příspěvek od LoCo99 »

koupil jsem dneska tuhle https://www.czc.cz/gigabyte-xm300/193847/produkt

protože jsem ted nějakou dobu měl levnou "herní myš" která mi sice seděla tvarem, ale nešlo vypnout podsvícení, byla trochu nepřesná a začala vynechávat klik levým.

Tahle má uplně jinej tvar než na kterej sem byl zvyklej ale je mi pohodlná a rozhodně je přesná, praktickej jednoduchej design, nic nevrže, klasika dvě tlačítka pro palec, pevný kolečko. Software umí to co by měl umět a nic navíc - podsvícení, 4 citlivosti a jdou nastavit i nějaký makra. K myši jsou dvě náhradní sady teflonovejch skejtů.

Tady recenze mi pomohla k nákupu https://www.youtube.com/watch?v=1Fauy1ycbPU

Byl jsem ochotnej za kvalitní myš dát i víc (ikdyž 2 litry bych asi nedal), ale tím že tahle splňovala všechno co sem chtěl (kvalitní spínače - tady Omron, 1000hz, vypínatelný podsvícení, jednoduchej funkční design a přesnej snímač) tak za ty peníze nebylo o čem (mimochodem nekupoval jsem ji na czc, najdeš ji i levnějc). Nerad podporuju takový ty pozerský značky jako razor, roccat, steelseries a nevím co všechno kde se platí za barvičky a na první pohled hezkej design (sám jsem si tim obdobím prošel kdy jsem tohle chtěl a kupoval).

Zároveň je třeba upozornit na to, co myš rozhodně nemá a nenabídne

- žádný závažíčka (měl jsem u microsoft sidewinder X5, fajn věc, ale myslim že co se týče jemný motoriky člověka tak práce s myší je o tom že si zvykneš jak těžkou myš držíš v ruce, zvykneš si na DPI citlivost a pak už jde jen o to aby ti myš dokázala zajistit svuj hladkej kluz bez záseků a přesný snímání, takže závažíčka jsou vlastně taky pitomost)
- žádný tlačítka navíc. Pro BF4 žádný nepotřebuješ ani že, ale možná někoho, kdo si binduje funkce a makra na tlačítka by to snad mohlo limitovat, nevim, za celej život sem nikoho takovýho nepotkal, na makra mam kdyžtak mnohonásobně dražší klávesnici
- není bezdrátová, ke kabelu se to chce chovat jako člověk, vím že někteří to nezvládají
zd honza
Nováček
Nováček
Registrován: 14. lis 2017

Re: Re: Herní myš logitech G pro.

Příspěvek od zd honza »

Aha, takže ta G Pro je špatná?
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Herní myš logitech G pro.

Příspěvek od Zofrenko »

jednoznačne môžem odporúčiť

https://www.alza.sk/logitech-g703-light ... 00.htm?o=1

pred ňou som mal Logitech Deadlus apex 303 kábel... Ale tá voľnosť a žiaden kábel je na nezaplatenie, môžem potvrdit,že skill šiel hore kedže kabel mi vadil asi najviac , hlavne v battlegrounde ak som mieril na 400m a je tam citit každy gram čo ma brzdil pri tej najjemnejšej motorike mierenia :-D delay ovšem nema žiaden, dnešna bezdratova technologia v tychto myšiach je topka.. je možne k nej dokupit aj powerplay podložku a nemusiš ju nabijat, nabijat sa bude cez podložku.. planujem ju kupit tiež

ak by sa ti to zdalo cez rozpočet žene som kupil túto myš

https://www.alza.sk/logitech-g603-light ... 33.htm?o=1

a rovnaka špička, žiaden delay, tak isto sa zlepšila v battlefield 1 a nevie si vynachvalit ... na 1 tuškovu bateriu ti v game režime čiže 1ms režim vydrži zhruba 250 hodin, ak máš rád tažšie myšky daš tam 2 baterie a vydrž bude 500 hod.

podložka

https://www.alza.sk/steelseries-qck-d52949.htm?o=1
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Re: Herní myš logitech G pro.

Příspěvek od LoCo99 »

zd honza píše:Aha, takže ta G Pro je špatná?
nevím, neměl jsem jí, vypadá trochu bytelnějc, stojí skoro 3x tolik, asi není špatná


ještě k podložce - změř si místo na stole a kup nejlevnější textilní podložku. Pak se nauč na ní nesvačit, občas jí umejt, a po X letech si stejně musíš koupit jinou protože je to minimálně nehygienický.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Re: Herní myš logitech G pro.

Příspěvek od racecar »

zd honza píše:Aha, takže ta G Pro je špatná?
Je top, ak ti vyhovuje tvarovo.
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Herní myš logitech G pro.

Příspěvek od Zofrenko »

G-pro nieje zla, ale za tú cenu jednoznačne radšej G603 , o tom sa nemusíme ani baviť :wink:
zd honza
Nováček
Nováček
Registrován: 14. lis 2017

Re: Re: Herní myš logitech G pro.

Příspěvek od zd honza »

Proč? je v něčem lepší než ta G Pro?
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Herní myš logitech G pro.

Příspěvek od racecar »

V nicom, jeho domnienka a subjektivny nazor.
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Herní myš logitech G pro.

Příspěvek od Zofrenko »

hral som obidvomi, ty racecar si skušal kolko ? :lol: ak máš neaku skusenost kludne sem napíš, ale subjektivny nazor asi ťažko

logitech g pro , si ladiš na roznu plochu ma "starší,, snimač pmw3366 rovnako ako g703

Tá g603 , nám beha po všetkom nieje potrebne ladiť ten Hero je "inteligentnejší,, novší

Keby hero snímač obsahuje g703 ktorú mam ja bol by som spokojnejší.. Nedali ho tam z marketingového dôvodu, pretože by sa im nepredávali powerplay podložky = ten snímač žerie 4x menej energie = myš by ti na jedno nabitie vydržala namiesto 30 hodin pri pwm3366 VS Hero snímač 120 hodín.

Obe myši vychádzali v rovnakú dobu
Fidor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. bře 2007
Bydliště: Praha

Re: Re: Herní myš logitech G pro.

Příspěvek od Fidor »

G Pro je jedna z nej drátovejch myší má univerzální symetrický tvar, který má plno hráčů rádo.

G603 je bezdrátová herní myš za super prachy. Má lepší poměr ceny/výkon protože skoro za stejný peníze dostaneš navíc bezdrátovou technologii a to hned ve dvou provedeních LightSpeed + BT.

Záleží zdali využiješ (požaduješ) drátovou či bezdrátovou myš :idea: a podle toho bych se rozhodl.

Řeším podobné dilema zdali G403 (stejná jako G Pro jen má jiný tvar a je větší) nebo G603 a nedokážu se rozhodnou. Nutně bezdrát nepotřebuji ale občas mě ten kablík štve :-)

pro a proti:

G Pro
+ Má oddělená tlačítka
+ Cena
+ Váha
- Kabel

G603
+ Bezdrát Lightspeed
+ Bezdrát BT (například k notebooku někam sebou na víkend)
+ Výdrž na baterie
- Cena
- Váha (ikdyž s jednou baterii to bude asi OK)
- tlačítka v jednom kuse
- nemožnost připojit kabel
AMD Ryzen 5 5600x; NH-D15S; Gainward GTX 1080 Phoenix GLH 8Gb; 32Gb DDR4 (3600Mhz CL16); ASUS TUF Gaming B550-Plus, Kingston A2000 M.2 - 1TB, Fractal Design Tesla R2 500W; Fractal Design Define S; Samsung C27FG73 (144hz); Leopold FC750R PD (Cherry Mx RED); Logitech G pro X superlight (800 DPI); iFi ZEN DAC V2; Edifier R1280DB; Sennheiser HD560S + Antlion ModMic 4.0. - PS4 slim 2TB -.
zd honza
Nováček
Nováček
Registrován: 14. lis 2017

Re: Re: Herní myš logitech G pro.

Příspěvek od zd honza »

ok a ještě jsem se chtěl zeptat, k té myši se dostane nějaké instalační CD? Nebo to stačí jen zapojit.
A kde najdu tu stránku , kde si mohu nastavit to dpi podsvícení a tak?
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Herní myš logitech G pro.

Příspěvek od racecar »

Driver (najaktualnejsi) stiahnes z logitech stranky. Nainstalujes a v nom si nastavis co chces. Samozrejme mys pojde aj ked ju iba pripojis k PC.
zofredeSVK píše:hral som obidvomi, ty racecar si skušal kolko ? :lol: ak máš neaku skusenost kludne sem napíš, ale subjektivny nazor asi ťažko

logitech g pro , si ladiš na roznu plochu ma "starší,, snimač pmw3366 rovnako ako g703
Cize to nieje tvoj subjektivny nazor ale si ju skusal? Prosim ta...

Neviem o tom, aby na gpro trebalo nejak ladit a aby v tom bol nejaky rozdiel ci je naladena alebo "rozladena". Taktiez porovnavat drotovu lahucku mys s bezdrotovou tazobou asi nieje uplne idealne a niekomu to moze vadit. Mne napriklad tiez. Takze by bolo fajn si ujasnit priority. Ziadna G403, G603, G703 nieje lepsia ako GPRO. Lepsia = lepsie padne do tvojej ruky alebo ti vyhovuje, ze nemas kabel a nie, ze ma lepsi senzor alebo vyhotovenie. Cize je to tvoj subjektivny (pozn. osobny, vlastny) nazor.
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Herní myš logitech G pro.

Příspěvek od Zofrenko »

g603 s jednou bateriou ma 107 gramov, takže isto tažká nieje, s jednou bateriou váži presne tolko ako g703 alebo g403

po druhe ako môžeš tvrdiť ,že to je jendo či je naladena a že v tom niesu rozdiely? poviem ti takto
pred rokom a pol ked som si kupoval deadlus apex g303 s rovnakym senzorom ako ma gpro, naladil som si ho na podložku lenže z času na čas mi to ladenie v tom softwari deaktivovalo zmazalo neviem prečo musel som to ladit zhruba 1x mesačne... ako som tak myš použival ladil a podložka sa špinila ked sa mi spotila ruka klasicky ako sa látkove špinia...po pol roku som si kupil novu podložku a vieš čo sa stalo? ta myš sa na novej čistej podložke nechcela poriadne ani pohnut. pritom to bola podložka presne tej istej značky steelseries qck . takže ano je tu jeden velky rozdiel, že ju musiš pravidelne kalibrovat, lebo ako sa niekomu špioni podložka tá myš prestane správne reagovat s úplnou presnostou,, čo pri Senzore Hero nehrozi, lebo hero sníma všetko, drevo, plast, podložku gumu, bez kalibrovania , tolko k tomu rozdielu o ktorom nevieš.

čo sa tyka padne do ruky presne ako pišeš, mne osobne g603 a 703 padne omnoho lepšie do ruky ako gpro, alebo g303 deadlus apex..
a opakujem vyraz bezdrôtova ťažoba je trocha mimo :wink:
ps: ak ti nevadi kabel zvoľ kludne kablovu myš,, mne na myške čo najviac vždy vadilo bol kabel
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“