DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od Spirit »

Zdravim, su tomu 2 mesiace, co mam tuto zidli. Chcel by som sa opytat niekoho, kto vlastni tento model, ci je naprosto normalne, ze maju laketne opierky volu (hore-dolu a v otocnom smere) a pri ich pohybe ci lahkej zatazi, vydavaju rozne pazvuky. Stejne tak zavrze zadna opierka, ked ju clovek zalahne a nieco i pod sedadlom taktiez vrze, staci dokonca sediet so specifickym taziskom a pri minimalnom pohybe (dychanie), zidle vydava zvuky. Je to <nebudem neslusny> otravne, predovsetkym v noci, ked je naprosty klud v okoli a co sa clovek co i len trochu pohne, podzvedne ci usadi, tak vyprodukuje nejaky zvuk. Chapem, ze moje predosle kreslo nemalo tolko moznosti prisposobenia opierok a celkovo, ale stalo 650Kc a nerobilo to ani po 6 rokoch! :( Kolega z prace ma mensi model Formula, cca 5 rokov stary a nic podobne nepozoruje. Nejake skusenosti, napady? :idea:
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od dexterav »

možno zlé rovno z výroby mne sa nič také nedeje
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od spajdr »

zkus to promazat vhodnym olejem na panty/srouby.
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od Spirit »

dexterav píše:možno zlé rovno z výroby mne sa nič také nedeje
Pochopil by som, keby to vrzalo v jednom klbe, ale ono to je aspon na 4 miestach.
Pripada mi to hrozne lacine..
spajdr píše:zkus to promazat vhodnym olejem na panty/srouby.
Problem je, ze tie opierky su cele z plastu, tam nie je velmi co premazavat..

https://youtu.be/uPHXuEs6_JU
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od spajdr »

Jasne, ja myslel ty casti, ktere nejsou plastove, jestli to neni teda cele z plastu :-D
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od alienGT »

Hele tohle je celkem normal. Mam to podobne, jen v mensi mire. Nepoznal jsem kreslo, jenz by nemelo vule na operkach. Pravda, ty to mas vic nez ja a dela ti do vic pazvuku nez me. Ja slysim jen dorazy, kdyz z podruckou vergluju. Pocitej s tim, ze vic os na prizpusobeni podrucky mas = vetsi vule budou vznikat. DXKing byl muj favorit, pak jsem sahnul po Secretlab Titan a nelituju. Po roce pouzivani cca 1000hod+ to mam v lepsim stavu, nez ty DXko po par mesicich.

Co s tim? Asi nic. Reklamaci ti nevemou. Smutne, ze i kresla 10k+ nemaji premiovou kvalitu.

PS: zkus tu podrucku rozebrat a dotahnout. Zespoda asi budou srouby a pak to rozeber az do faze, kam te to pusti. Pozor na pruzinky. Poutahuj a promaz.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od Spirit »

alienGT: Diky moc! Nieco taketo som "potreboval" pocut. Fakt by som necakal, ze kreslo za skoro 9 litrov, bude takto oprcane. Ano, ma to 30+kg, ano, je to extremne pohodlne a nastavitelne. Ma to zaklad z pevnej ocele. Ale co z toho, ked to ma pak 3 casti ciste z plastu a tie vrzu i v pripade, ze si kychnem, hlbsie sa nadychnem, ci inak jemne zmenim svoje tazisko... Asi budem musiet pritlacit. Chcel som prave este jeden stejny kus, pre navstevy, nech to v pokoji proste ladi k sebe. Ale serem na to. Asi este skusim dat sancu Nobleschair Epic a ked aj to bude podobne omrdane, tak sa naseriem, poriadne opijem, zavriem oci a objednam nieco od Herman Miller. :(
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od spajdr »

Ja mam teda herni zidli za 3500,- uz rok a pul a akorat po dvou mesicich jsem kapnul trochu oleje kolem pistu a nic nevrze a to vazim cca 115-+ :)
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od Spirit »

spajdr: Lenze toto neni o lozisku, pieste a pod.. Toto vrze zrejme zadna opierka vs. spodok, vrzu veskere snad klby tych podlaktovych operiek, pak nieco i dolu, na to som este neprisiel co.. Asi nieco "tam dolu" namazat pojde a pomoze to, ale zbytok len tazko... Ja som len prekvapeny, ze podla reakcie vyssie od alienGT, je to normalne, zidle stoji taky normalne svojich 8k a nikto o tom prakticky na nete nehovori. Pricom mne osobne, to pride priserne.. Vediet, nedam za to ani tu 3ku...
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od Hexik21 »

@Spirit Zkušenost s tvojí židlí nemám ale osobně bych se vydal cestou nenásilného e-mailu do DXRacer s tím, že bych přiložil i video a zkusil to vyřešit. Třeba ti vymění (nevím jestli to vůbec jde) opěrku za novou a nebo taky né ale za pokus nic nedáš. Můžeš video zkusit poslat i na jejich FB.
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od Spirit »

Nad tym som premyslal, asi to spacham, ved nie je co stratit.. :)
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od spajdr »

Kde jsi zidli presne kupoval? nejedna se o nejaky zdarily fake zidle? aspon podle vzhledu.
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od Spirit »

Alza.sk, Konstrukcne i kvalitou (pohodlim) vsetko zodpoveda DXR, tam nie je co vytknut... Ted mi pisal jeden znamy, ktory ma tiez Kinga, ze jeho podlaktovky taky maju volu, ale nevydavaju takove pazvuky a sedacka a spodok taky ne... A to ma borec 110kg. Tak ja uz fakt neviem...
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od Spirit »

alienGT píše:DXKing byl muj favorit, pak jsem sahnul po Secretlab Titan a nelituju. Po roce pouzivani cca 1000hod+ to mam v lepsim stavu, nez ty DXko po par mesicich.
Po precitani par recenzii, som sa rozhodol kupit tiez Titana. DXR s ostudou necham ako sekundarne kreslo pre navstevy.. Mal by som 2 otazky - PU koza alebo latka? Druha, odkial si ho objednaval?
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od Leon_ »

Ja mám tiež Titána. Momentálne už druhého. Prvý bol v koži a mal som ho v dobe keď o nich ľudia ešte ani nemali šajnu a keď som ich odporúčal, tak ich hejtovali, že DX je top. Dnes sú už v dobe keď z DX urobili zaostalého nepokrokového výrobcu :D A každý radšej berie Secretlab. Dokonca od nich kradnú nápady (integrovaná nastaviteľná bedrová opierka, prémiová látka) aj výrobcovia ako Noblechair a iný. Teraz mám 2020 verziu v Softweave. Objednáš ju iba ofiko z ich webu. Shipping je nejaký týždeň už aj na SVK zadarmo a momentálne ešte beží akcia v zľave.
.
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od Spirit »

Parada, dakujem za cenne info! Uz sa len rozhodnut, ci PU alebo textil.. :) Inak nad Noblechairs som tiez uvazoval, ale Icon hoc vypada velmi pekne (predovsetkym ta bezovo-cierna), tak nie je vraj az tak pohodlna. To az Hero a ta stoji 15k, co bol vlastne 2-nasobok toho, co som ja zohnal Kinga (v Alze NCH nie je a mam tam moznost nakupu bez DPH, coho som vyuzil).
Sinpa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2006
Bydliště: Zbůch

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od Sinpa »

Mám taky Titana a po pravdě na staré židli (Saturn) se mi sedělo líp.
Mám tedy tu černou koženku, neboť mi na židli leží neustále kočka nebo pes (jak se zvednu, tak se tam jeden nakýbluje) - koženku je lepší na údržbu jak hadr.
Sedák se mi zdá celkem tvrdý (na starí žisli mi pr--el nebolela) a poslední dobou mi berou záda, ale to židlou asi nebude, o tom, že koženka moc nedýchá psát netřeba.
Každopádně nyní bych bral spíš něco ve stylu:
NeueChair https://secretlab.eu/collections/neue
Herman Miller Aeron

Případně ještě tady, ale tam nevím jak s kvalitou (u NeueChair a Herman se není čeho bát).
https://superkancl.cz/produkt/zidle/kan ... st-130-kg/
AMD RYZEN 5 3600/Noctua NH-U12P, ASUS TUF B450-PRO GAMING, Patriot Viper 4 Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16, Sapphire NITRO+ Radeon RX 5700XT 8G, Corsair RM750x, Samsung 970 EVO 500GB, Samsung 860 EVO 500GB, Intel SSD 530 120GB, WD AV Green Power 2TB, Chieftec Mesh LCX-01SL-SL-B silver, FiiO E10k OLYMPUS 2, EDIFIER R1280T WOOD , Sennheiser HD 4.40 BT, Dell Alienware Low-profile RGB Mechanical Gaming Keyboard AW510K Dark Side of the Moon, Logitech G502 Proteus Spectrum
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od Leon_ »

Sinpa píše:Sedák se mi zdá celkem tvrdý (na starí žisli mi pr--el nebolela) a poslední dobou mi berou záda
Odporúčam prečítať : https://blog.secretlab.co/stories/is-a- ... ir-better/
... až by som sa celkom stavil, že Titána ešte nemáš dlho. (to by celkom aj sedelo, lebo zo začiatku si treba zvyknúť) A chrbát Ťa bolí preto, lebo si zvyká na správne sedenie ...
.
Sinpa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2006
Bydliště: Zbůch

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od Sinpa »

Mám ho skoro rok.
Na staré židli (taky to nebyla žádná šlupka - Saturn Syncro) mi zadek nebolel vůbec a záda taky ne. Jen opěrátko bylo na moji výšku nízké, takže když jsem se rozvalil a opřel, tak mi horní rám tlačil do lopatek to jediné a problémová údržba síťovaného podsedaku je asi to jiné co bych ji vytkl.

Takže když jsem hledal nové křeslo, tak jsem hodně koukal pro jakou výšku postavy je dělané ( mám193cm).
K tomu je nejspíš dimenzovaný i podsedák (Titan je tuším do 130kg - prostě pro celkové větší lidi) a na mojich 84kg je možná moc tvrdý?
AMD RYZEN 5 3600/Noctua NH-U12P, ASUS TUF B450-PRO GAMING, Patriot Viper 4 Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16, Sapphire NITRO+ Radeon RX 5700XT 8G, Corsair RM750x, Samsung 970 EVO 500GB, Samsung 860 EVO 500GB, Intel SSD 530 120GB, WD AV Green Power 2TB, Chieftec Mesh LCX-01SL-SL-B silver, FiiO E10k OLYMPUS 2, EDIFIER R1280T WOOD , Sennheiser HD 4.40 BT, Dell Alienware Low-profile RGB Mechanical Gaming Keyboard AW510K Dark Side of the Moon, Logitech G502 Proteus Spectrum
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: DXRacer King - vrze, praska, vydava pazvuky..

Příspěvek od Spirit »

Sinpa píše:Mám taky Titana a po pravdě na staré židli (Saturn) se mi sedělo líp.
Mám tedy tu černou koženku, neboť mi na židli leží neustále kočka nebo pes (jak se zvednu, tak se tam jeden nakýbluje) - koženku je lepší na údržbu jak hadr.
Sedák se mi zdá celkem tvrdý (na starí žisli mi pr--el nebolela) a poslední dobou mi berou záda, ale to židlou asi nebude, o tom, že koženka moc nedýchá psát netřeba.
Každopádně nyní bych bral spíš něco ve stylu:
NeueChair https://secretlab.eu/collections/neue
Herman Miller Aeron

Případně ještě tady, ale tam nevím jak s kvalitou (u NeueChair a Herman se není čeho bát).
https://superkancl.cz/produkt/zidle/kan ... st-130-kg/
Dakujem za prispevok. Ked mna tak strasne serie, ze vacsina tych opravdu kvalitnych zidlidciek, je prave niklovo-leskla :( Absolutne sa mi to nehodi do interieru. Preco to nerobia v cierno-ciernej?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“