Windows 10 nenajde tiskárnu Epson v síti

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
spider-x
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 nenajde tiskárnu Epson v síti

Příspěvek od spider-x »

Ahoj. Mám problém s tiskárnou EPSON WP-4525. Počítač ji nemůže najít v síti. Notebook je připojený přes wifi, tiskárna je připojená přímo do lan portu routeru TP-Link Archer C1200. Firewall na počítači jsem vypnul. Dokonce ikdyž připojím tiskárnu přímo lan kabelem do počítače, tak to nefunguje. Počítač najde MAC adresu tiskárny, ale píše, že je offline a nemá ip adresu, ikdyž ji má. Zkoušel jsem DHCP i statickou adresu. Čas od času se stane že tiskárna třeba druhý den vytiskne co jsem předtím dal vytisknout nebo někdy po restartu. Ten problém mám na staré instalaci Windows i na úplně nové čisté instalaci. Nevíte kde by mohl být problém?

Obrázek
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 nenajde tiskárnu Epson v síti

Příspěvek od killerek »

Vytiskni si konfiguracni stranku tiskarny a zkus ji pingnout nebo vlezt na jeji web, když se to bude fungovat, tak si ji pridej ji přes Windows v Nastaeni/Zarizeni/Tiskarny/Pridat (tady ji to mozna najde)/ nebo Pozadovana tiskárna není v seznamu/Pridat tiskárnu pomoci IP .. když se te to nekdy v pribehu zepta na ovladace, tak mu dej cestu k te instalacce od tiskarny. Ty instalcni SW k tiskarnam staly většinou za starou belu.
spider-x
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10 nenajde tiskárnu Epson v síti

Příspěvek od spider-x »

killerek píše:Vytiskni si konfiguracni stranku tiskarny a zkus ji pingnout nebo vlezt na jeji web, když se to bude fungovat, tak si ji pridej ji přes Windows v Nastaeni/Zarizeni/Tiskarny/Pridat (tady ji to mozna najde)/ nebo Pozadovana tiskárna není v seznamu/Pridat tiskárnu pomoci IP .. když se te to nekdy v pribehu zepta na ovladace, tak mu dej cestu k te instalacce od tiskarny. Ty instalcni SW k tiskarnam staly většinou za starou belu.
Napřed jsem zkusit přidat tiskárně tcp/ip port, to docela pomohlo. Pak se mi něco stalo s Windows, tak jsem je musel reinstalovat a najednou to funguje normálně. Ale díky za rady :)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“