Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je út 14. červenec 2020, 14:30

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 3 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Windows 10 nenajde tiskárnu Epson v síti
PříspěvekZaslal v: pá 27. březen 2020, 21:59 
Začátečník
Začátečník

Ahoj. Mám problém s tiskárnou EPSON WP-4525. Počítač ji nemůže najít v síti. Notebook je připojený přes wifi, tiskárna je připojená přímo do lan portu routeru TP-Link Archer C1200. Firewall na počítači jsem vypnul. Dokonce ikdyž připojím tiskárnu přímo lan kabelem do počítače, tak to nefunguje. Počítač najde MAC adresu tiskárny, ale píše, že je offline a nemá ip adresu, ikdyž ji má. Zkoušel jsem DHCP i statickou adresu. Čas od času se stane že tiskárna třeba druhý den vytiskne co jsem předtím dal vytisknout nebo někdy po restartu. Ten problém mám na staré instalaci Windows i na úplně nové čisté instalaci. Nevíte kde by mohl být problém?

Obrázek

Předmět: Re: Windows 10 nenajde tiskárnu Epson v síti
PříspěvekZaslal v: so 28. březen 2020, 14:41 
Začátečník
Začátečník

Vytiskni si konfiguracni stranku tiskarny a zkus ji pingnout nebo vlezt na jeji web, když se to bude fungovat, tak si ji pridej ji přes Windows v Nastaeni/Zarizeni/Tiskarny/Pridat (tady ji to mozna najde)/ nebo Pozadovana tiskárna není v seznamu/Pridat tiskárnu pomoci IP .. když se te to nekdy v pribehu zepta na ovladace, tak mu dej cestu k te instalacce od tiskarny. Ty instalcni SW k tiskarnam staly většinou za starou belu.

Předmět: Re: Windows 10 nenajde tiskárnu Epson v síti
PříspěvekZaslal v: po 30. březen 2020, 10:23 
Začátečník
Začátečník

killerek napsal:
Vytiskni si konfiguracni stranku tiskarny a zkus ji pingnout nebo vlezt na jeji web, když se to bude fungovat, tak si ji pridej ji přes Windows v Nastaeni/Zarizeni/Tiskarny/Pridat (tady ji to mozna najde)/ nebo Pozadovana tiskárna není v seznamu/Pridat tiskárnu pomoci IP .. když se te to nekdy v pribehu zepta na ovladace, tak mu dej cestu k te instalacce od tiskarny. Ty instalcni SW k tiskarnam staly většinou za starou belu.

Napřed jsem zkusit přidat tiskárně tcp/ip port, to docela pomohlo. Pak se mi něco stalo s Windows, tak jsem je musel reinstalovat a najednou to funguje normálně. Ale díky za rady :)

Odpovědět na téma  [ 3 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 5 anonymních