USB zařízení - nefungují v PC

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Ondra.K
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. srp 2008
Bydliště: Praha

USB zařízení - nefungují v PC

Příspěvek od Ondra.K »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s nefunkčními USB zařízeními ve stolním počítači. Jedná se mi o webkameru nebo mikrofon. Zařízení se chová, jak kdyby bylo připojeno (svítí ledky, windows to rozpozná, ovladače jsou nainstalované), ale potom to nefunguje - tzn. nejde třeba obraz u webky, mikrofon nefunguje i když na něm svítí LED diody. Někdy mi nefunguje ani externí pevný disk. Divné je, že někdy se to načte a funguje to, za pár minut ale přestane.

Např. mikrofon (Auna mic 900B) je zapojený, win ho rozpozná, vidím ho i v Discordu, zvuk ale nefunguje (program je spuštěný jako správce). Tak zkusím udělat hovor přes FB messenger, kde funguje. Někdy funguje hodinu, někdy nefunguje vůbec. Už si s tim nevim rady. Zkoušel jsem to zapojovat jak do USB2.0 tak do USB3.0, ale chová se to všude stejně divně.

Mám Win7 64bit, https://www.czc.cz/msi-z97-gaming-7-int ... 73/produkt
Blbosti jako USB flash disk, klávesnice, myš fungují všude bez problému.

Díky
Ondra.K
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. srp 2008
Bydliště: Praha

Re: USB zařízení - nefungují v PC

Příspěvek od Ondra.K »

Věděl byste někdo, čím to může být? Jestli je špatná deska nebo to může být něčím jiným? Díky
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: USB zařízení - nefungují v PC

Příspěvek od pilarius »

Tak jestli jsi si jistý, že máš správně nakonfigurováno pro zvuk výchozí zařízení/výchozí komunikační zařízení, tak to na první pohled vypadá na vadnou desku. Proč zlobí jen některá zařízení, těžko říct, zkusil bych prohodit port třeba s myší, která ti funguje korektně. Další krok by bylo flashnutí nejnovějšího BIOSu, shození OC, pokud máš, nakonec bych zkusil samo ještě čistou instalaci Windows.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
Ondra.K
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. srp 2008
Bydliště: Praha

Re: USB zařízení - nefungují v PC

Příspěvek od Ondra.K »

pilarius píše:Tak jestli jsi si jistý, že máš správně nakonfigurováno pro zvuk výchozí zařízení/výchozí komunikační zařízení, tak to na první pohled vypadá na vadnou desku. Proč zlobí jen některá zařízení, těžko říct, zkusil bych prohodit port třeba s myší, která ti funguje korektně. Další krok by bylo flashnutí nejnovějšího BIOSu, shození OC, pokud máš, nakonec bych zkusil samo ještě čistou instalaci Windows.

Díky, prohazovat jsem to právě zkoušel hodněkrát a vždy to dopadne tak, že ty náročnější zařízení (externí HDD, webkamera nebo mikrofon) fungují jen chvíli nebo vůbec. OC není, všechno je v továrnim nastavení. Zkusim pak reinstal na W10, až bude čas. dík
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“