Zamrzání PC - špatný zdroj?

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

certes
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2008

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od certes »

Aktuální ovladače k Radeonu máš ? Chyby s černou obrazovkou na RX 5xxx dělaly ovladače tuším do verze 20.4 nebo 20.5. Radeon mi takhle spadl párkrát do měsíce, aktuální ovladače jsou už OK. Že to ale dělala i předešlá sestava a nezávisle na výkonu, tak mě napadá jedině rušení v el. síti, pak to chce sledovat čas anomálie a z toho odvodit možnou příčinu.
Ryzen 7 5800X@87W - NH-U12A - TUF B550 - 4x8GB 3600CL16 - RX 5600XT@130W - 870 EVO + 860 EVO - TX550M 550W - Xonar DX - EIZO FG2421
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od Jey »

Prohnal bych PC v OCCT aspoň 2h, klidně 4h. Pokud nespadne, tak bych se zaměřil na trio grafika - základní deska - problém v síti.
Ljuba666
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2016

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od Ljuba666 »

HDD ani mechaniku jsem neodpojoval, to bych mohl taky ještě zkusit. Monitorem to taky nebude, protoze ten pocitac spadne.. pred chvili mi bezel na FB v Chromu projev Babise a pri tom jsem scrolloval a obraz se rozkostickoval trochu a seknul, po par sekundách se to rozjelo, a po chvilce zase, a pak monitor zčernal a PC neodpovidalo, zvuk nešel. Ale monitor nebyl jakoby "vypnutý", ale černá podsvícená barva. Nereagoval, musel jsem resetovat.

Ale teď jsem to ještě zkoušel udělat znova po restartu a už to nespadlo.. Zatím :D
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od Jey »

No, jestli ti přímo kostičkoval obraz, tak to je problém s odcházející grafickou kartou.

Ještě ji můžeš zkusit podtaktovat, ale lepší rovnou vyměnit.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od killerek »

Jey: Me treba jde zvuk DP kabelem do monitoru, proto sem se ptal i na jeho pripojeni, ale jestli ma repro zapojene do zvukovky, tak nic.
Ljuba666
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2016

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od Ljuba666 »

Pánové, tak nevím, čím to bylo, ale už přes týden je to v pohodě. Co jsem udělal je stáhnul ovladače grafiky přímo ze stránek AMD. Software Radeon ve win mi hlásit, že mám 2.4 a aktuální, ale na netu bylo 2.9, tak jsem to stáhnul a nainstaloval. Zároveň jsem taky vyměnil zásuvku a už to jde bez spadnutí. Dal jsem to zpět do předchozí zásuvky a drží, takže to asi fakt bylo těma ovladačema.

Co mi ale nejde do hlavy je fakt, že na předchozí konfiguraci se starým zdrojem, to padalo taky. Grafika byla GTX 1060.

Takže závěrem (pokud se to zas neposere) problémem byl asi zdroj a po změně konfigurace to byly náhodou ovladače grafiky, i když se to projevovalo dost podobně.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“