Zamrzání PC - špatný zdroj?

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Ljuba666
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2016

Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od Ljuba666 »

Ahoj,

mám už několik měsíců problém se zamrzáváním PC. Problém se stává většinou každé spuštění PC, i když teď naposled byla prodleva asi 3 dny.

Například spustím video přes VLC nebo třeba FB video či youtube video, PC přestane reagovat tak na sekundu, hodí se černá obrazovka a buď se nic neděje a musím restartovat, nebo se pc restartuje samo. Problém se mi nikdy nestal třeba při hraní her ani zátěžových testech. Počítač jsem upgradoval (nové cpu, mobo, gpu, ram) a problém se děje pořád. Ve staré konfiguraci byl PC v servisu a tam na to taky nepřišli, i když pc běžel několik dní a zkoušely se různé komponenty.

Jediné, co zůstalo původní, je zdroj a SSD disk. SSD je staré 4 roky, zdroj 10 let, tak to tipuju na ten zdroj, že nahodile "vynechává".

Věděli byste prosím o nějakém řešení, nebo to mám risknout s tím zdrojem? Díky moc.

Cca původní komponenty:
Asus m4a3td evo
AMD Phenom II 1100t
8 GB Corsair Ram
GtX 1060 3gb

Cca aktuální komponenty:
Asus tuf Gaming
AMD Ryzen 5 1600 AF
16 GB Ram
Sapphire rx 5600xt

Společné komponenty - zdroj Corsair 650 Gold (2011), SSD Samsung Evo 750 (nebo 850) (2016), HDD WD Caviar Black 500GB (2011), aktivně nepoužívané
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od C1c1n »

Určitě doporučuju obměnu zdroje, nevšiml sis jestli se ti přitom neroztočí na grafice větráky na plno?
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
Ljuba666
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2016

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od Ljuba666 »

Dobre, udelam to tak. Diky.

Nevsiml jsem si, covece. Bednu mam zavrenou, ale problem s vykonem jsem nemel, ale je mozny, ze nejede naplno, ale porad ma dost vykonu, abych to nejak resil.

Premyslel jsem o tomhle zdroji. Ten by mel byt v pohode i do budoucna asi ne? Radsi koupit 650w nez 550w a nemit rezervu..?
GIGABYTE P650B: https://www.alza.cz/gigabyte-p650b-d5634380.htm

Diky moc.
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od Jeltík »

Když už, tak si kup něco pořádnýho. https://www.alza.cz/seasonic-core-gm-65 ... 677280.htm
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od C1c1n »

Ljuba666 píše:Dobre, udelam to tak. Diky.

Nevsiml jsem si, covece. Bednu mam zavrenou, ale problem s vykonem jsem nemel, ale je mozny, ze nejede naplno, ale porad ma dost vykonu, abych to nejak resil.

Premyslel jsem o tomhle zdroji. Ten by mel byt v pohode i do budoucna asi ne? Radsi koupit 650w nez 550w a nemit rezervu..?
GIGABYTE P650B: https://www.alza.cz/gigabyte-p650b-d5634380.htm

Diky moc.
Dle kalkulačky je tvoje sestava v klidu i pro 500W zdroj

https://outervision.com/b/FYQivG

já třeba rád měřím výkon dle wattmetru co strčím do zásuvky, podle toho pak odhadnu jaký zdroj opravdu pořídit.
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od C1c1n »

A co se týče výrobců zdroje tak beru jen Seasonic, Evga, Be Quiet
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
Ljuba666
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2016

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od Ljuba666 »

Super diky.

Prave gpu ma pozadavek na 500w, nicmene kdybych v budoucnu bral silnejsi gpu apod., tak radsi at je rezerva. Tenhle zdroj slouzil 9 let a obcas nejakej upgrade udelam.

Mrknu teda na ten seasonic, pripadne jeho konkurenci, co bude vyhodnejsi. A budu doufat, ze to bude tim.


Muzu jeste jeden offtopic, at nezakladam novy tema? Do novyho bytu premyslim o vymene monitoru u stolu, za tv v obyvaku a hrani na pc a filmy, dokumenty, net apod z gauce. Vycihnul jsem si nasledujici tv a zajimalo by me, jak moc pouzitelny to bude. Nehraju online, max battlefield, division2, ale spis hry typu Rdr2, gta, Mafia, fifa, auta, strategie. TV by mela aspon 55" a 100hz a hral bych ve FHD, kde nerozjedu 4k, coz bude stejne temer vse. Diky.

55" Hisense 55U7QF: https://www.alza.cz/55-hisense-55u7qf-d5875867.htm

55" Samsung QE55Q60: https://www.alza.cz/55-samsung-qe55q60-d5560761.htm
normy101
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2016
Bydliště: Olomouc

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od normy101 »

Určitě nedoporučuji hraní na televizi pokud to není PS4 :-D
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od Jeltík »

Plus fakt, že nižší rozlišení vypadá vyblitě.
Ljuba666
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2016

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od Ljuba666 »

Dobrý, tak jo. Super díky.

Vezmu teda zdroj a na TV prdím :D
Ljuba666
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2016

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od Ljuba666 »

Ahoj,

tak jsem dle rad koupil zdroj, ten seasonic semi modular, a vyměnil ho v polovině minulého týdne. A přesto se mi už parkrát stalo, že to zase zamrzlo, zčernalo a bez reakce.. černá obrazovka, na monitoru se změní barva diody, jak kdyby byl vypnutý pc, a nic se neděje. Udělalo mi to třeba při videu, nebo při psaní zprávy v messengeru pro desktop.

Nechce se mi věřit, že by za to mohl SSD, ale krom HDD, které aktivně nepoužívám, a dvd mechaniky už je všechno vyměněno.

Ještě mě napadlo, že by to mohlo být zásuvkou, ale to se mě taky nechce zdát. Napadlo by Vás ještě něco? Co třeba SW?

Díky moc.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od Jey »

Otestoval bych paměti pomocí MEMTEST86, CPU třeba OCCT a pak se zaměřil na grafiku a monitor.

Když se ti to stane během přehrávání videa nebo hraní her, tak zvuk videa nebo her jede dál?
Ljuba666
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2016

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od Ljuba666 »

Právě paměti mám nový a se starejma to dělalo taky.. dělá to pořád stejně jak na předchozí konfiguraci, tak i na tehle.. grafiku mam taky jinou.. behem hrani se to nikdy nestalo zatím. Jinak ten zvuk nejede. Počítač spadne jakoby z WIN 10 do černý obrazovky jako když by se měl nově spustit
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od Jey »

No buď otestuješ ty paměti a CPU, jinak dál těžko radit. Mrknul bych se taky na výpis SMART od SSD disku (CrystalDiskInfo).

Zásuvku můžeš vyzkoušet jinou, když natáhneš prodlužovačku. Ale tím to asi nebude. :)
LukášST
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2009
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od LukášST »

vezmu to z druhé strany.. po upgrade pc jsi provedl čístou instalaci windows? :)
mě to přijde jako nějaký sw problém, že to dělá primárně ve woknech..
co jiné ssd/hdd s čistým os? :)
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od Jey »

Zdá se mi jednodušší vyzkoušet OCCT, které testuje celkovou stabilitu, pak nahodit přes noc MEMTEST86, než přeinstalovat OS.

Ověřit SMART disků mu zabere 2 minuty.

Ale pokud píše, že měnil všechno, tak třeba já bych v případě výměny základní desky OS určitě přeinstaloval.
Naposledy upravil(a) Jey dne ned 20. zář 2020, 21:28, celkem upraveno 1 x.
LukášST
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2009
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od LukášST »

Oba dobře víme, že pustit testovací SW a nechat to makat, je snažší.. o tom žádná..
Taky ale nikde nezaznělo info o čísté instalaci woken.. raději si to nechat potvrdit a pídit se dál po HW :)
Ljuba666
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2016

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od Ljuba666 »

instalace win byla cista na novy pc..

udelal jsem smart v hwinfo, occt jsem poustel uz drive na starem pc a vse v pohode.. ted jsem udelal 10 min testy pameti a occt a taky vse v poradku..

napadlo me, jestli to nemuze byt treba aktualizacema windows, ale prijde me to jako nepravdepodobny.. pak uz fakt jedine ten disk.. ale zas za 4 roky, ze by odesel?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od killerek »

V podstate si vymenil snad vsechno, co takhle monitor, ze by blbnul? Jak ho mas pripojeny? Ten starsi WD disk mas odpojeny, aby se vyloucil?
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Zamrzání PC - špatný zdroj?

Příspěvek od Jey »

Kdyby zlobil monitor, tak při přehrávání videa nebo hraní her jede dál zvuk. On psal ale že ne.
Naposledy upravil(a) Jey dne pon 21. zář 2020, 17:21, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“