Case pro herní PC

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Terquil
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. lis 2019

Case pro herní PC

Příspěvek od Terquil »

Zdravím,

mohl bych prosím poprosit o radu s výběrem počítačové skříně?

momentálně přemýšlím o nákupu nové skříně, neboť u staré mi již přestal fungovat jack pro sluchátka a zároveň pár USB portů, a proto jsem nucen jít do nové skříně.

Momentálně uvažuji nad těmito třemi typy. (Zásadní je pro mě samozřejmě cable management, airflow a odhlučnění.)

Koukal jsem na tyto tři skříně:

1.) Corsair iCUE 220T RGB Tempered Glass - toto pro mě byla první volba
2.) SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB - popřípadě toto druhá volba a až nakonec GameMax
3.) GameMax Revolt

V PC budou následující komponenty:
Grafická karta: MSI 3070 RTX Gaming X Trio
Základní deska: MSI MAG B550 Tomahawk
RAM: 2x16GB DDR4 Gskillz 3600 Mhz cl16
Processor: AMD Ryzen 5800x
DISK: 1x M2 500GB Adata Gaming XPG
DISK: 1x SSD Samsung EVO 750 500 GB
Chladič: Scythe Mugen chladič
Zdroj: Corsair 750x Gold certification

Budget: 2 000 Kč.

Předem děkuji za veškeré rady.

S pozdravem

Terquil
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Case pro herní PC

Příspěvek od alienGT »

To je 3x dementni kolotoc. Kup si neco normalniho, kvalitniho. Jako vychozi bod zvol Fractaly a pokud nesedi, hledej jejich variace. K tomu 4*Noctua a ver mi, ze nebudes litovat. Tohle ti prezije dalsi 3 generace PC.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Case pro herní PC

Příspěvek od Jeltík »

Pokud má budget 2k, tak asi těžko koupí fractal a 4 předražené noctuy. :lol:
Doporučuju přihodit pár set Kč a vzít Fractal Design Define C / 7 Compact Black + 140mm fan.
Terquil
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. lis 2019

Re: Case pro herní PC

Příspěvek od Terquil »

Děkuji Jeltiku za radu, asi zvolim Vasi variantu, přesně proto jsem se právě ptal, abych věděl co případně je špatně. A bohužel přesně, jak jste psal. Par set Kč navíc mi vadit nebude, ale par tisíc Kč navíc už ano.
Terquil
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. lis 2019

Re: Case pro herní PC

Příspěvek od Terquil »

Akorát co jsem koukal, tak fractal design c ma menší prosto na grafické karty, ta moje by se tam nevešla. Max rozměr bedny je 315mm a grafika co mam je 323mm. A compact Black + větráky už je drahé. To bych tam byl pres 4 tisíce.
Terquil
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. lis 2019

Re: Case pro herní PC

Příspěvek od Terquil »

A jaké větráky vzít o velikosti 120 nebo 140
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Case pro herní PC

Příspěvek od renek1 »

Naposledy upravil(a) renek1 dne čtv 31. pro 2020, 10:43, celkem upraveno 2 x.
normy101
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2016
Bydliště: Olomouc

Re: Case pro herní PC

Příspěvek od normy101 »

Jako osobně když se dívám na ty komponenty tak nechápu proč většina lidí koupí komponenty za 50k a na case jim už nezbude a přitom case a zdroj mohou přežít i několik dalších upgradů, tudíž do dobré case se vyplatí investovat v začátku a máš pokoj dále a budeš si vždy moc tuto položku odškrtnout v dalších sestavách.

Jako z mého pohledu vzít nějakou fractala nebo be quiet dělá celkem kvalitní case, které i něco vydrží.
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Case pro herní PC

Příspěvek od Jeltík »

Pokud nevyhovuje fractal C kvůli délce grafiky a nechceš výrazně překročit rozpočet, tak se mrkni na Corsair 270 / 275. Ale jak píše normy: sestava za 50k v case za 2k není úplně super.
Proto jsem si s podobným rozpočtem koupil R6 a odstranil ten dementní tunel na zdroj a šachtu na disky, což mi umožnilo dát dolů vedle zdroje další 2 intake 140mm.
https://postimg.cc/Mnx0kBc1
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Case pro herní PC

Příspěvek od renek1 »

R6 krásná a drahá, ale vnitřek by se dal krásně vymazlit. Na to co si s ní provedl by stačila levnější :wink: Ale asi nemáš prosklenou bočnici a tak je to vlastně jedno :wink:
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Case pro herní PC

Příspěvek od alienGT »

normy101 píše:Jako osobně když se dívám na ty komponenty tak nechápu proč většina lidí koupí komponenty za 50k a na case jim už nezbude a přitom case a zdroj mohou přežít i několik dalších upgradů, tudíž do dobré case se vyplatí investovat v začátku a máš pokoj dále a budeš si vždy moc tuto položku odškrtnout v dalších sestavách.

Jako z mého pohledu vzít nějakou fractala nebo be quiet dělá celkem kvalitní case, které i něco vydrží.
Tak nejak jsem to s ohledem na dany HW myslel viz 2. post. Proto pisu, ze kvalitni case + vetraky vydrzi klidne 10 let. Kdyz si to rozpocitas, kolik je to investice za rok do PC, tak vyjde 0 0 prd.


renek1: vymazlit se da i stara R4 - https://ibb.co/2ybdsJw.
Uplne jedno to v zavrene skrini taky neni, jde tu o Airflow.

Jeltík: ne Noctua neni predrazena. Redux stoji jen 2x tolik co Arctic F14, ktere jsem mel a sly zpatky do obchodu. Pod 800RPM je UEFI neumelo roztocit. Reduxy klidne pod 300RPM a kvalita je dalsi vec. Nesud, cos sam neodzkousel.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Case pro herní PC

Příspěvek od renek1 »

R5 taky :-D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: Case pro herní PC

Příspěvek od alienGT »

Proc si nedas HDD do 5,25" a ssd zezadu a kos ven?
Vetrak zespoda jsem testoval a teploty na GPU se spis zhorsily. Ten vetrak moc nabourava tah z prednich vetraku k GPU a tlaci jej spis nahoru. Schvalne nechavam co nejvic jit vzduch po dne skrine co nejblize k samotnemu GPU na grafice. Mit vzduch proste mezi PSU a GPU. Aspon to jsou moje zkusenosti.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Case pro herní PC

Příspěvek od Thellwin »

Já bych se tedy též klonil k tomu, koupit něco ve style R6 atd. Jestli je budget 2000,- a pár stovek navíc nevadí (tedy třeba cca 2500,-) tak ještě "pár stovek navíc se snad najde, speciálně když vidím, co v tom má být za setup, v tom se ta cena za skříň, která vydrží klidně 10 let úplně ztratí.
Goldnoob team proud member!
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Case pro herní PC

Příspěvek od renek1 »

alienGT píše:Proc si nedas HDD do 5,25" a ssd zezadu a kos ven?
Vetrak zespoda jsem testoval a teploty na GPU se spis zhorsily. Ten vetrak moc nabourava tah z prednich vetraku k GPU a tlaci jej spis nahoru. Schvalne nechavam co nejvic jit vzduch po dne skrine co nejblize k samotnemu GPU na grafice. Mit vzduch proste mezi PSU a GPU. Aspon to jsou moje zkusenosti.
Protože mám hodně disků a vzadu už plno. :wink:
Rozmístění větráku jak mám a právě i ten zespoda mi právě pomohl o nějaký ten stupeň dolů a i otáčky níž.
Terquil
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. lis 2019

Re: Case pro herní PC

Příspěvek od Terquil »

Je možnost například i udělat to, že koupím jeden PST větrák a ostatní jen PWM a zapojím a propojím je?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“