Tiskárna Canon PIXMA TS3150 - nechce tisknout

Vše ostatní - tiskárny, skenery, zdroje, klávesnice, myši, herní zařízení, skříně a další.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
pechix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. zář 2013

Tiskárna Canon PIXMA TS3150 - nechce tisknout

Příspěvek od pechix »

Prosím o pomoc s touto tiskárnou. Je fungl nová, řádně nainstalovaná, připojená momentálně přes wifi (ale zkoušel jsem i usb kabel, stejný problém). PC tiskárnu normálně vidí, není offline, je nastavená jako výchozí, vše se zdá v pořádku. Scanner funguje bez problémů, taktéž tisk přes mobilní aplikaci - tiskárna ihned začne tisknout. Ale problém nastane, když dám něco vytisknout z PC - tisková úloha zůstane viset, a dál už se nic neděje. Už opravdu nevím co s tím, průvodce odstraněním potíží nic nenajde (jak taky jinak že :D ). Co je ale zajímavé, jakmile ho spustím, spustí se hned i ten zaseklý tisk a soubor se normálně vytiskne. Poradí někdo, kde je zakoapnej pes? :(
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Tiskárna Canon PIXMA TS3150 - nechce tisknout

Příspěvek od Nagant »

Nemůže to nějak souviset s absencí fixu "Oprava zabezpečení tiskáren a multifunkčních tiskáren v operačním systému Windows, verze 1.0.1"?
https://www.canon.cz/support/consumer_p ... 20(64-bit)

Taky je tam nějaký update firmwaru, ale s tím bych zatím radši počkal.

Ovladače jsi instaloval z CD, nebo z Internetu?
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
pechix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. zář 2013

Re: Tiskárna Canon PIXMA TS3150 - nechce tisknout

Příspěvek od pechix »

Díky za reakci. Ovladače a veškerý ostatní software jsem instaloval přímo ze stránek výrobce (i tu opravu zabezpečení), takže by vše mělo být v pořádku a aktuální. Problém je zřejmě někde v komunikaci mezi PC a tiskárnou - z PC se do tiskárny odesílají data na tisk, ale po chvilce se přenos dat zastaví, jako by ho někdo stopnul, a vyskočí hláška že tiskárna vyžaduje moji pozornost a dál nic, nevyhodí to žádnou konkrétnější chybu. Podezříval jsem i AVGčko nebo firewall Windows, ale obojí jsem zkusil vypnout a nepomohlo to. Divné je, že scanner funguje bez problému, takže opačným směrem komunikace zjevně nevázne.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Tiskárna Canon PIXMA TS3150 - nechce tisknout

Příspěvek od Nagant »

No, s inkoustovými Canonkami tyhle problémy nepamatuji.

To AVG by se na tom eventuálně mohlo podílet. U Esetu mám u "Podpora tisku přes sběrnici USB" v ovladačích i nějaký ovladač edevmon.sys (u Canon Pixma IP7250, připojené přes USB ve Windows 10 Pro 64bit, v práci). Tak zda tam nemáš něco od AVG.

Zkusil bych AVG odinstalovat, tisk zprovoznit (půjde-li), pak AVG zas nainstalovat.
(Eventuálně spustit tu kontrolu nainstalované tiskárny, co jsi zmiňoval, v systému bez AVG).

A co si pamatuju, u USB tiskáren se nejdřív instalují ovladače, až na výzvu zapojuje USB kabel.
Ale do Windows 10 jsem je nikdy sám neinstaloval, tak nevím, zda se něco nezměnilo (zda si to třeba vše neošéfují samy Windows přes MS Update).
Pokud jsou k té tiskárně i ovladače na CD, zkusil bych případně i ty, po odinstalování stávajících.

Skoro bych to viděl na nějaký problém s virtuálním USB (při připojení přes USB).
Ve stylu nejdřív připojená tiskárna, až pak instalace ovladačů, nějak špatně se to provázalo a pak se to takto chová.
Anebo tam něco zařezává to AVG.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hardware“