Pctuning změnil majitele - jak to bude dál - a co se změni ?

Zde čtěte zprávy od administrátorů a hlašte problémy nebo návrhy na vylepšení + pravidla fóra.
Pravidelně sledujte tuto sekci.
Wlkus
Šéfredaktor PCT
Šéfredaktor PCT
Registrován: 04. zář 2006

Příspěvek od Wlkus »

Z oficialniho hlediska jsem sefredaktor, nastoupil jsem minuly tyden na staly uvazek do tydne a mym ukolem bude postupne prebirat provoz serveru, odlehcit Jirkovi Kwolkovi a obecne davat spoustu veci do kupy. Zatim jsem rad, ze se rozkoukavam a resim administrativni nesmysly, ale postupne se propracovavam horou ukolu.

Se strankou kontaktu to neni spatny napad, pridam to na todo list (tisicaprvni polozka, joj!) :-)

EDIT cestina FTW! Kdo ma porad ty klavesnice prepinat, uz by ty hacky meli zrusit, stejne jako carky. Vsem by bylo lepe!

EDIT2 zombux me upozornil, ze bych se mohl taky predstavit :-)
Vasek Vlcek - mel jsem pod palcem dlouha leta HW sekci v Levelu a prispival ruzne okolo. Kdyz bude o vikendu chvile casu, hodim nejaky vetsi informacni clanek na server, jak rikam - zatim nebylo moc kdy...
PCT BOSS
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

Vřelé díky za informace.

Vaše hw články v Levelu, dokud jsem si ho kupoval, jsem četl vždycky rád.

Takže mně nezbývá, než Vám popřát, ať se Vám v nové pracovní funkci PCT šéfredaktora daří a že ten tak bude pod Vaším působením minimálně tak kvalitní jako hw rubrika v Levelu, která byla vždy takovým příjemným zpestřením proti ostatnímu obsahu magu :).
show must go on..
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ze by poslední zachvev pred definitivnim upadkem PCtuningu?
Wlkus
Šéfredaktor PCT
Šéfredaktor PCT
Registrován: 04. zář 2006

Příspěvek od Wlkus »

Ma smysl odpovidat? udelame samozrejme maximum pro to, aby byl PCT jednickou ve svem oboru :-D
PCT BOSS
Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Příspěvek od Fifi »

Wlkus píše:...
Vasek Vlcek - mel jsem pod palcem dlouha leta HW sekci v Levelu a prispival ruzne okolo...
Těším se na články od Vás. Myslím si, že je to po delší době velmi příznívá zpráva. Tedy třikrát hurá :).
Cooper69
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2005
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvek od Cooper69 »

jsem téhož názoru :)

GL & HF
Dawe111
Červená karta
Červená karta
Registrován: 08. pro 2005

Příspěvek od Dawe111 »

PC Tuning je výborný, pouze je škoda odchodu p. Štefka a některých dalších,.. postupně se výborným redaktorem při zachování HardCore postojů a propracovaností recenzí stává Zdeněk Obermaier 8-)
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stratos »

Dawe111 píše:PC Tuning je výborný, pouze je škoda odchodu p. Štefka a některých dalších,.. postupně se výborným redaktorem při zachování HardCore postojů a propracovaností recenzí stává Zdeněk Obermaier 8-)
jeste by si obcas mohl obr zachovat vetsi nestranost vuci jednotlivym znackam. Obcas nahodi takovy pitomy narazky :)) Nastesti v posledni dobe to uz omezuje :))
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikadze »

Stratos píše:
Dawe111 píše:PC Tuning je výborný, pouze je škoda odchodu p. Štefka a některých dalších,.. postupně se výborným redaktorem při zachování HardCore postojů a propracovaností recenzí stává Zdeněk Obermaier 8-)
jeste by si obcas mohl obr zachovat vetsi nestranost vuci jednotlivym znackam. Obcas nahodi takovy pitomy narazky :)) Nastesti v posledni dobe to uz omezuje :))
stratosi na tvem miste bych radeji o nejake nestrannosti mlcel...


//Wuu: slova Stratos a nestrannost sa naozaj k sebe vobec nehodia, ze?
Vincent Vega v diskusi pod více než pozitivním testem Sapphire HD 5770 s oceněním poté, co byl autor lynčován za hanění dokonalé ATI, píše:Prosím autory PC Tuningu, aby zavedli novou hvězdu, třeba platinovou nebo diamantovou, a s tou odměňovali všechny ATi karty. Navíc také žádám, aby jste u karet této značky nepoužívali na závěr sloupeček s názvem "nevýhody", ale přeměnili ho na "nepodstatné drobnosti". Už mě totiž nebaví i potom, co danou kartu vychválíte do nebes, pročítat všechny ty komentáře od dětí, jak jste na jejich značku zlí. Děkuji
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Příspěvek od Maxtor »

No a to je snad nejaky problem? Nicotny user fora si podobnou vec muze dovolit.. redaktor, ktery verejne publikuje, by mel byt za podobne reci na dlazbe.. resp. v serioznim mediu by neuspel.. takze zamysleni na strane vasi a ne nejakeho Stratose..
Stratos povedomi o webu nevytvari.. :wink:
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikadze »

Maxtor píše:No a to je snad nejaky problem? Nicotny user fora si podobnou vec muze dovolit.. redaktor, ktery verejne publikuje, by mel byt za podobne reci na dlazbe.. resp. v serioznim mediu by neuspel.. takze zamysleni na strane vasi a ne nejakeho Stratose..
Stratos povedomi o webu nevytvari.. :wink:
nedelej, ze nevis na co narazim.
Jisteze autor musi byt nestranny a musi to byt samozrejmost, sam se o to snazim sec jde (upsech musi posoudit ctenar), ale pokud autor vyjde s pravdou napriklad o grafickych kartach ven a nekdo jako je prave Stratos tady zacne neco kecat o nestrannosti, protoze jeho milacek nedostal 10 hvezdicek z 5, tak se nad tim nelze nez jen pousmat a ty to sam dobre vis.
Jisteze Statos PCTuning nepise, ja nikdy nic takoveho nerekl, ale je tento jeho vyrok ma asi takovou uzitnou hodnotu jako Hulanovo proroctvi, ze AMD zkrachuje.
Vincent Vega v diskusi pod více než pozitivním testem Sapphire HD 5770 s oceněním poté, co byl autor lynčován za hanění dokonalé ATI, píše:Prosím autory PC Tuningu, aby zavedli novou hvězdu, třeba platinovou nebo diamantovou, a s tou odměňovali všechny ATi karty. Navíc také žádám, aby jste u karet této značky nepoužívali na závěr sloupeček s názvem "nevýhody", ale přeměnili ho na "nepodstatné drobnosti". Už mě totiž nebaví i potom, co danou kartu vychválíte do nebes, pročítat všechny ty komentáře od dětí, jak jste na jejich značku zlí. Děkuji
MartyOC
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: overclocking.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartyOC »

Je škoda, když musí být původně nekomerční fórum nadšenců (píšu fórum, ne magazín) závislé na reklamě a/nebo investorovi. (u magazínu je to imho složitější, protože jeho tvorba je náročnější)

U nás (overclocking.cz) takové pokusy taky byly a zůstali jsme nezávislí. Nemáme prakticky žádný magazín, důvody nechme stranou, ale fórum žije - a nemusíme počítat přístupy, počty uživatelů, příspěvků... soustředíme se na to, čím to začalo. Lidma, kteří to dělají zadarmo a z nadšení. Naštěstí se pořád tací najdou.
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

Ono je teď komerční a závislé na reklamě? :?
A jak jsi přišel na to, že to máme placený?
Bathory
MartyOC
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: overclocking.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartyOC »

Bathory píše:Ono je teď komerční a závislé na reklamě? :?
A jak jsi přišel na to, že to máme placený?
Hovoří se tady o tom, že PCT změnilo majitele. Spolu s tím změnilo majitele jak fórum, tak magazín. Předpokládám, že nový majitel to nedělá pro komunitu, ale pro peníze, to jest, že PCT je závislé na příjmech, a tedy i reklamě.

Pokud by příjmy nebyly, je otázkou, co majitel udělá - o tom nehodlám spekulovat.

Ostatně ani se s váma nehodlám dohadovat, jen že chápu, v jaké jste situaci...
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Wilik »

PCT (tedy webmag) byl vzdy zavisly na prijmech, tedy reklame - nekdo ten magazin, autory, vybaveni, HW, atd. zaplatit musel. Novy - silny majitel naopak umoznil tu zavislost trochu povolit, protoze dal penize, ktere z casti umoznily veci, na ktere by driv penize nebyly (napr. nekolikaprocesorove servery s nepretrzitym monitoringem u profi firmy).

Co se tyka fora, tak to neni zavisle ani na prijmech (tedy reklame), ani na nicem jinem. A krome noveho HW se pro nas nic nemeni uz poslednich 5 let :) Nemusime pocitat ani pristupy, ani uzivatele, ani prispevky, ... admini a modi to delaji stale zadarmo a (rekneme ;-)) s nadsenim.
MartyOC
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: overclocking.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartyOC »

No, z tvého příspěvku mám pocit, že kdyby se fórum chtělo oddělit a být úplně nezávislé, tak to půjde :) ale nevím nevím ;) (viz. doména + návštěvnost)

Ale to nemá cenu rozebírat, to podstatné už jsme si pověděli. Dostal jsem několik plamenných SZ, takže vidím, že téma, které jsem otevřel, je pro některé tabu... bohužel. (=nechápu)
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

MartyOC: hlavne tema co jsi "otevrel" je pekna blbost. :roll:
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Wilik »

Osobne si myslim, ze jsme tu "vazani" jako jste byli kdysi vy - domena a HW, tzn. aplikovani stejneho nasledneho postupu by zrejme nebyl problem. Kazdopadne neni absolutne zadny duvod neco takoveho delat.
MartyOC
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: overclocking.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartyOC »

Wilik píše:Osobne si myslim, ze jsme tu "vazani" jako jste byli kdysi vy - domena a HW, tzn. aplikovani stejneho nasledneho postupu by zrejme nebyl problem. Kazdopadne neni absolutne zadny duvod neco takoveho delat.
Myslíš, že by majitel byl ochoten tak snadno přijít o návštěvnost?
My jsme měli problém v tom, že doména a HW bylo majetkem člověka, který na to neměl čas a nechtěl se tomu věnovat, ne subjektu, který to měl jako prostředek komerce.

Nicméně velice pozitivně hodnotím, že i přes změnu majitele fórum nedoznalo snad žádných změn. Prostě pro majitele je zajímavé jen jako hojně navštěvovaná stránka a je si asi vědom toho, že nějakými změnami (=zásahem do komunity) by tu návštěvnost mohl v extrému i ohrozit.
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Wilik »

Nevim jak snadno by byl majitel ochoten o co prijit, kazdopadne nikdo z nas tu neni nijak a nicim vazan - tzn. ciste teoreticky by v tom asi problem nebyl. Kazdopadne jak jsem psal - neni k tomu zadny duvod, naopak je vetsi snaha (napr. novym HW) vychazet pozadavkum vstric.

Co se tyka toho, ze "fórum nedoznalo snad žádných změn" - snad uz konecne v nasledujicim mesici dozna :)
Odpovědět

Zpět na „Zprávy od a pro administrátory“