Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Zde čtěte zprávy od administrátorů a hlašte problémy nebo návrhy na vylepšení + pravidla fóra.
Pravidelně sledujte tuto sekci.
Zamčeno
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od havli »

Neni potreba plytvat drahocenym mistem ve schrance SZ... nic prevratneho ani tajneho to neni.

1. Otevru https://pctforum.tyden.cz
2. zadam jmeno/heslo
3. objevi se hlaska ve stylu prihlaseni probehlo uspesne
4. v momente presmerovani forum vygeneruje adresu

Kód: Vybrat vše

https://pctforum.tyden.cz:80/index.php?sid=....
5. coz samozrejme vede k chybe viz vyse
6. pokud vcas zareaguju a presmerovani zrusim, chyba se pochopitelne neobjevi (protoze se nevygeneruje chybny odkaz)

To je vsechno.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od Wilik »

Trochu jsem tu promazal ty prispevky typu "me taky, me taky"...

Dle vyjdreni hostingu pry opravili problem s :80 presmerovanim. Zkuste...
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od havli »

Ano, ted uz presmerovani probehlo korektne. Diky.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od mlrs »

konecne, diky bohu :!:
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od spajdr »

Ted jsem si vsiml, ze po tom co jsem odpovedel nekomu na SZ a prisla mi odpoved, kterou jsem si precetl, tak mi horni panel ukazuje informaci.:
0 nových zpráv, -1 nepřečtených zpráv
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od zombux »

zajímavý, v Opeře 49 (poslední release verze) přes HTTPS chodí vše, ale když vlezu do nějakého threadu (viewtopic.php), zmizí mi ikonka zabezpečeného připojení a zobrazuje se jen unsecure, ala HTTP. ale přitom v URL je pořád HTTPS. na stránce jednotlivých fór (viewforum.php) nebo na indexu je to správně, korektně to vidí Comodo certifikát a TLS 1.2 protokol.
je to jen u mě nebo to takhle vidíte v jiných browserech taky?
edit: už to vidím. viewtopic.php není 100% šifrovaný. certifikát a TLS sice je aktivní, ale "page contains some insecure content".
edit2: no jasně, už jsem doma. obrázek v podpisu obecně není HTTPS, takže browser řve. v tomhle případě je to ale obecně v pořádku a nic s tím udělat nejde :)
takže ne bug, jen featura :)
Naposledy upravil(a) zombux dne sob 11. lis 2017, 21:02, celkem upraveno 1 x.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od r34ktor »

To se ti ukáže na všech stránkách, kde se něco načítá z jiných serverů pomocí nezabezpečeného připojení (typicky obrázky).

Například ten ve tvém podpisu.
Knowledge is power
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od Wilik »

spajdr píše:... horni panel ukazuje informaci.: 0 nových zpráv, -1 nepřečtených zpráv
Obcas se stava, kdyz smaze druha strana zpravu, o ktere se tobe uz nacetla informace - neni dobre osetrena synchronizace v tomto.

Dal jsem to v administraci, tak se kdyz tak v SZ ozvi, pokud je porad problem.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od spajdr »

Teď je to v pořádku, díky za opravu.
jerry00
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. čer 2014
Bydliště: Milbohov, Ústí n/L

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od jerry00 »

Tož mi už pár dní zase nechodí upozorňovací emaily na sledované nabídky, ani upozornění na SS. A ani v účtu nemám počet nových , nepřečtených zpráv. :(
iMac 27" i7
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od rbclass »

Prezerať toto fórum na mobile je utrpenie. Bol by som rád,ak by s tebou s tým niečo udelali
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od pbjun »

Na mobilu uplně vpohodě, akorát si musím dát obrazovku na ležato, nevím jestli to není tím, že má mobil rozlišení 2560x1440, na starším to bylo trošičku horší, ale taky bez potíží...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
kurcatovium
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. kvě 2007
Bydliště: Wildenschwert / Ústí nad Orlicí

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od kurcatovium »

Zdravím, doma mi fórum hlásí, že moje IP adresa byla trvale zabanovaná. IP nemám pevnou a můj poskytovatel s ní asi rád čachruje, protože za poslední tři dny mi mojeip.cz ukazovala 3 různé IP - trvalý ban se ale ukazuje vždy. Přitom přes mobilní data nebo z práce se normálně připojím, takže ban očividně není způsoben mým účtem. Mám tomu tedy rozumět tak, že mám doma s tímto fórem utrum, protože někdo na sdílené lince je hovado?

CPU Ryzen 5600 MB MSI Tomahawk B550 GPU Asrock RX 6800 Challenger Pro OC RAM Goodram 2x16GB 3400 Chladič SPC Fera 5 SSD několik různých kusů Case Fractal Define S + 3x Noctua NF-A14 PSU EVGA 750 G2 Zvuk Audient iD4 mkII + Beyerdynamic DT990 Pro Periferie Dell S2722DGM + Dell U2515H + SPC GK530 + Logitech G305/CZC Trickster
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od Bez_n1ck »

IP ban je kupodivu vázán na IP adresu, proto to v práci a z mobilních dat jede. Napiš do odpovídajícího vlákna nebo Wilíkovi do SZ žádost o odblokování.


//edit Wilik - presna odpoved
kurcatovium
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. kvě 2007
Bydliště: Wildenschwert / Ústí nad Orlicí

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od kurcatovium »

Proto tam píšu, že mám na koncovém zařízení pokaždé jinou IP -> blokace tedy musí probíhat někde o úroveň výše u poskytovatele na IP, kterou neznám.

Samozřejmě jsem v první řadě posílal mail na adresu, která byla u té banovací hlášky pro kontakt s administrátory uvedena, ovšem reakce = 0. Tak jdu pohledat to "odpovídající vlákno" a napsat SZ Wilíkovi.

CPU Ryzen 5600 MB MSI Tomahawk B550 GPU Asrock RX 6800 Challenger Pro OC RAM Goodram 2x16GB 3400 Chladič SPC Fera 5 SSD několik různých kusů Case Fractal Define S + 3x Noctua NF-A14 PSU EVGA 750 G2 Zvuk Audient iD4 mkII + Beyerdynamic DT990 Pro Periferie Dell S2722DGM + Dell U2515H + SPC GK530 + Logitech G305/CZC Trickster
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od Thellwin »

Já na to koukal jak jsi mi psal SZ na ANV fóru a tu adresu jsem v seznamu zabanovaných nenašel.
Goldnoob team proud member!
kurcatovium
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. kvě 2007
Bydliště: Wildenschwert / Ústí nad Orlicí

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od kurcatovium »

Tak asi nějaké kouzlo. Teď jsem v práci, takže se na IP doma samozřejmě nepodívám. Včera večer mi fórum stále hlásilo IP ban, na aktuální IP jsem se ale nedíval, resp. si ji neuložil. Tak to dnes zkusím znovu.


//edit Wilik - promaz OT

CPU Ryzen 5600 MB MSI Tomahawk B550 GPU Asrock RX 6800 Challenger Pro OC RAM Goodram 2x16GB 3400 Chladič SPC Fera 5 SSD několik různých kusů Case Fractal Define S + 3x Noctua NF-A14 PSU EVGA 750 G2 Zvuk Audient iD4 mkII + Beyerdynamic DT990 Pro Periferie Dell S2722DGM + Dell U2515H + SPC GK530 + Logitech G305/CZC Trickster
danek.s
Nováček
Nováček
Registrován: 16. říj 2010
Bydliště: Třinec

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od danek.s »

Zdravím.
Při přihlašování do fóra pomocí odkazu pro přihlášení (v pravo nahoře), vypsání přihlašovacích údajů tak automaticky přesměrovává na tuto adresu http://www.forum.pctuning.cz:443/index.php což předpokládám není správně ;-)
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od Wilik »

Pokud si nactu stranku fora - pctforum.tyden.cz (tj. davno nepouzivam od roku 2008 prevedenou domenu forum.pctuning.cz) a kliknu na odkaz "Přihlášení", tak se načte stranka ... viz obr.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
danek.s
Nováček
Nováček
Registrován: 16. říj 2010
Bydliště: Třinec

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od danek.s »

Zdravím Wiliku, no teď jsem to zkusil opět a už to nedělá. Asi opraveno. Ono to dělalo až po přihlášení. Automaticky se to přesměrovalo na adresu co jsem psal. Nicméně to již nedělá :wink:
Zamčeno

Zpět na „Zprávy od a pro administrátory“