Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Zde čtěte zprávy od administrátorů a hlašte problémy nebo návrhy na vylepšení + pravidla fóra.
Pravidelně sledujte tuto sekci.
Zamčeno
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli kolem fóra

Příspěvek od Wilik »

Sem hlaste jakékoli potíže, problémy, dotazy, chyby - ať už v čestině nebo v rozhraní.

Ideálně připojte screenshot, kde se problém objevuje.

Zname:
1. pouze jeden typ designu - modry, drzi korporatni linku PCT designu, casem po dohode pribude dalsi, tmavy
2. avatary nejdou prihrat z internetu - chyba na strane hostingu, opravuje se
Lemra
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. zář 2003

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od Lemra »

Avatary: než pořešíme s hostingem oprávnění k zápisu do tmp adresářů, není dostupná funkce Nahrát z internetu. Ze stejného důvodu jsme neprovedli migraci Vašich původních avatarů.

Vaše původní avatary najdete ve starém fóru - obrázek avataru si uložte na disk a nahrajte k nám na server, nebo si zobrazte vlastnosti obrázku a zkopírujte jeho URL do formulářového políčka pro link.
Teuzz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 25. zář 2004
Bydliště: Liberec, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od Teuzz »

Když už jsme nikdo nenašli, jak změnit skin (já ten černej snad fakt udělám), tak je na místě říct, že drobečková navigace je naprosto nevhodně umístěna, protože člověk, který byl zvyklý klikat na název fóra teď kliká na "Sledovat toto téma" :/
Burn in hell.
matajon
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2005
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od matajon »

No, nezdá se mi barva odkazů (#0A1A2A) oproti obyčejnému textu (#000000), alespoň mně se je nedaří díky nízkému kontrastu od sebe úspěšně rozeznat.
Post powered by Microsoft® Windows Vista™ Business
No trees or animals were killed during sending this message
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od myom »

zatim zadny technicky problem, well done (c) :) . jen by me zajimalo, jestli budete hybat s poctem prispevku zobrazenych na stranku. aktualni pocet je prilis malo, zachvilku tu budou thready s 200 stranami. slusny pocet je 25 prispevku na stranku.

jo a jsou uz pluginy pro rychlou odpoved pro bb3, to bych tu taky uvital. diky :wink:
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
D00M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. lis 2005
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od D00M »

myom píše:jo a jsou uz pluginy pro rychlou odpoved pro bb3, to bych tu taky uvital. diky :wink:
rychlou odpověď bych taky uvítal...

ještě jedna věc mě napadla - šlo by vyhodit tu stránku "příspěvek odeslán, klikněte zde...", co se ukáže po odeslání postu? nebo ji udělat na příznak v nastavení uživatele? mírně to zdržuje.
mrtvola: A64 x2 3800+ (Toledo E6) | Arctic Cooling Freezer 64 Pro | Asus A8R-MVP (xPress 1600) | 4x 1GB Kingston DDR-400 | Leadtek GF 8600 GT | Accelero S1 | LG GSA 4163B (pude z domu)
živola: i5 2400 | box | Gigabyte GA-P67-DS3-B3 | 2x Kingston 4GB 1600 | Gigabyte HD 6770 | SpinPoint 250 GB SATA + 500 GB SATA + 1TB SATA + 1,5 TB SATA | Samsung SH222 AB | Samsung T220 | Genius 5050 + 2x 16W repro | Win Seven RTM

Doom bloguje, poslouchá muziku, chová bílého Supa a silničku.
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od Baneshee »

Nezobrazuje se ICQ a dalsi IM uzivatele pod postem jak driv, musi se vlezt do profilu (to je mozna schvalne)

Kdyz je nekde vlozenej vetsi obrazek, tak to roztahne forum smerem doprava a kus neni videt (pritom vlevo plno mista), viz http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=1&t=124290 (Opera 9.27)

Jinak taky doufam ze sirka fora bude dynamicka jako driv, abysme vyuzili nase sirokouhly monitory :) Na tuhle nudli bych si asi nezvykl
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od SpeedyGT »

Na starém fóru bylo možné vlízt do threadu nejen přes klik na link, ale také přes klik na celý ten obdelník - snad mě chápete Obrázek.
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX6600XT OC PRO / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od Baneshee »

Tohle me vzdycky iritovalo, doufam ze se to v novym foru uz neobjevi :) Skoro zadny phpbb forum to nema a kdyz mam prohlizec v pozadi a chci ho dostat do predu, kliknu do prostoru. Tady me to odpalkovalo hned do nejakyho tematu, ktery jsem videt nechtel. Ted si usetrim klikani "zpet"
SpeedyGT píše:Na starém fóru bylo možné vlízt do threadu nejen přes klik na link, ale také přes klik na celý ten obdelník - snad mě chápete Obrázek.
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od Wilik »

Jan Machalik píše:Zdravim Vas, mam problem s prihlasenim na forum, hlasi to spatny login.Na stary forum se prihlasim bez problemu.Diky
nick je Jan Machalík (s dlouhým í) a heslo jsem ti zmenil a psal v SZ na stare bb2, kazdopadně si ho muzes nechat poslat

Ad ostatni
- o cz chybach v ikonach vime, opravime
- proc se nezobrazuje icq/skype/... pod postem netusim - zkusim pohledat
- js pro klikani na celou sekci a ne jen na odkaz uz asi zustane jen minulosti
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od Bathory »

Weslo píše:- šířka fóra už není dynamická :down: Bude opraveno?
- moc prosím o co nejrychlejší upravu pro tmavý skin
- rozlišit trochu citace a odkazy - teď je to neroznatelné od normálního textu
- nefunkční odkaz na Jabbber v profilu
- Šírka fóra není dynamická a zvažujeme, že to už ani měnit nebudeme
- Už jsem to psal vedle, jiné skiny časem budou (taky jsem zvyklý na dark), momentálně to ale není to hlavní
- Jj, neškodilo změnit pozadí, nebo zvýraznit rámeček
- Mrkneme se na to
Bathory
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od Weslo »

Bathory píše: - Šírka fóra není dynamická a zvažujeme, že to už ani měnit nebudeme
:shock: :shock: :shock: ani formou nějákého profilu v nastavení fóra?Na tohle (1024px ? ) se moc nedá koukat ani na 17" v práci ne tak na 22" doma ... A na PhPBB2 se to vždycky krásně roztáhlo.Nijak to nehoří ... stejně tak jako ostatní věci - spíš mě zajímá jestli je to chyba nebo vlastnost :roll:
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od Bathory »

Není to chyba, proč by měla být.

Já mám taky 22" wide monitor a přesto jsem spokojenej, protože nemusím kroutit hlavou zleva doprava jako v případě roztaženého textu přes celý monitor a taky stránka vypadá podstaně lépe. Chápu ale, že je to věc názoru :)
Bathory
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od Weslo »

Bathory:to se divím že si to s BB2 tak dlouho vydržel. :) No ale třeba časem by jste to mohli přidat jako modifikaci skinu - aby každý kdo chce otáčet hlavou (a nebo sedí dost daleko) byl spokojen.
tom01:mám stený problém - zřejmě divně nastavené cookies(na straně fóra) ne?

//Bathory - Od přechodu z 19" na 22" nemám prohlížeč přes celou obrazovku ;-) , a spousta webů kam chodím má také pevnou šířku...
Naposledy upravil(a) Weslo dne pon 21. črc 2008, 17:39, celkem upraveno 1 x.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
IkE Blaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2006
Bydliště: Písek, Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od IkE Blaster »

Jste primo na puvodnim http://pctforum.tyden.cz, musis zatim byt na http://pctforum.tyden.cz.gds69b.active24.cz,/ cookies jsou zatim nastavene na tuhle adresu (bohuzel, chtelo by to zmenit ;) )

Jinak mozna bych uvital nejake jine smajliky, "nezubate" :)

napr z http://www.big-boards.com/smileys.php Smileys collection 1 (za tyto se primlouvam) nebo http://www.phpbbhacks.com/download/1076

Sice to je drobnost, ale potesi ;)
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od shadow »

Přimlouvám se ke skinu s dynamickou šířkou fóra, lépe to využívá prostor a především se to lépe čte... můj názor... aspoň jako (nedefaultní) alternativu bych to umožnil. Úprava template v tomto směru by snad neměla být nic složitého.

Jinak mně zatím zaujaly ty amnestie spojené s přechodem na nové fórum :))).
show must go on..
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od shadow »

Ještě by se pro jeho větší přehlednost mohl konečně rozdělit bazar na P,K,V, I - s přechodem na phpBB 3 bych to tak nějak očekával :)).
show must go on..
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od SpeedyGT »

- Šířku bych vzhledem k wide-řům dal dynamickou, kdo by chtěl jinak - OndraSter ukazal jak. Osobně mi ale tato nudle nevadí, vzhledem k mým 5:4 LCD.
- Pamatujte, že v darku tihle smajlíci budou vypadat dobře, stejně jako v minulém fóru
- Ano, bazar by bylo dobré rozdělit, bude to daleko přehlednější.
- Linky na obsah fora a sekci bych posunul trochu níže, nebo je uplně prohodit se "sledovat toto téma" atd...
- Ikonky nových příspěvků jsou dle mne docela ok, ty mi rozhodně nevadí
- Co takhle oddělit informační thready stejným způsobem jako jsou odděleny oznámení? Nebo je pouze přidat k nim?

Po pár hodinách courání tady, se mi phpBB3 začalo líbit, asi tím musí projít každý Obrázek
Naposledy upravil(a) SpeedyGT dne pon 21. črc 2008, 19:50, celkem upraveno 1 x.
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX6600XT OC PRO / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od S.h.I.t. »

kontrast modrého písma na modrym pozadí je docela děs stejně jako šedá na bílé.
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže, chyby, dotazy, problémy, cokoli KOLEM nového fóra

Příspěvek od Bathory »

SNowie píše:myslím, že když se někomu nechce otáčet hlavou, může si okno s prohlížečem zmenšit ... opačný případ úzké nudle lze naopak vyřešit jen stěží :|
Nechal bych na lidech, jak si nastaví okno svého prohlížeče. Taky bych ti mohl říct, že si máš pořídit 15" monitor a měl bys fórum přes celou plochu ;-) ... ne tak chvíli vážně... :)

Hlavní stránka PCT má taky pevnou šířku a dokonce ještě menší než fórum... a mohu vyjmenovat spoustu dalších webů a dokonce i fór, kde se taky nic neroztahuje a šířka stránky je pevná. Jde podle mě jen o zvyk a taky o určitý soulad webu s fórem, který by tu měl být. Nechal bych tomu nějaký časový odstup a pak se uvidí jestli to bylo dobré nebo špatné rozhodnutí.
shadow píše:Jinak mně zatím zaujaly ty amnestie spojené s přechodem na nové fórum :))).
Asi tě mrzí, že se tě netýkali, co? :)
socket píše:a inac este sa mi nepacia tie podsekcie, myslim si ze to malo byt vsetko na hlavnej stranke, takto treba viac klikat, a ja radsej scrollujem ako klikam :sigh:
Jasně, zrušíme podsekce... tedy, proč už se nevrátit rovnou na staré fórum, že?
Jen houšť...
busy píše:ja nevidím žiadny rozdiel v označení neprečítaných threadov ktoré sú nastavené ako dôležité. má tento problém ešte niekto alebo je problém u mňa
Jj, víme o tom...
myom píše:celkem podstatna chyba vaseho vzhledu. u novych prispevku je takova ikonka listu vedle textu "zaslal v" barevne odlisena od starych. vy to mate vsechno stejne a zhorsuje to orientaci velmi vyznamne. pls o rychlou napravu.
Teď si nejsem jistej, jestli jsem to pochopil dobře, ale vlevo jsou přeci ikony, které svojí barvou indikují nové/staré posty, tak k čemu potřebuješ ještě vybarvit tuto malinkatou ikonu? Případně konkretizuj, možná mluvíme oba o něčem jiném. :)
Bez_n1ck píše:precet jsem tyto 3 stranky a reknu vam, ode dneska kontroluju jednou tydne, jestli je mozno nastavit prevazne cerny vzhled, dokud tomu tak nebude, opoustim toto forum, a vrazim zatim do zdi 8-) chybi uz jenom bila hul :(
Tak být tebou, přejdu na měsíční kontrolu a .... taky tě máme rádi :wink:
Sicco2 píše:ted' po té migraci mi nejde trvalé přihlášení,můžu si zaškrtávat přihlášení natrvalo jak chci a pokažde co sem jdu tak to po mě chce znova přihlášení.Heslo a jméno si prohlížeč pamatuje ale prostě se to nepřihlásí.Jiné fora mi jedou vpohodě.
Ano, momentálně to nejde.
Bathory
Zamčeno

Zpět na „Zprávy od a pro administrátory“