Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Zde čtěte zprávy od administrátorů a hlašte problémy nebo návrhy na vylepšení + pravidla fóra.
Pravidelně sledujte tuto sekci.
-- DiL --
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2005
Bydliště: V zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od -- DiL -- »

Zdravim adminy / mody,

a prosim o zodpovezeni me otazky:

Jak se vyvarovat zlute karte pri obchodovani v sekci BAZAR?

Jde mi o nasledujici modelove situace:

1.priklad

V sekci BAZAR budu prodavat, v inzeratu budu mit uvedeno ze prodavam i jinde. Pres SZ se mi ozve zajemce, ktery ovsem predtim nic do inzertniho threadu nenapise. Po SZ se domluvime na uzavreni obchodu. Jak se mam pote zachovat?

- Mam ci nemam do prodejniho thredu napsat, ze jsem se s uzivatelem XY domluvil po SZ? Nebo tam mam napsat jen neco ve smyslu prodano jinde, prosim lock? Nebo tam nemam psat nic?

2.priklad

Plati vse z prikladu cislo 1 az na skutecnost, ze zajemce do inzertniho threadu nejdrive napise, ze ma zajem koupit a ze si vice domluvime pres SZ. Zbytek pak uz bude probihat stejne, jako v predchozim pripade.

Rad bych mel v teto otazce jasno, jelikoz jak se zda, asi jsem si pravidla vylozil spatne (jinak bych se ted nezlutil :oops: ).
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od myom »

komunikace po SZ se bere jako komunikace mimo inzertni tema a od toho se odviji ostatni. pokud ma inzerce uvedeno, ze prodava jinde, tak je jedno, jak a kde zbozi proda. je treba to ale uvest, aby s tim pocitali ostatni uzivatele.


\\v opacnem pripade uzavreni obchodu musi probehnout v danem threadu (tj. nabidka - prodej)

\\heroik: ano, jde to obejit, nic neni dokonale a my vas tezko muzeme nutit prodat veci v bazaru :)
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od heroik »

Bohužel, takhle to prostě funguje :o .
Prostě jsi měl napsat "prodano jinde" , nebo jen "lock" a nic nezduvodnovat. Nerad teď rýpu do adminů, ale prostě jsem měl potřebu vyjádřit, že cely tenhle system ohledně uvedeni inzerce i jinde je celkem na prd. Mám se za to, že tohle je díra v pravidlech, resp. se to da obejit vyse zminovanym zpusobem :roll:

Takže, bylo by fajn tohle v pravidlech nějak doladit. Nicméně pokud se nemýlím, tak admini na úpravě některých pravidel intenzivně pracují, jak tvrdil Thellwin 6. července . Snad tam zahrnou i toto... :P

// @ myom: to sice ano, ale tohle se da proste obejit. Stačí klidně napsat "rozmyslel jsem si to s prodejem..", uděla pá pá a zámávat jak modum, tak pravidlum :-D
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od -HoNY- »

heroik píše: // @ myom: to sice ano, ale tohle se da proste obejit. Stačí klidně napsat "rozmyslel jsem si to s prodejem..", uděla pá pá a zámávat jak modum, tak pravidlum :-D
Není pravda - vyhrazuji si právo neprodat. Bez tohoto to nemůže napsat.

Stejně tak bonzuju lidi, co mi nabízejí zájem ke koupi po SZ a nepíší do vlákna tomu určeného. Také bych byl pro zavedení postihů pro ty, se kterými je člověk domluvený na obchodu a najednou si to rozmyslí.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od heroik »

Není pravda - vyhrazuji si právo neprodat. Bez tohoto to nemůže napsat.
Pokud se nepletu, tak tim, že si vyhrazuju právo neprodat, a následně zruším nabídku pravidla neporušuju. Ale fakt je, že si tím teď nejsem tak jist, podstátné je, že i kdyby - to je problém napsat "Zboží ejhle přestalo fungovat, už jsem ho vyhodil do popelnice" ?

Znovu opakuju, že mi nejde o to, abych tady flejmoval na x stran, snažím se jen upozornit na díru v pravidlech..
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od myom »

dira tam je, ale neni jak ji zaplacnout a (ted mluvim za sebe jako moderatora bazaru) mym cilem ani neni to po vas vymahat.

uvedomte si, ze ty pravidla nejsou od toho, abychom vam rozdavali tresty a karty, ale pro vas uzivatele bazaru.

predstav si situaci, ze neco nakupujes, nekdo ti prislibi prodej, ty mezi tim zrusis vsechny ostatni nabidky a on ti nakonec rekne, ze prodal jinde, nebo ze mu nekdo nabidl po SZ vice... ale tve ostatni nabidky jsou uz pryc... jak by ti to bylo prijemne?

jeste jednou, ty pravidla jsou tady pro vase dobro a zaroven je jenom na vas, abyste je dodrzovali a aby to tu fungovalo.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od heroik »

predstav si situaci, ze neco nakupujes, nekdo ti prislibi prodej, ty mezi tim zrusis vsechny ostatni nabidky a on ti nakonec rekne, ze prodal jinde, nebo ze mu nekdo nabidl po SZ vice... ale tve ostatni nabidky jsou uz pryc... jak by ti to bylo prijemne?


Svatá pravda :up:
myom píše:ty pravidla nejsou od toho, abychom vam rozdavali tresty a karty, ale pro vas uzivatele bazaru....jsou tady pro vase dobro a zaroven je jenom na vas, abyste je dodrzovali a aby to tu fungovalo.
heroik píše:Stačí klidně napsat "rozmyslel jsem si to s prodejem..", uděla pá pá a zámávat jak modum, tak pravidlum

Takže se dá říct, že se defakto nic hrozné neděje, když někdo timto zpusobem obejde pravidla, žejo, ? :P

Na jednu stranu jsou pravidla dobře vymyšlené, ale na druhou stranu jsou derave. Takže záveřem z toho plyne to co psal myom, je to pouze pro dobro ostatnich.
Teď se nabízí otázka - je nutne za to udělovat postihy? Není lepsi to uvest jen jako doporučení, nikoliv podmínku? :?
-- DiL --
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2005
Bydliště: V zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od -- DiL -- »

Diky vsem za nazor / poznamky / vysvetleni, nicmene stale z toho nedokazu rozklicovat, jak bych se mel zachovat, abych nedostal ZK.

Zeptam se tedy jinak:

Mel bych za TENTO a TENTO inzerat dostat zlutou kartu?

A pokud ano, jak bych mel priste inzerat stylizovat (respektive jakou do nej vlozit "formulaci"), abych se ZK vyhnul?
veteran13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2010
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od veteran13 »

No já nevim,ale když řekneš tomu druhému ať napíše do toho inzerátu, domluvil sem se z -- Dil -- na tom a tom, tak je podle mě bez problémů, já to tak dělal, a kartu nedostal
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od -HoNY- »

V prvním případě jsi měl dotyčného naprášit několika modům/administrátorům současně, v druhém případě jsi se měl s uživatelem domluvit, ať před koupí napíše zájem do vlánkna. Prodej po SZ je totiž cesta do pekel - není to veřejně dohledatelné a ani postih pro uživatele není nijak vymahatelný. Za co jsi dostal ŽK? Pokud byla za druhý případ, já bych za toto kartu neudělil, ale fórum není v mé kompetenci, tudíž jsem ten poslední, kdo by k tomu měl co říkat.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od gejmer »

Na prvním inzerátu nevidim absolutně nic závadného,kvůli tomu ZK jistě nemáš.(Pokud ano tak někdo naplno projevil svou ubohost.)
Ten druhý už je horší,je to v podstatě jen tvuj monolog a potvrzení z druhé strany žádné.

Nic si neudělal schválně,stačilo by bohatě jen trochu respektu a slušnosti a né hned postihovat.

(Když máš špatně podpis taky Ti admin vysvětlí v SZ slušně co je špatně.
-- DiL --
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2005
Bydliště: V zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od -- DiL -- »

-HoNY- píše:..
vychazel jsem z toho, ze kdyz mam v threadu napsano "prodavam i mimo forum" (mozna jsem mel spise uvest "prodavam i jinde"), tak muzu beztrestne prodavat i pres SZ.

ZK vem cert, co me ale mrzi je, ze kdybych iniciativne (= jako deb...l) do threadu nenapsal, ze jsem se s nekym domluvil po SZ a misto toho tam uvedl "prodano jinde, lock", byl bych ted nejspis bez zloutenky. zkratka pro dobrotu na zebrotu :|
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od Thellwin »

Bazar na zdejším fóru neslouží jako odkazovník na prodeje jinde. Pokud zde někdo inzeruje, tak se předpokládá, že má také snahu zde prodat/koupit a samozřejmě nic nebrání tomu uvést, že zároveň inzeruje i jinde, pokud tím neporušuje nějaké pravidlo, typicky "aukce jen zde". Určitě není cílem založit si inzerát a pak obchodovat po SZ a pak jenom dopsat prodáno po SZ uživateli XY a ohánět se tím, že byl uveden prodej jinde. Prodejem jinde se rozumí prodej mimo fórum. Tohle je vědomé obcházení pravidel.

Přitom určitě není problém, pokud se někdo ozve po SZ požádat ho, aby nabídku uvedl i do threadu, případně tam domluvit i celou transakci a hlavně také oběma stranami stvrdit konečnou dohodu.

Analogie s podpisem není úplně přesná - já osobně zasílám jen upozornění, že je podpis špatný a žádám o nápravu, pokud nezapomenu, tak i linku odkaz na pravidla. Co je špatně vysvětluji až na vyžádání, drtvá většina lidí pochopí sama, co by měli opravit a zbytku to nemám problém vysvětlit, když se zeptají. Je to jednodušší, než to automaticky psát hned každému.

Bazar má svá specifická pravidla a postupuje se tam tvrději, i v threadu o trestech jsou prohřešky jako prodej jinde až v kategorii "vážnější prohřešky" a samozřejmě viditelné obcházení pravidel také nenecháváme bez povšimnutí.
Goldnoob team proud member!
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od heroik »

A když napíšu "Hele chlapi, karta ejhle z ničeho nic přestala funguovat" , nebo "Jé, sorry hoši, větrák se točil tak rychle až se odlepil a uletěl, a čirou náhodou jsem měl zrovna otevřené okno a po dopadu na zem ho přejel buldozer" , obcházím pravidla ? A co když je to pravda ?

(ten druhý příklad je samozřejmě myšlen s nadsázkou :lol: )
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od beardie »

co to ma spolocne s predajom v bazari? :?
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
-- DiL --
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2005
Bydliště: V zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od -- DiL -- »

Thellwin píše:Prodejem jinde se rozumí prodej mimo fórum. Tohle je vědomé obcházení pravidel.
mam tomu tedy rozumet tak, ze jsem ZK dostal za to, ze jsem (ackoliv bylo v inzeratu uvedeno ze prodavam i jinde), odpovedel na SZ nabidky zajemcu, pres SZ se s nimi i domluvil a nasledne to napsal do inzeratu?

jen abychom si rozumneli - JA jsem nikomu SZ s nabidkou nezaslal, naopak SZ byla zaslana jako prvni me. potrestan ale budu JA, protoze jsem to posleze (hloupe) zminil v inzeratu. pokud bych tam byval nic nenapsal, nikdo by nic neresil.
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od heroik »

@ beardie: že lze tímto způsobem obcházet pravidla. konkrétně o tom pravidlu o uvední inzerce i jinde - když sem nenapíšu, že prodávám i jinde, a prodám jinde, stačí napsat prostě nejakou výmluvu a vyhnout se tak postihu.

tzn. admini sice můžou tvrdit, že jsem vědomě obcházel pravidla, ale nemají to čím podložit, tudíž by neměli mít právo udělit konkrétní osobě postih. Ono opravdu neni tezky vymyslet si nějakou kravinu, pokud nechci dostat postih. Vyťukat na klásnici něco ve stylu "zboží přestalo fungovat" / "ruším poptávku" mi opravdu nedela problem.
Naposledy upravil(a) heroik dne pon 23. srp 2010, 21:02, celkem upraveno 1 x.
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od beardie »

sprav to 2krat a bud si isty, ze si to niekto vsimne ;-)
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od heroik »

Tohle je debata na dlouho...zastavam se nazoru, ze idealni by bylo uvest to v pravidlech jako doporuceni. Dal do toho ale kecat nebudu....
veteran13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2010
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: Jak se vyvarovat zlute karte v sekci BAZAR

Příspěvek od veteran13 »

ten heroikův případ sem tu jednou viděl, ale skončilo to u toho tže se ti dva jenom hádali, takže suohlasim že by se to mělo uvést do pravidel, a nějak(fotkou) doložit že věc prodeje je zničená. I když toto je asi jen můj sen, pochybuju že by někdo fotkou dokazoval že mu nejde spustit počítač :)
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
Odpovědět

Zpět na „Zprávy od a pro administrátory“