IC Graphite Thermal Pad - Innovation Cooling

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
Odpovědět
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

IC Graphite Thermal Pad - Innovation Cooling

Příspěvek od Maor »

Neodolal jsem hypu a pořídil jeden grafitový pad. Z Amazonu za nějakých 12€ 40x40mm (pro AMD CPU) mi přišel za 3 dny. V českých eshopech jsem nepochodil.

Balení je minimalistické, pouze pad v plastovém obalu. Pokáral bych za chybějící údaj o elektrické vodivosti.

Vyzkoušel jsem pad na svém starém stroji, kde jsem měl core i7 2700K @4.5GHz s chladičem Gelid Tranquillo 2. Je to zavřený ve starym šedivym casu bez nějakého extra airflow.

Pasta Arctic Cooling MX2 teplota při těžbě monera 62°C
IC Graphite Thermal Pad teplota při těžbě monera 62°C

Teplotu beru TCASE

Velmi záleží na utažení chladiče, čím větší přítlak, tím lepší teploty.
Závěrem: jsem zvědavý, jak si pad povede s vodním chlazením, kde teploty nebudou tolik závislé na špatném airflow. Na rychlé testování procesorů asi ideální, šetří se pasta a nic se nezapatlá. Na dlouhodobý provoz se uvidí, až jak se pad bude chovat po pár měsících. Celkově se mi potvdilo, co se dá najít v recenzích, použít to jde.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: IC Graphite Thermal Pad - Innovation Cooling

Příspěvek od -Vladimir- »

I tak su zvědavej zda-li udávané vodivosti 35W/mK plně dostojí. Dost možná jo. Ale v co se to přemění za jaký časový úsek, to bude asi ještě lepší ;)
ignorelist: Stratos (již trvale)
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: IC Graphite Thermal Pad - Innovation Cooling

Příspěvek od Maor »

no uvidíme, pokud by to přežilo 20 výměn, tak se to asi místo pasty vyplatí.
Awee
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2013
Bydliště: Praha

Re: IC Graphite Thermal Pad - Innovation Cooling

Příspěvek od Awee »

Všechny výhody a nevýhody už byly několikrát řečeny. Tepelná vodivost se nebude stářím měnit což je výhoda. Nemusíte to nikdy vyměňovat. V reálu to má ale horší vlastnosti než čerstvá pasta. Dal byl to leda do PC někomu u koho vím, že ho nebude měnit 10let.
MB: Asus Crosshair VI HERO, CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Dark Rock Pro 4, RAM: Kingston Fury 2x32GB DDR4 3200MHz CL16, VGA: Asus ROG Strix Vega 64 8GB HBM2, SSD: Sillicon Power P34A80 512GB, Sillicon Power P34A80 1TB, HDD: Seagate 1TB, CASE: NZXT H440, PSU: Corsair RMx 1000W
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“