Kurňa, co to je? (za chladič)

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
Odpovědět
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Kurňa, co to je? (za chladič)

Příspěvek od Jey »

Dostal jsem se k výměně CPU ve starší sestavě na socketu P45 (E8400 za E5450). Myslel jsem si, že to bude rychlovka, ale chladič se nedá zepředu odmontovat. Jsou tam sice nějaké šrouby, ale nedostanu se k nim šroubovákem přes heatsink a heatpipes chladiče.

Předpokládám tedy, že budu muset odmontovat i základní desku a upevňovací šrouby budou někde zezadu základní desky.

Obrázek

Nevíte někdo, co to je za chladič? Že bych si někde našem schéma, než to PC rozdělám? Jsou k němu i lišty na 2 x 120mm fan.
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: Kurňa, co to je? (za chladič)

Příspěvek od riXo »

Mozno Cooler master gemin 2 ?
https://www.anandtech.com/show/2221/2

Prvy dojem bol nejaky stary Scythe chladic kedze mali podobne prasaciny, ale pozeram ze tie boli este extremnejsie :lol:
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Kurňa, co to je? (za chladič)

Příspěvek od Jey »

Asi jo, přesně ty lišty k němu jsou. Problém bude, že zezadu základní desky na mě teda asi vykouknou jistící matky, jak jsem koukal na ty obrázky. A jestli to nebude nějaký běžný standart, tak ten nástavec na šroubovák (viz obrázky) už doma mít určitě nebudu.
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“