NZXT 810, Tišší chlazení

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
Odpovědět
Angeloo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. zář 2010

NZXT 810, Tišší chlazení

Příspěvek od Angeloo »

Jak jistě víte, tahle skříň, co se týká chlazení, je na velmi dobré úrovni, až na hlučnost.
ve skříni jsou osazeny tyto komponenty:

Základní deska: ............. GIGABYTE GA-Z87X-D3H - Intel Z87
Procesor: ..................... Intel Core i5-4670K 3,4Ghz overclock 4,2GHz
Chladič: ....................... Noctua NH-D14
Grafika: ....................... GIGABYTE HD 7970 Ultra Durable OC 3GB
Operační paměť: ............. Crucial 16GB (2x8GB) DDR3 1600
SSD: ........................... Samsung SSD 840 Series - 128GB Pro
Hard Disk: .................... Seagate Barracuda 3TB
Mechanika: ................... LiteON iHAS224-B
Case: .......................... NZXT Switch 810, matná černá
Zdroj: .......................... Seasonic SS-650RM 650W

FOTO:
Obrázek

Chtěl bych nějaké smyslu plné nápady, jak toto monstrum utišit, i za předpokladu že bych dal vodní chlazení (Noctua NH-D14 je tiché, takže nevim jestli by to mělo smysl měnit). Někdo by řek problém je grafika, ano v zátěži není nejtišší, ale jde mi spíš o to, když je PC v klidu tak aby bylo ticho. Investice max 5tisíc

Předem díky za vaše názory
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: NZXT 810, Tišší chlazení

Příspěvek od CZECHYa »

Hlučí grafika nebo case větráky? Toť první otázka.

Pokud nemá grafika ochrannou pečet, tak prvně přepastovat a zkusit si pohrát s otáčkama v MSI Afterburneru, pokud to trošku nevyladíš.... Třeba 80 stupňů, do 60% otáčky. Pokud ani tohle nepomůže, tak lze tuhle grafiku osadit nějakým výkonější chladičem (například Arctic Accelero Xtreme III, Prolimatech MK-26 VGA Cooler). Investice kolem 2000. Nevýhodou je že pak grafika zabírá 3-4 sloty a v některých případech se může začít i prohýbat.

Case ventilátory - zredukovat na 7V, pokud nebudou dostatečně chladit či budou i nadále hlučné, tak vyměnit za něco kvalitnějšího. Platí jednoduché Noiseblockery, Noctua či Bequiet osadit do skříně na intake i outtake. Jeden kousek stojí 300-600 korun, záleží na požadavcích, příslušenství, vzhledu.

Chladič procesoru je blbost měnit, Core i5 zvládne Noctua s prstem v nose, tenhle takt zvládne i pasivně s dobrým airflow... :)
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
Angeloo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. zář 2010

Re: NZXT 810, Tišší chlazení

Příspěvek od Angeloo »

Když vypnu všechny ventilátory v CASE, tak už je to snesitelný.
Takže procesor a grafika je v normě, kdybych ztišil ještě grafiku tak by to bylo úplně super.

Ten největší hluk se tvoří tam kde jsou umístěný pevné disky, jsou tam 2 ventilátory, který vytvářejí dobrý průtok vzduchu ale je to slyšet.

Důležitý je aby pc byl v klidu co nejtišší, ale v zátěži je mi to jedno.
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: NZXT 810, Tišší chlazení

Příspěvek od CZECHYa »

Jednoduché řešení, vytáhnout oba koše na disky, koupit box a umístit do 5,25 pozice- nejlepší volbou je Scythe Himuro. Podobně lze umístit i SSD, investice do 1000 korun a pohodička.

Pokud nechceš ztišovací box, tak lze použít i tuhle hračku od Akasy.

http://www.czc.cz/akasa-ak-hda-05/110202/produkt
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
Angeloo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. zář 2010

Re: NZXT 810, Tišší chlazení

Příspěvek od Angeloo »

:-D :-D Tahle kasa je nad ventilátorem a slouzimi jako pro vyzkouseni ci zalohovani pro interni disky.

Foto:
[IMG=http://img197.imageshack.us/img197/4589/00fy.jpg][/IMG]
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: NZXT 810, Tišší chlazení

Příspěvek od CZECHYa »

Pořád tam máš dvě volné pozice, do kterých to krásně vejdeš.

A silně bych doporučil vyzkoušet redukce na 7V, stojí kolem 50 korun a měly by tvůj problém vyřešit... Ty fany od NZXT jsou pěkně mizerné kvality a v mnoha recenzích skříň kvůli tomu nedopadla dobře a výměna je více než doporučovaná...
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: NZXT 810, Tišší chlazení

Příspěvek od shelby_nr »

Len to zhrniem...
HDD dať do boxu. Noctua ventil. zregul. cez U.L.N.A (no ak dobre vidím, tak to už máš). "Pohrať" sa z regul. ventil. na gpu chladiči. Vymeniť ostatné ventil. za Noiseblocker PK1 (ak chceš regulovať, tak PK2). Upchať zbytočnú perforáciu. Dosť hluku robí zvyčajne horný ventil. (no ak si potrpíš na teplotách, tak ho tam nechaj).
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Angeloo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. zář 2010

Re: NZXT 810, Tišší chlazení

Příspěvek od Angeloo »

Před par dny, jsem experimentoval, problém je v tom, že ventilátory co jsou original ve skřini nejdou regulovat, když je vypnu z napájení, je krásný klid, procesor mám nastavený na normal a vůbec neni slyšet to samí grafika tu jsem nastavil na 20% a spokojenost největší. (pak už slyšíte maximálně disk, pokud pracuje)

Proč nejdou regulovat originál ventilátory v Case??
Bohužel je to způsobeno tím, pokud jsou ventilátory napájeny ze zadního FANU (6 konektorů pro Fun)
nejdou regulovat.
Jediný způsob je napájet ventilátory na základní desku (volné jsou pouze 3 konektory, zde bych potřeboval minimálně 4, kde jde řídit regulace), nebo koupit Regulaci Ventilátoru či zkusti tu radu dát tam tu redukci. Ještě jsem to nezkoušel ani nevím na jaký úrovni jsou ty ventilátory (kdyby šli zregulovat na slušnou úroveň) nebo lepší varianta koupit nový.

Pokud bych měl koupit nové, chtěl bych podsvícené v modré barvě a co nejmenší hluk.
Investeci do 5 000Kč
Angeloo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. zář 2010

Re: NZXT 810, Tišší chlazení

Příspěvek od Angeloo »

Když nevyndám koše a zruším ty 2 ventilátory, vyjde to na stejno jako kdybych koupil Akasu
Lepší varianta by byla Scythe Himuro, škoda že nedosáhne aktuálních teplot jako mám teď u SSD 21C a HDD 24C.

Pokud bych teda koupil Scythe Himuro pro HDD a SSD. Můžete ještě doporučit co nejtišší ventilátor svítící modře 140mm. Díky
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: NZXT 810, Tišší chlazení

Příspěvek od shelby_nr »

SSD chceš dať do boxu? načo? Kúp nejaký box na HDD a polož ho na nejaký molitan (alebo niečo podobné), dať na spodok case medzi psu a hdd pozície. (tým sa vyriešia aj prípadné vibrácie)
FANS: Enermax Everest UCEV14
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Angeloo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. zář 2010

Re: NZXT 810, Tišší chlazení

Příspěvek od Angeloo »

Tak uplynul zhruba měsíc, problém byl z cela vyřešen zatím jenom provizorně.
Jediná změna kterou jsem udělal je, že jsem napojil ventilátory na základní desku, díky tomu jsem mohl ventilátory regulovat a ticho bylo na světě, kromě pevného disku. Bohužel se mi tam nevešli všechny a vzhledově to vypadá blbě (kabely) + podsvítil jsem pc kvůli Dizajnu, což vůbec neni důležitý, ale díky tomu mám už jenom jeden slot 5,25 volnej.

Takže co chci:
Na rencenzi case NZXT 810 Pctuningu (recenze zde: http://goo.gl/UYXqV2) je napsáno že pokud jsou napájeny všechny ventilátory ze zadu přes PCB, je možno regulovat ventilátory softwarově, zkoušel jsem to přes FanSpeed, neúspěšně
Pokud jsou ventilátory napájeny na základní desku, pak jdou regulovat i softwarově.

Takže mě zajímá jak se jim to povedlo aby to šlo regulovat přes ten PCB + Jak to májí zapojené, jestli to mají napájené ze zdroje nebo ze základní desky (pokud je to z desky jak)
Angeloo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. zář 2010

Re: NZXT 810, Tišší chlazení

Příspěvek od Angeloo »

Vyřešeno líp než popisuje recenze.
jeden ventilátor jsem napojil do základní desky, z toho 2 zbylí konektory 4 pinový (ty to konektory obashuje každý fun), jsem napojil do PCB a zbylí 3 funy jsem napojil do PCB přes konektor fun.
Díky tomu můžu regulovat všechny ventilátory najednou z biosu i softwarově, takže obrovská spokojenost.

Otázkou stojí zda to není nebezpečné, když jsou napájeny 4 ventilátory přes jeden fun z desky a PCB si můžeme představit jako rozbočovač????
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“