osazení ventilátory ?

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
Odpovědět
JackCz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. úno 2013

osazení ventilátory ?

Příspěvek od JackCz »

Ahoj, v nejblížší době si chci kupovat komponenty jako FX 8300, ASUS M5A97 R2.0, Seasonic Energy Knight SS-500ET, SilentiumPC Fera 2 HE1224 - na cpu a k tomu stávající GTX 750

mám ale problém, že FX bude trochu více topit než stávající Athlon 250ka, a proto bych se s vámi chtěl poradit, kam přidat ventilátory, aby se case konečně trochu "provětral" :D, vše jsem nakraslil zde v malování :D, nechce se mi ve photoshopu, https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing pár věcí je vepsaných i v obrázcích, ventilátory bych tam dal nějaké za 200 Kč (+/-) a připojil na MB, kde bych poté přímo z biosu / winu reguloval otáčky podle teplot, mohl by mi tedy někdo prosím poradit, jak tam udělat o trochu lepší airflow (nečekám že to půjde moc poznat, ale o trochy by se teploty alespoň hnuly).
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: osazení ventilátory ?

Příspěvek od Dithius »

1) na hrani budeš muset Ocnout CPU a doporučuju ti vyměnit zakladovku za:

http://www.czc.cz/gigabyte-ga-970a-ud3p ... 64/produkt

tahle má 8+2 faze a to kvalitní. Co se týče napajení je vpodstatě rovnocená modelu od Asusu MA599FX PRO což je už slušný základ.

Feru neber. je slabá měl bys koupit Fortis. jestli na něj nemáš tak ho dokup později. Nebo nejlepe napiš celej rozpočet.

Co se ventilatoru týče tak jak si na tom s hlukem ? doufám že nespadáš do kategorie netopýr protože takoví lidi potřebujou fakt drahe ventilatory
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
JackCz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. úno 2013

Re: osazení ventilátory ?

Příspěvek od JackCz »

s tou gigabytkou ještě uvidím, ale i na té asusce prý jdou s fx 8300 pěkné takty kolem 4,5 - 4,7 Ghz, a do FX 9xxx se mi nechce jít :D, rozpočet na chlazení atd.. mám 1k (chladič CPU + větráky), hluk mi moc nevadí, ale nesmí být moc silný :D mám ale sluchátka, které jsou uzavřené, čili trochu zeslabují okolní ruch, takže by to mohlo být v pohodě

//edit: tu desku vyřešíme potom, je tam totiž problém s revizí :D chtěl bych nejraději r2.0 a na czc mají jak se tak dívám jen 1 :D
zatím by ses mohl prosím podívat na ten airflow
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: osazení ventilátory ?

Příspěvek od Dithius »

musíš sehnat revizi č.2 pravda a ta asuska nevim jestli dáš 4,7GHz ja na EVU 990X mám problem s 4,7GHz a na 4,8 musím rvat napětí a desce se to moc nelibi. musel jsem něco upravit.

Co se týče větráku to chceš větrák na vyměnu na SilentiumPC chladiči? jestli máš 1K rozpočet na chladič tak na 4modulový CPU chladič je perfektní volba:

http://www.czc.cz/scythe-scmgd-1000-mug ... 11/produkt
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
JackCz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. úno 2013

Re: osazení ventilátory ?

Příspěvek od JackCz »

n, v prvním příspěvku máš screeny jak vypadá přibližně moje case a já potřebuju udělat nějaký dobrý airflow, čili dokoupit větráky + koupit chladič na CPU, tohle dohromady za 1k
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: osazení ventilátory ?

Příspěvek od Stratos »

napis presnej model skrine nebo mi vyfot vnitrni usporadani
1) ASUS nech je to TOP desk aza ty prachy.
2) Ve skrini bych to pak videl dle kvality skrine na 2-4 vetraky (1/2 dovnits a 1/2 ven)
3) vetraky bych vzal Be Quiet! 120mm pokud se vlezou ted stojej lehce pres 200,-
http://chlazeni.heureka.cz/be-quiet-pur ... 0mm-bl046/
4) pro poradny OC na procaku vem aspon toto
http://www.czc.cz/scythe-scmgd-1000-mug ... 11/produkt

dyztak jsem na skypu kdyby neco..
JackCz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. úno 2013

Re: osazení ventilátory ?

Příspěvek od JackCz »

1, ok, desku nechávám
2, ven můžu dát jen 3 větráky (na bočnici 2, do zadu 1)
3, můžou být i levnější, hluk mi moc nevadí
4, nestačí fera ?

//edit: foto skříně dodám o trochu později, momentálně nemám moc času na rozdělávání a focení
JackCz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. úno 2013

Re: osazení ventilátory ?

Příspěvek od JackCz »

MrJojo97
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2014
Bydliště: Banská Bystrica

Re: osazení ventilátory ?

Příspěvek od MrJojo97 »

teoreticky by stačil kamarát ma tieto vetráky a nestažuje si na hluk...
PC -> Acer Predator 17 (i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB Ram, Samsung 960 Pro 512GB)
Mobil -> Honor X
JackCz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. úno 2013

Re: osazení ventilátory ?

Příspěvek od JackCz »

ok, takže půjdu do těch levnějších větráků, skříň už hledám jaký typ
JackCz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. úno 2013

Re: osazení ventilátory ?

Příspěvek od JackCz »

skříň je tato: https://www.alza.cz/c-tech-prism-p4-500w-d129260.htm :D po chvíli hledání se povedlo najít, mohl by mi tedy někdo prosím poradit, jak v tomhle udělat lepší airflow ?
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: osazení ventilátory ?

Příspěvek od Stratos »

skrin nic moc ale pomoci pilky pujde celkem slusne vytunit, tak aby se dal udelat slusnejsi airflow.. :)
JackCz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. úno 2013

Re: osazení ventilátory ?

Příspěvek od JackCz »

vím no, musím se doma podívat, jestli máme tu pilku, která jen přímo určená pro casemodding :D
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: osazení ventilátory ?

Příspěvek od Stratos »

tak pak dej fotky ty vysledny prace :)
JackCz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. úno 2013

Re: osazení ventilátory ?

Příspěvek od JackCz »

To dam určitě, jen ještě musím najít inspiraci na jaký styl
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“