Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduchu

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
sirThomas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2017

Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduchu

Příspěvek od sirThomas »

Ahoj,

nedoporučil by mi někdo nějaké velmi tiché větráky? Se solidním průtokem vzduchu? Aktuální co mám mě přivádějí k šílenství, (sice to je do cca 15db ale mě to hrozně sere)
Uvažoval jsem například o těchto https://www.alza.cz/noctua-nf-s12a-uln-d407768.htm. Ale cena se mi zdá docela ustřelená zvláště když jich potřebuji cca 6

T.

Problém je že mám AIO set https://www.alza.cz/alphacool-eisbaer-3 ... 66.htm?o=1
A ten je napevno spojen světráky a s casem šrouby takže dost vibrací se přenese do casu (a ano když si pustím hudbu tak nic neslyším, ale ne vždy mám puštěné něco a dost mě to irituje)
CPU: i7 7700k + Alphacool Eisbaer 360
RAM: HyperX 32GB DDR4 3200MHz CL16 Predator Series
GPU: MSI GTX 1060 6GB Gaming X
CASE: NZXT Phantom 530
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od python.p »

Předpokládám, že do case ?

Pokud chceš top kvalitu, tak je tu právě noctua, ta je bez konkurence.
Pokud chceš ušetřit, mrkni na AC F12 Silent, tiché, kvlaitný a za svou cenu opět bez konkurence.

Počkat! Potřebuješ je do case a nebo na ten radiátor? Zkus koupit gumové trny a použít ty.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
sirThomas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2017

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od sirThomas »

Oboje :-) problém je že radiátor je součástí casu, protože je to AOI tak ho nemůžu dát jinam Ano dva větráky dolů dám na trnky při nehorším i jeden z boku, ale potřebuju řešit ty na radiátor a to fakt nevím jak odhlučnit..
CPU: i7 7700k + Alphacool Eisbaer 360
RAM: HyperX 32GB DDR4 3200MHz CL16 Predator Series
GPU: MSI GTX 1060 6GB Gaming X
CASE: NZXT Phantom 530
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od icebosss »

snížit otáčky ventilátorů, fyziku neochčiješ, buďto máš velký průtok a vyšší otáčky = hluk nebo nižší otáčky, menší průtok a hluk. I když máš potichý ventilátory, kterým nejdou slyšet ložiska, tak stejně uslyšíš šum, jak vzduch naráží do žeber radiátoru.

Noctua S12A je potichá, ale jen do cca 700 otáček, když otáčky snížíš kolem 500 či míň, začně rachotit rotor.

DObré jsou Silent wings 3 pokud potřebuješ top kvalitu, mají hodně nízký bod roztáčení, snad 200 rpm a jsou hodně potichý a fakt kvalitní konstrukce.

Nebo Noctua má teď nějaké nové nízké ventilátory, dost připomínají EK vardar nebo Gentle typhoon, který byly fakt špičkový kvality.

https://www.czc.cz/noctua-nf-a12x15-pwm ... 75/produkt

https://www.czc.cz/be-quiet-silent-wing ... 45/produkt

tohle je top kvalita co se dá sehnat, nic lepšího snad není v poměrů výkon vs hluk, ta cena je samozřejmě jinde. Na AIO bych koupil něco z těhlech, 3 ti stačí a ostatním snížíš otáčky.

Dobrá stránky s testy ventilátorů je tady, má tam různé grafy s hlučností vs průtok, otáčky vs průtok atd.

Vardary tam vycházejí asi nejlépe, ale na ně bacha, kvalita provedení je strašná a jsou dost kusové, na určitých rpm vydávají dost rušivé zvuky

http://thermalbench.com/category/fans/

a za další záleží co bereš jako hluk, třeba nakonec zpotišíš ventilátory a zjistíš, že slyšíš najednou zvuk hdd a sere tě to, pak koupíš ssd místo hdd a zjistíš, že ti pískají cívky u grafiky nebo desky v zátěži :D taky s tím bojuju
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Ja mam industrial noctuy 3000RPM. Na 3000RPM su sice hlucne, ale daju sa krasne zregulovat ako clovek potrebuje. Bezia mi od 400RPM to je ich spodna hranica po 1500RPM pri 65C :) to najlepsie co mozes zohnat a keby si chcel skusit vyuzit max. chladiaci vykon tak tomu vies pridat. Samozrejme jedina nevyhoda, cena.
sirThomas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2017

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od sirThomas »

No tak s tím ostatním hlukem je to OK HDD mám odhlučněné, nic nepíská, Tak jsem skusil vzít
1x toto na bok casu https://www.czc.cz/cooler-noctua-nf-a14 ... 68/produkt

pokud budu spokojený tak uvažuju že vezmu
3x toto na radiátor https://www.alza.cz/noctua-nf-s12a-uln-d407768.htm

Co jsem asi zapoměl zmínit tak mám tento case https://www.czc.cz/nzxt-phantom-530-bez ... 01/produkt

GK jsem naschvál kupoval od MSI s Twin Frozer chladičem ten v případě že nehraju se netočí nemá důvod (GK má 36C)
CPU: i7 7700k + Alphacool Eisbaer 360
RAM: HyperX 32GB DDR4 3200MHz CL16 Predator Series
GPU: MSI GTX 1060 6GB Gaming X
CASE: NZXT Phantom 530
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Preco nevezmes teda lacnejsi Noctua REDUX? Mam ich tiez na svojej Phantom 630 aj intake aj rear outtake a luxus za tie prachy.
sirThomas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2017

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od sirThomas »

Protože má větší hlučnost.
Rozdíl mezi 11,9/ 9,1 dB a 18.1dB mi přijde dost velká
CPU: i7 7700k + Alphacool Eisbaer 360
RAM: HyperX 32GB DDR4 3200MHz CL16 Predator Series
GPU: MSI GTX 1060 6GB Gaming X
CASE: NZXT Phantom 530
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Pretoze ma vyssie max. otacky. 400-1200rpm

Tu mas porovnatelny redux

NOCTUA NF-S12B redux 700
Ventilátor 120x120x25mm, 700rpm, 6.8 dB(A), speciální design lopatek
sirThomas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2017

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od sirThomas »

Jop vypadá zajímavě, ale v úpravě na 140x140 (bok casu) jsem ho nenašel

140ky v této úpravě mají hlučnost 20dB+
CPU: i7 7700k + Alphacool Eisbaer 360
RAM: HyperX 32GB DDR4 3200MHz CL16 Predator Series
GPU: MSI GTX 1060 6GB Gaming X
CASE: NZXT Phantom 530
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od anarkii »

Na radiátor bych vzal spíš: http://noctua.at/en/nf-p12-pwm
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
sirThomas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2017

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od sirThomas »

Hlučné....
CPU: i7 7700k + Alphacool Eisbaer 360
RAM: HyperX 32GB DDR4 3200MHz CL16 Predator Series
GPU: MSI GTX 1060 6GB Gaming X
CASE: NZXT Phantom 530
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Bratislava

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od racecar »

Vies o tom, ze sa daju fany aj regulovat?

S12A na radiator. Vyborna volba. :D :D :D
Naposledy upravil(a) racecar dne pát 25. srp 2017, 12:50, celkem upraveno 1 x.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od python.p »

icebosss píše:snížit otáčky ventilátorů, fyziku neochčiješ, buďto máš velký průtok a vyšší otáčky = hluk nebo nižší otáčky, menší průtok a hluk. I když máš potichý ventilátory, kterým nejdou slyšet ložiska, tak stejně uslyšíš šum, jak vzduch naráží do žeber radiátoru.

Noctua S12A je potichá, ale jen do cca 700 otáček, když otáčky snížíš kolem 500 či míň, začně rachotit rotor.

DObré jsou Silent wings 3 pokud potřebuješ top kvalitu, mají hodně nízký bod roztáčení, snad 200 rpm a jsou hodně potichý a fakt kvalitní konstrukce.

Nebo Noctua má teď nějaké nové nízké ventilátory, dost připomínají EK vardar nebo Gentle typhoon, který byly fakt špičkový kvality.

Mám tu několik S12A a S12B a ani jedné nerachotí rotor a to nemluvím o těch které jsou použil jinde

BeQuiet jsou dobré, první rok ... A Noctua lze taky takhle roztočit :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Bratislava

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od racecar »

A co potom ten druhy? Rozpadnu sa? Mas 3 roky zaruku.

SW3 su imo najlepsie fany co mozes kupit na radiator. Dobra regulacia cez V alebo PWM, ziadne pazvuky, all black, dobry prietok, tiche. Ze su S12A na papieri menej hlucne? Na radiatore ale maju vykon nula.

Noctuye by som nekupoval. Ziadna zmena od 2012? Stale tie iste fany. NF-12 su neprijemne hlucne vo vyssich otackach, redux ma kazdy kus inu kvalitu a industrial iba ak si polohluchy. :)

Este mozno Corsair ML by stali za zvazenie ale to nieje ziaden NASA fan ako ho propaguju a nieje bez pazvukov. Taktiez regulacia iba cez PWM, lowcost krabicka a ne/prijemny 60cm kablik.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od Mr_Trollfan »

racecar píše:Vies o tom, ze sa daju fany aj regulovat?
Naco zmeny ak su stale top. Mam 5ks redux a vsetky idu krasne ticho, bezproblemovo. :D
sirThomas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2017

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od sirThomas »

Ano regulaci mám (třístupňovou pomocí napětí) a používám ji. Ale prostě i na nejnižší otáčky mě to vytáčí. Proto koukám po nejméně hlučném.
CPU: i7 7700k + Alphacool Eisbaer 360
RAM: HyperX 32GB DDR4 3200MHz CL16 Predator Series
GPU: MSI GTX 1060 6GB Gaming X
CASE: NZXT Phantom 530
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od python.p »

racecar píše: Noctuye by som nekupoval. Ziadna zmena od 2012? Stale tie iste fany. NF-12 su neprijemne hlucne vo vyssich otackach, redux ma kazdy kus inu kvalitu a industrial iba ak si polohluchy. :)
.
Má snad cenu dělat kulatější kolo?

Jo, je fajn si koupit něco co začne dělat pazvuky a budu to muset reklamovat... NF se taky občas vyserou, má tu nějaký co se točí snad od roku 2009? Nebo tak nějak a furt jak novej. Noctua 6 let, takže tvou logikou vydrží 2x déle a stojí stejně.

To že Ska jsou na honvo na radiator, to je snad jasný, od toho jsou P. Proto jsem se na začátku ptal ;)

Já teda nevím zkoušel jsem ty BeQuiet a krom toho, že jsou černé a dobře zapadnou mě teda nenadchli.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od icebosss »

Noctua s12a se samozrejme na radiator pouziy da, profouknou ho i na 600rmp. Staci mrknout na testy na thermalbench.com

Corsair ML jsem zkousel a je hlucny hlavne pri nizkych otazkach, ruzne pazvuky a neprijemne tony
TomTom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2006
Bydliště: KönigGratz

Re: Hledám nejméně hlučný větrák se solidním průtokem vzduch

Příspěvek od TomTom »

Svýho času byly dobrou volbou Noiseblocker v ceně kolem á 300,-, ale aktuální nabídku neznám..
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“