Teploty/hlučnost GK/výměna case?

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
Odpovědět
SulFidD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2016

Teploty/hlučnost GK/výměna case?

Příspěvek od SulFidD »

Zdravím,
je to asi měsíc co jsem si koupil GTX 1080(konkrétně ASUS STRIX) ze začátku teploty v zátěži byly kolem 68-69 stupňů, teď když hraji a sleduji teploty tak šplhají i nad 73(hra na max. detaily s 2K rozlišením), vím že je to teplota která je ještě "naprosto v pořádku", ale celkem mě to zaráží. Co jsem četl tak moc lidí už tak vysoké teploty s touto GK nemělo, obávám se o následnou životnost karty. Teploty si můžu držet i na 65stupních když si nastavím křivky ventilátorů v programu, ale ta hlučnost větráčků už je taky něco. Zvažoval jsem novou koupi skříně(samotnou skříň už mám bůhví jak dlouho, to číslo by se mohlo blížit k dvoum cifrám, konkrétně se jedná o skříň z iPower X2.0), která už má něco za sebou a hodila by se nějaká s dobrým airflowem, bez bočnice teploty byly na 55 stupních, ale to nemá moc cenu zmiňovat:D. Jak byste postupovali vy? Ignorovaly teploty a nechaly GK na 73°C+ v zátěži? Nechaly větráčky na vyšší výkon a udržět teplotu kolem 65°C+-? Zvažovali výměnu case? Díky za vaše rady a tipy. SulF
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Teploty/hlučnost GK/výměna case?

Příspěvek od icebosss »

prosímtě ta teplota je totálně v pohodě, kdyžtak si kartu přepastuj nebo zlepši ve skříni airflow, která ti bude teplo vyfukovat ven. Teploty do 80°C jsou naprosto v pohodě
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“