ROG Ryujin 360 - myself recenze + možný support pro ostatní

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
Odpovědět
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

ROG Ryujin 360 - myself recenze + možný support pro ostatní

Příspěvek od flanker »

ÚVOD
Historie chlazení procesorů sahá už hodně daleko. Od běžných vzduchových chladičů až po ty extrémní. Můžeme zavzpomínat, jaké chlazení bylo například před skoro 20 lety...Ano, vše bylo podobné odlehčeným boxovaným chladičům. Bizarnosti pak byly třeba procesory Thunderbird.
S modernějším pojetím chladičů stylu tzv boxů se setkáváme dodnes
Obrázek

Vyvíjely se i způsoby chlazení, objevovaly se domácké setupy s vodním chlazením, podomácku dělané komplety, kdy komunita diskuzních fór a blogů se sdílela o poznatky přetaktování a chlazení. Kde jsou ty doby...dnes už lidé chtějí mít vše připravené, hotové a navíc i funkčně a esteticky vypadající.
Koncem devadesátých let se se objevila myšlenka i extrémního chlazení pomocí suchého ledu a tekutého dusíku. Největší základna se nacházela v Japonsku. Pár fotografií prvních takových výtvorů je níže.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
-107 stupňů pod nulou!

Asi před deseti lety došlo k velkému boomu vzduchových chladičů, které už nabízely i obstojný design, chladící výkon a relativné tichost. Pak někdy v roce 2008-2009 se ukázal také první AIO chladič. Mám dojem, že mezi prvními byl také Corsair H50 a o něco později Antec H série. Samotný Antec Kuhler 920 měl vskutku luxusní výkon. Byl sice hlučný, ale výkonově je velmi schopný i dnes.
Obrázek

V roce 2011 se AIO chladič také stal součástí balení procesoru. AMD prodávalo tehdejší Bulldozer FX-8150 ve variaci i s AMD FX chladičem (byl to právě přeznačený ANtec Kuhler 920). Tento chladič mám dodnes a až na tu hlučnost na něj nemůžu říci nic špatného.
Obrázek

Není to ani tak dávno a i ostatní výrobci desek se vrhly na chladiče, Gigabyte i MSI mají v nabídce pár vzduchových chladičů, které ladí do jejich gaming stylu desek a grafických karet. Proč potom ne také Asus?
ObrázekObrázek


Asus už před lety nabízel mnohé vzduchové chladiče (např Asus Triton, Asus Silent Knight...). Ale AIO chladiče jsou více a více populární a nabídka široká jak vidíte na obrázku. I proto se přímo divize ROG rozhodla nabídnout svým fanouškům ROG chladiče v provedení AIO řešení - ROG Ryujin a nižší řadu ROG Ryuo.
Ryuo zahrnuje 120 a 240 mm verzi radiátoru. Ryujin pak začíná na 240mm a končí na 360mm.
Obrázek

My se dnes podíváme na ROG Ryujin 360. A prozradím, že ho otestujeme na pořádném highendu, trápit jej budu na socketu TR4 s procesorem AMD Threadripper 1950X :-)

BALENÍ

Obrázek
Obrázek
-chladič jsem obdržel v retailovém balení, krabička je pěkná, ve stylu ROG jak ji známe. Už na úvod nás informuje o tom, že Noctua se podílela svými ventilátory. Na druhé straně krabice je informace o OLED displeji o rozměru 1.77", o ventilátorku, který ofukuje okolí desky a podsvícené AURA sync funkci.

Po otevření krabice jsem si všiml, že je to předprodejní kus-na černém podkladu totiž chybí logo ROG
Obrázek
-vše bylo pečlivě zabalené v plastových sáčcích (pro lepší foto jsem je předem alespoň z AIO odstranil)

Obrázek
Obsahem balení jsou tři ventilátory Noctua Industrial, ty mají rozměry 120x120x25mm, operují v rozsahu 450-2000 ot/min a jejich chladící výkon činí téměř 122CFM. Zároveň jsou i tiché, podle specifikací pouze 29.7 dB. Uvidíme, co naměříme v praxi...

Obrázek
Ventilátory mají opletený kabel s 4-pin koncovkou, jsou tedy řiditelné PWM (ale i DC). Na fotografii si můžeme všimnout i gumových tlumících vložek na rozích uchycení ventilátoru.

Obrázek
V balení jsou samozřejmě i potřebné redukce a šroubky. Chladič je přednastavený na uchycení pro LGA115X, v příslušenství tedy vidíme AM4/TR4 redukci a universální backplate. Ten je proveden na stejném funkčním systému, jako mají AIO chladiče Corsair. Dále nechybí spousta šroubků a krytka AIO chladiče.

Obrázek
Obrázek
Samotná krytka z plastu má po celém obvodu žebrování - tudy proudí vzduch ve stylu ofuku k chlazení například VRM desky. Zeshora je na krytce vidět nápis Republic of Gamers a pod ním obdélníček pro OLED osvícení.

Obrázek
Obrázek
Radiátor je klasická 360tka, tzn pro tři 120mm ventilátory. Skutečná délka radiátoru činí něco přes 39cm. Tloušťka činí 27mm a šířka 121mm. Radiátor je vyroben z hliníku.
Samotné hadice jsou opletné a mají délku kolem 43cm i s koncovkama (cca 39cm bez nich). To by měla být dostatečná délka i pro rozměrnější skříně a uchycení radiátoru například do čela. V historii své praxe jsem se setkal s tím, že ne všechny AIO chladiče měly spolehlivě dostatečnou délku hadic a nebo konektoru do desky.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Samotný integrovaný blok s pumpou je měděný. Zespodu je na něm přednanesená teplovodivá pasta. Z bočního pohledu si všimněte, že jsou vidět lopatky 60mm ventilátoru, který pak chladí okolí patice procesoru a tudíž například i VRM desky. Zeshora pak vidíme samotný OLED displej.
Konektorová výbava je bohatá, vidíme možnou propojku na dvě samice 4-pin PWM konewktorů a SATA napájení+USB komunikační konektor a 4-pin PWM do desky pro AIO pumpu.

POPIS A FUNKCE V TEORII
Ještě než se vrhneme na instalaci a praktické testy, podíváme se na to nejdůležitější z pohledu funkcí chladiče v teorii.
Obrázek
-Noctua ventilátory, atraktivní vzhled, opletené hadice, adresovatelné RGB AURA SYNC, OLED displej, a speciální ventilátor u pumpy

Obrázek
Noctua fany série Industrial

Obrázek
Obrázek
Pro mě největší zajímavostí je tento fan, který ofukuje kritická místa při overclockingu a nebo i M2 vrchní slot. Speciálně se to může hodit u aktuální Intel Z390 série desek a nebo u loňských Intel X299 a AMD X399.

Obrázek
Obrázek
OLED displej s funkcí například sledování systému (teploty, napětí, frekvence CPU,otáčky) a nebo s možností animací a gifů. Můžete si vytvořit i vlastní gif a třeba se tak z PC na vás bude usmívat vaše maličkost :-)

Obrázek
Obrázek
V highendových sestavách může vypadat chladič výtečně, vše sladěno do jedné barvy a nebo stejného RGB režimu pomocí softwaru


INSTALACE CHLADIČE
Obrázek
Ta je velmi snadná, postačí k vám tom manuál a nebo zkušenost a intuice. Předem máme předinstalovanou rozteč na LGA115X, pro AM4 je v balení redukce a pro TR4 je redukce typu Asetek, která je součástí balení procesoru Threadripper. Poté využijeme šroubky pro uchycení radiátoru a ventilátorů...

Prvně bylo třeba vyměnit redukci, zatlačením a lehkým pootočením ji vyjmeme a podobným způsobem pak nasadíme novou.
Obrázek

Obrázek
Samotný blok pak u TR4 přišroubujeme k desce, není třeba žádného backplatu. Samozřejmě přitahujeme do kříže a postupně na střídačku všechny 4 šrouby uchycení.

Obrázek
Ve finále to bude vypadat nějak takto, nyní si rozmyslete, jak celý systém zapojíte a rozmístěte napájecí SATA, komunikační USB a 4-pin PWM.

Obrázek
Téměř nakonec jsem nasadil nacvakávací krytku chladiče

Obrázek
Ventilátory můžete našroubovat prvně a nebo naopak zcela nakonec. Promyslete si předem, jak natočit kabely pro případný cablemanagement ve skříni a jejich propojení propojkou.

NA ČEM BUDEME TESTOVAT
AMD Ryzen Threadripper 1950X (stock i OC nastavení)
ROG zenith Extreme
ROG Ryujin 360
ROG Strix GTX 1050 O4G
4x 8GB HyperX Predator@3200 MHz
Corsair AX1200
Windows 10 Home 64bit

Obrázek

Sestava není žádné ořezávátko :)

software pro testování:
CinebenchR15, AIDA 64 stress test, hwinfo, měření hluku - mobilní aplikace

SOFTWARE A AURA
Pokud správně ROG Ryujin funguje, má vlastní "flashku" pro ukládání firmwaru (viz obrázek). V žádném případě toto diskové pole neformátujte apod!!! Pokud by se vám to povedlo, AIO chladič přijde o nastavení podsvícení i možnost regulace otáček!
Obrázek

[highlight=yellow]Fan Xpert[/highlight] je součástí balíčku AI SUite k základní desce. Zde si můžete (doporučuji update AI Suite na poslední verzi) naladit systém chlazení a to včetně ROG Ryujin. A je to znát - pumpa i ventilátory jsou pak ultra tiché. S křivkami si lze pohrát i ručně.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
CPU fan jsou otáčky ventilátorů na radiátoru.

Samotný Livedash aplikace slouží k ovládání displeje na pumpě chladiče. Můžete si na něm nechat zobrazovat například teploty procesoru, frekvenci procesoru a další informace - tyto infa se cyklicky na displeji střídají.
Obrázek
Obrázek

Jak to vypadá jsme nafotil pro příklad:
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Jsou zde i vlastní ROG gify, které stačí jedním kliknutím vybrat. A nebo pak i možnost vlastních obrázků či animací.
Obrázek
Obrázek
Nahrání vlastního gifu je podmíněno maximální velikostí souboru a rozměry. To vám však samotná aplikace LiveDash sdělí. Nicméně samotné nahrání souboru se neprojeví hned, doporučuji vyčkat a nebo restartovat PC. Mně se zalíbil legendární Bud Spencer :-)
[youtube]https://youtu.be/UXPK_XcoIXU[/youtube]

Další volbou jsou grafické banery
Obrázek

A samozřejmě nemůže chybět podsvícení RGB
Obrázek

VÝSLEDKY MĚŘENÍ TEPLOT I HLUČNOSTI
Informační tabulku o nominálních příkladech hlučnosti jsem převzal z webu:
Obrázek

auto nastavení - teploty a hlučnost z 30cm
Obrázek
V otevřené case asi z 30cm je chladič tichý. 37 dB v idle můžeme považovat z takové blízkosti za luxus (většinou od PC sedíte spíše okolo půl metru a navíc nemáte otevřený styl skříně. Noctua ventilátory odvádějí skvělou práci. Hluk v idle dělal pouze zdroj :( Dá se říci, že ventilátory se v idle občas ani netočí a zde AIO jasně exceluje.

Teploty jsem prvně prověřil v renderovacím testu CinebenchR15. Dosáhly max na 60 C
Obrázek

Pak jsem zapl novou AIDU stress test. V průběhu ustálení teplot jsme měřil i hlučnost, jež byla okolo 46 dB. Na otevřený prostor a vzdálenost se jedná stále o slušnou hodnotu. I vzhledem k tomu, jak je Threadripper náročný čip na chlazení. Maximální teploty dosáhly při nízké hlučnosti ve vytížení 70 C. To na ohromný procesor není vůbec špatné. Přípomínám, že při vytížení všech jader CPU běží až po 3700 MHz. V obrázku si všimněte také otáček Noctua ventilátorů.
Obrázek
Obrázek


max otáčky a hlučnost.
Na maximální otáčky je chladič už hlučný, podobně jako jsem loni testoval na stejné platformě AIO od Enermaxu (u něj hlučely ventilátory). Nicméně, zde je tím nejhlučnějším elementem malý ventilátorek nad pumpou, samotné Noctua ventilátory jsou na tom o poznání lépe a jen tak ševelí. Takto však málokdo z vás bude chladič provozovat :-) 56 dB už není uchu lahodící zvuk.
Obrázek

PŘETAKTOVÁNÍ
360-tka radiátor je už mně známe maximum AIO chladičů. Jedná se tedy o možný TOP, Threadripper 1950X mívá svůj stabilní strop okolo 3.9-4.1 GHz podle kusovosti. Kam jsem se dotáhl já?
Nakonec jsme za vděk vzal frekvencí 3950 MHz, teploty se ustálily na 71 C (výkyv maxima byl až 79C). Na tuto frekvenci navíc stačilo pouhých 1.275 V v BIOSu při LLC3 nastavení.
Obrázek

Hlučnost během AIDA OC stress testu se zastavila na 56 dB, stále mějme na paměti, že je to ze vzdálenosti asi 30 cm v otevřené case!
Obrázek

Málem mi test prošel i na vyšší frekvenci, ale už se nedá říci, že by to bylo spolehlivě stabilní vždy. Na 3975 MHz mi AIDA hodila chybu asi po 10 minutách. Teploty CPU dosáhly podobných teplot a maximum 79 C, zkusil jsem i vyšší napětí, ale výsledek byl podobný. Osobně se domnívám, že to byla chyba na některém z jader.
Obrázek

Pro zajímavost jsem zkusil i maximální Cinebench R15 až po 4050 MHz
Obrázek
Obrázek


Přetaktování ve srovnání s Enermax Liqtech 360 TR4 je o něco nižší. Osobně si dovolím tvrdit, že je to právě full pokrytím IHS u Enermaxu. I když CCX jednotky nepokrývají kraje až po velikost IHS. To je samozřejmě pravda, ale IHS se v kontaktu zahřívá vždy celé, byť ty kraje méně a evidetně to má vliv na přetaktování a chlazení. Přesto s výsledkem 3950 MHz můžete být spokojeni a to i za cenu přijatelné hlučnosti - tu jsem v OC ani nijak nedolaďoval.

porovnání v grafu:
Obrázek
U těchto grafů bych znovu rád připomenul údaje s hlučností, kdy subjektivně je ROG ryujin tišší, má jen prudkou náběhovou křivku, kdy se ventilátory na chviličku roztočí a pak je sestava skutečně tichá. Případ "idle" je ještě více speciální, ventilátory se chvílema ani netočí a jediný zdroj hluku byl PC zdroj.

Obrázek
Zde jsem nic jiného ani nečekal. Plné pokrytí IHS prostě v maximálním OC na krev je znát. Ale kolik lidí docení 100 MHz ve stabilním přetaktování "za každou cenu" je otázkou - samozřejmě to bylo i za cenu vyššího napětí.

ZÁVĚR
Produkt je nyní možno zakoupit třeba na Alza.cz a nebo CZC.cz. Zde je cena 6499,- Kč s daní. To není málo. Většina slušných AIO chladičů podobných rozměrů má cenu o 1500Kč nižší. Na druhou stranu je tu pár benefitů, které popíši níže. A kdo přeci jen pokoukává po jiné hladině a chtěl by chladič ROG, je tu možnost AIO chlazení ROG Ryuo.
Chválím však volbu Noctuy, ticho spojené s tímto výrobcem je excelentní- bez přetaktování procesoru o nich nebudete vědět-slyšel jsem v idle pouze cvrčení zdroje a proto naměřená hlučnost v idle. A přitom nijak nestrádá výkonová stránka. Vše si můžete ručně naladit pomocí křivek v softwaru Fan Xpert a mít celek ještě tišší. Líbí se mi přidané chlazení ventilátorku, který je skryt nad pumpou a krytkou pumpy pro ofuk VRM základní desky. Zároveň informační minidisplej je také praktický posun. Pokud bych měl chladič ve svém case, stojí mi na stole a krásně bych viděl potřebné informace na chladiči.
S otazníkem jsou pak dvě věci. Jednou z nich jsou neosvětlené ventilátory. Ano, Noctua je super, pojem a kvalita. A světelné RGB ventilátory nedělá. Jenže současný trend sám o sobě s oblibou poukazuje na podporu RGB ventilátorů a custom buildů. Na druhou stranu, samotná pumpa RGB má, a tak nebudete zcela ochuzeni o světelné efekty :-). Druhým otazníkem je nemožnost doplnění kapaliny, jako některé AIO nabízejí. To bych doporučil do nějaké druhé revize.
Ačkoliv jsem roky zároveň fandou ROG produktů, přesto se domnívám, že by cena kompletu mohla být nižší. A to i přes obecnou prémiovost značky ROG v podvědomí mnoha uživatelů po celém světě. Tím asi negativa končí a produkt můžu doporučit všem pravým fanouškům Asus, co touží po designovém a zároveň tichém i výkonném chladiči. A to ke všem moderním socketům.
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: ROG Ryujin 360 - myself recenze + možný support pro osta

Příspěvek od spajdr »

Sympaticky chladic, ten maly ventilator pro ofuk okoli CPU by mel byt v zakladu kazdeho AIO chlazeni.
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ROG Ryujin 360 - myself recenze + možný support pro osta

Příspěvek od flanker »

Po Novém roce ho přehodím na i9-9900K a uvidíme...TR4 je přeci jen větší extrém po přetaktování. Nahradí mi tak dosavadní Silverstone TD02, který jsem používal a ten prostě nestačil už na 9900K nějak efektivně...
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ROG Ryujin 360 - myself recenze + možný support pro osta

Příspěvek od flanker »

Někoho by mohlo zajímat, jak si vedl tento chladič s procesorem Core i9-9900K. Ačkoliv má 9900K papírové TDP 95W, je to v praxi zcela mimo realitu asi jako komunistická propaganda pravdy v 50. letech minulého století :-)
V realitě počítejte při maximálním zatížení okolo 160W za procesor, při běžném provozu (hraní, sem tam nějaké video na převod) okolo 90-140W. Přesto mohou nastat situace, kdy se procesor vytíží na více než běžnou mez, na který je uživatel zvyklý, proto je dobré vždy otestovat proceso spolehlivým testem stability (PRIME95 pro 9900K je asi nejideálnější).

Chladič ROG Ryujin jsem tedy jen přemontoval na sestavu s Maximus XI Gene a i9-9900K. Pastu jsem nanesl zcela novou od Noctuy, nikoliv Thermal Grizzly (potvora totiž po X měsících vyschla!)
Obrázek

Při instalaci jsem naštěstí nenarazil na konflikt pamětí s nástavcem na blok Ryujinu...Gene má totiž sloty jen dva a tudíž blíže k CPU.
Obrázek

Zajímal mě hlavně teploty v PRIME (test blend test a FFT small)
Obrázek
Na základní BIOS nastavení v blend testu (ten střídá vytížení postupně mezi různé části procesoru a RAM) byly teploty solidní
[highlight=yellow]Mezi 61 až 68C[/highlight]

při FFT 8K (a vyšším) se dá ideálně měřit spotřeba samotného procesoru přes HWInfo. Jak vidíte, špička byla 168W.
Obrázek

ROG Ryujin dokáže uchladit 165W pájený procesor velmi dobře, teploty drží do 70 C. Což je luxus.

A jak přetaktování? Lze očekávat, že po přetaktování tyto hodnoty budou ještě vyšší...Prvně jak na to. V BIOSU vypnete všechny power package limity tím, že je nastavíte na nejvyšší možnou hodnotu, doporučuji vypnout i Speedshift. Proudový limit pakacge nastavte také na maximum a v nastavení digitálně řízeného napájení desky zvyšte limity pro distribuci proudu pro procesor (u Asus např na 140% a nebo více)

S napětím procesoru okolo 1.35V, což je mnou doporučený dlouhodobý strop pro 9900K, dosáhnete s tímto a nebo podobným chlazením teploty okolo 80-85 C už během CinebenchR15! Pokud máte slabší chladič, určitě snižujte napětí, začněte třeba s 1.22V až 1.25V, kam vás procesor dostane.
Já procesor trápil, nevyhrál jsem loterii dobrého kusu, ale spíše podprůměrného. Takže jsem navýšil napětí až na 1.375V při Load Line Calibraci 8. CPU jsem plně ustabilizoval na frekvenci "jen" 4838 MHz na všech jádrech.
Obrázek

Po stabilním přetaktování v blend testu a FFT=8K jsem dosáhl s tímto chladičem teplot 89-94 C
Díky vyplým funkcím powerlimitu jsem nemohl již číst spotřebu samotného CPU. Ale stačilo se podívat na měřák a udělat si o tom obrázek.

Obrázek
370W spotřeba sestavy, kde je karta, která bere v idle okolo 20W, něco si vezmou dva moduly RAM, něco samotná deska a ztráta na zdroji. Tak jako tak to bude přes 200W na procesoru zcela jistě :-) Pamatuji si, že podobnou hodnotu na měřáku jsem měl s mírně přetaktovaným Threadripperem :-)


[highlight=yellow]Ze srandy jsem dříve zkusil FFT 12K test v PRIME95 s 1.35V na 4900 MHz, na pár minut to procesor ustojí, než se odporoučí do BSOD. TjMax může mít Coffee Lake refresh až neuvěřitelných 115 C, jak vidíte, mé teploty pak byly 93-104C[/highlight]
Obrázek

Takže dá se říci, že Ryujin je schopný dobře uchladit celkem žravý procesor i9-9900K až do napětí 1.35V zcela spolehlivě.
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: ROG Ryujin 360 - myself recenze + možný support pro osta

Příspěvek od CageJ »

to jo aj dizajn, len cena vysoka...

pumpa sa da vymenit?

Ale prekvapili ma pozitivne tie Noctua I-PPC, co som ich testoval maju najlepsi staticky tlak.. takze asi dobry vyber
https://pc.zoznam.sk/test-iv-vplyv-radi ... -chladenia
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ROG Ryujin 360 - myself recenze + možný support pro osta

Příspěvek od flanker »

je to Asetek verze, teoreticky ano, ale to už bych raději poslal v případě potřeby na reklamaci, než se s tím babrat :)
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“