Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
Odpovědět
xx30
Nováček
Nováček
Registrován: 16. kvě 2020

Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od xx30 »

Mám skříň Fractal Defline 7 se 3 originál ventilátory. Ty jedou stále naplno a já nevím jak je zregulovat.
Zapojení:
CPU vzduchový chladič je zapojený přímo do desky do CPU FAN, a jeho otáčky jsou regulované přímo deskou a to dle teploty v rozmezí 300-1300. Vše je v pořádku.
Originál ventilátory dva přední a jeden zadní jsou zapojeny do regulátoru skříně. Všechny tři mají pouze 3-pin. Dva přední jsou zapojeny v regulátoru na 3-pin a jeden zadní je v regulátoru zapojený na 4-pin FAN 1 kvůli monitoringu ( pokud byl na 3-pinu otáčky ventilátorů skříně nebyly monitorované ). Řídicí kabel regulátoru jsem připojil k 4-pinovému PWM CHA FAN konektoru základní desky a SATA kabel je připojený k SATA napájení ze zdroje.
Po takovém to zapojení se ventilátory skříně dle monitoringu BIOS, AIDA, Al SUITE3 točí stále na 940-960 ot.
V BIOSu mám nastaveno
CPU
CPU Q-Fan Control - AUTO ( další možnost PWM, Manual, Disabled ), CPU Fan Step UP - 0 sec, CPU Fan Steep Down - 0 sec, CPU Fan Speed Lower Limit - 200 RPM, CPU Fan Profile - Standard
CHA FAN
Chassis Fan 1 Q-Fan Control - PWM, ( další možnost AUTO, DU, Manual, Disablet ) pokud dám AUTO nebo DU ventilátory jsou o trošku ( jakoby hrubější ) hlučnější, ale ukazují stále 940-960 otáček a ani na MANUAL se nic nezměnilo, Chassis Fan 1 Q-Fan Source - CPU ( další možnost je deska, .. ), Chassis Fan 1Step Up - 0 sec, Chassis Fan 1 Step Down - 0 sec, Chassis Fan 1 Speed Low Limit - 200 RPM, Chassis Fan 1 Profile - Silent

Pokud jsem nastavil u Chassis Fan 1 cokoli jiného včetně Manual, Auto, DU nebo profil Standart, ... na otáčkách se nic nezměnilo a jsou stále 940-960 dle BIOSu, AIDA64 a Al SIUTE. Myslím že není nutné aby byly otáčky plynule regulované, což myslím ani nejde, ale chtěl bych je snížit na nižší hodnotu.

Pokud jsem chtěl otáčky měnit v Al SIUTE a dal jsem načíst FAN tak jediné otáčky které jde měnit jsou ty na procesoru, ty na CHA FAN jsou stále na 940-960 bez možnosti změny.

Také jsem zkoušel přepojit řídcí kabel regulátoru místo k PWM CHA FAN na FAN CPU OPT a také žádná změna a to ani když jsem kabel od zadního ventilátoru který je zapojen do 4-pinu na regulátoru vrátil do 3-pinu ( to se pouze ztratil monitoring, ale dle zvuku se otáčky nezměnily )
BIOS 2.jpg
BIOS.jpg
Al SIUTE.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od python.p »

Vážně se snažíš pomocí PWM 4pin, regulovat DC 3pin?

Přijdu si pořádně manuál, zkontroluj zapojení a musí to chodit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od PET5 »

3pinové ventilátory jsou napojeny na regulátor skříně, který PWM signál převádí podle pevně dané křivky na napětí, kterým se potom ty ventilátory řídí. Potud je to tedy správně.

Napadá mě jediná možnost, že ten regulátor bude muset mít připojen alespoň jeden 4pinový PWM ventilátor na pozici FAN1, aby správně fungovala zpětná vazba s touto základní deskou. Vyzkoušej připojit ventilátor chladiče procesoru, pokud nemáš nějaký jiný ventilátor se 4pinem.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
xx30
Nováček
Nováček
Registrován: 16. kvě 2020

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od xx30 »

Nechci plynule regulovat otáčky ventilátoru skříně, jen je chci snížit z těch 950.

Teď mám na regulátoru na 4-pinu FAN 1 zapojený zadní větrák a to 3-pinem ( jeden kolík je volný ). Změní se něco pokud bych zapojil ten 3-pin větrák do redukce na 4-pin a tu zastrčil do 4-pinu FAN 1 na regulátoru ( tím by byly všechny kolíky obsazené )? .... jen se ptám, nejsem odborník, než bych kupoval nový ventilátor

Nebo pokud bych vyměnil jen jeden zadní ventilátor za 4-pinový s regulací a zapojil na FAN 1, zregulovaly by se i ty dva přední 3-pinové ventilátory zapojené na těch 3-pinech?

Chladič procesoru nechci vést přes skříňový regulátor ( který nevím jak vlastně funguje ), ale napřímo do desky ( tam funguje přesně jak má )
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od PET5 »

Já vím, jak to máš zapojeno. Už jsme dříve spolu komunikovali pomocí e-mailu :wink:
Redukce 3pin/4pin nemá žádný smysl.

Podle toho obrázku je zřejmé, že tvá základní deska nějak pozná, že na výstupu Chassis Fan nemáš připojen PWM ventilátor (samotný regulátor nevidí) a výstup deaktivuje (moje starší deska toto nedělá). Proto jsem ti doporučil, abys to ověřil připojením PWM ventilátoru z chladiče procesoru na výstup FAN1 regulátoru. Pokud to pak bude fungovat (což by mělo, pokud není regulátor vadný) a nebudeš chtít vše řídit společně, nezbude ti než nějaký PWM ventilátor k tomuto účelu dokoupit.

Předem bych ještě jednou vyzkoušel připojení všech tří ventilátorů skříně na 3piny bez monitoringu otáček (ten není nezbytně nutný), zda se ti v biosu výstup Chassis Fan nějak nepodaří aktivovat. Vyzkoušej všechny předvolby a pečlivě sleduj otáčky ventilátorů, zda se mění. Rozhodující bude, aby možnost volby křivky otáček v biosu nebyla zašedlá - neaktivní. Při neaktivní volbě (bez signálu na výstupu Chassis Fan) regulátor skříně pouští do ventilátorů plné napětí 12 V a ty běží na rychlosti okolo 1000 ot./min.

Nouzovým řešením by bylo zcela ten regulátor skříně obejít, pořídit si roztrojku (splitter) FAN kabel a všechny tři ventilátory napojit přímo na desku. Je to levnější než další ventilátor, pokud jej nevyužiješ.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od python.p »

Podle mě to má špatně zapojený, to je ten problém.

ten regulátor funguje velmi dobře, takže buď je špatný a nebo špatně zapojený.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od keistown »

Pokud je to stejny controller jak v R6, tak je to presne jak pise PET5, zpetna vazba o otackach jde pouze z FAN1 konektoru, bud do nej zapojis ventilator nebo to muzes propojit dratkem na jiny fan connector (v pripade non-pwm fanu), tak to mam ja. Bez toho deska neni schopna zkalibrovat krivku fanu a na ASUS C6H mi to delalo nesmysly, dokud jsem to nepropojil a deska nevidela otacky. A ta kalibrace se musi pustit rucne.
xx30
Nováček
Nováček
Registrován: 16. kvě 2020

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od xx30 »

Tak opět jsem laboroval s různým nastavením a poznatek je takový.

Vždy stejně:
První kabel POWER FAN je vždy zapojený k CHA FAN 1 desky 4pin a SATA kabel do SATA napájení ze zdroje.
BIOS CPU FAN nastaveno na AUTO a CHA FAN 1 nastaveno na PWM ( jsou v BIOSU nižší otáčky )

1.
Všechny 3 ventilátory skříně zapojeny do 3pinu regulátoru skříně, chladič procesoru zapojen na FAN 1 regulátoru - systém hlásí chybu CPU FAN a nenaběhne.

2.
Všechny 3 ventilátory skříně zapojeny do 3pinu regulátoru skříně a chladič procesoru je zapojen na desce CPU FAN - systém naběhne, otáčky skříně nejsou monitorovány, dokud je systém v BIOSU a než naběhne do WIN je možné otáčky ventilátorů skříně měnit a to pokud u CHA FAN 1 nastaveno AUTO jsou vyšší ( odhad 950 ) a pokud je nastaveno PWM jsou nižší cca poloviční ( odhad 500 ). Nechávám tedy PWM a jakmile systém naběhne do WIN na plochu otáčky se samy zvýší na hodnotu jako při nastavení na AUTO.

3.
Přední 2 ventilátory skříně zapojeny do 3pinu regulátoru, 1 zadní ventilátor zapojený do FAN 1 regulátoru skříně a chladič procesoru je zapojen na desce CPU FAN - systém naběhne, otáčky skříně jsou monitorované cca 950, zbytek se chová při stejném nastavení jako v bodu 2 stejně jako v bodu 2, tedy v BIOSU možné změny a nižší otáčky ventilátorů skříně ale po naběhnutí do WIN se otáčky samy zvýší.

V aplikaci Al SIUTE pokud ji spustím je vidět pouze CPU FAN, nastavení CHA FAN není možné.

Tomu opravdu nerozumím. Co mění otáčky skříně po náběhu do WIN.

Pokud by zůstaly stejné jako v BIOSu bylo by to v pořádku a systém je tichý, ale po naběhnutí do WIN jsou otáčky velké a tedy vše je i hlučnější. V BIOSU jsou monitoringem otáčky CPU FAN stále kolem 700 - 800 ale slyšet ventilátor CPU není a po náběhu do WIN v AIDA jsou otáčky CPU FAN 300 - 600 dle zatížení a opět slyšet nejsou. Zvýší se jen otáčky ventilátorů skříně.
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od PET5 »

Aby ti fungoval model zapojení podle bodu 1, musíš v biosu deaktivovat sledování minimálních otáček ventilátoru procesoru: "CPU Fan Speed Lower Limit" nastavit na "Ignore". Pak ti systém naběhne.

Podle chování ventilátorů v modelech zapojení 2 a 3 je zřejmé, že obě zapojení jsou možná a správně funguje i regulátor skříně. Jen nedostává správný PWM signál.

Problém bude nutné hledat v biosu a ovladačích základní desky. Připadá mi to, jako by se po naběhnutí systému přepnul PWM režim FAN výstupu základní desky do režimu řízení pomocí změny napětí.

A) Vyzkoušej znovu model zapojení 1 s deaktivováním sledování minimálních otáček ventilátoru procesoru. Tím si ověříš, jak by se ventilátory skříně chovaly po doplnění jednoho PWM ventilátoru navíc. A také si tím ověříš, jestli ovladače desky nemají nějakou "chytrou" funkci, která nepoznala, že regulátor skříně je PWM zařízení i bez napojeného PWM ventilátoru.

B) Vyzkoušej také v modelech zapojení 2 a 3, zda se něco nezmění deaktivováním sledování minimálních otáček na výstupu do regulátoru skříně: "Chassis Fan 1 Speed Lower Limit" nastavit na "Ignore".
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od python.p »

Nenapadlo tě to dát do ruky někomu kdo tomu aspoň trošku rozumí?

Z kterého konce republiky jsi?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od keistown »

Deska musi na tomhle konektoru byt v rezimu PWM
S DC fanem v FAN1 konektoru na controlleru to nebude fungovat, PWM tam pere porad max voltaz a fan se toci na max otacky, takze jsou podle me dve reseni:

a) koupit PWM fan a dat ho do FAN1 konektoru (ale fan a prevodnik v boardu muzou mit jiny charakteristiky prevodu PWM na DC)
b) propojit pin s otackama jakyhokoliv DC fanu na FAN1 konektor pin pro snimani otacek, tak to mam ja

https://imgur.com/a/B5L7Z3j

nebo samozrejme jak pise PET dat tam cpu fan, ale ja nechtel roztacet fany na bedne spolu s cpu.
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od PET5 »

Nj, máš pravdu. Nyní mně to došlo, že ta modelová varianta č. 3 nemůže správně fungovat, protože v PWM režimu bude mezi první dvojici 4pinového konektoru trvalé napětí 12 V. Takže připojený 3pinový ventilátor k monitorovanému výstupu FAN1 regulátoru skříně pojede trvale na plné otáčky, které bude reportovat základní desce a ta se pak diví, že její PWM impulzy zasílané na tento výstup (do regulátoru) nemají odpovídající odezvu, což zřejmě vyhodnotí jako chybu a tento výstup odstaví.

To propojení pouze kontrolního pinu mezi 3pinovým DC a 4pinovým PWM výstupem regulátoru skříně je dobrý nápad a vyjde to levněji, než koupě dalšího PWM ventilátoru. Stačí šikovně omotat tenký drátek okolo správných pinů.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
xx30
Nováček
Nováček
Registrován: 16. kvě 2020

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od xx30 »

Na FAN 1 je to jasné ten je volný a na tom 3pinu je myšleno na jakémkoli volném kde není zapojený ventilátor?
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od PET5 »

Jistota je to propojit na tom třetím pinu 3pinového konektoru, kde máš nějaký ventilátor připojen, protože jde o to, abys dostal výstupní informaci o otáčkách připojeného ventilátoru na třetí pin 4pinového PWM výstupu regulátoru.

Teoreticky je možné, že by to fungovalo i na volném 3pinové konektoru regulátoru, ale jenom za podmínky, že by byly všechny jeho 3pinové výstupy propojeny natvrdo paralelně. Neznám vnitřní zapojení regulátoru, takže nevím, jestli nejsou skrze nějaké součástky navzájem odděleny. Můžeš to vyzkoušet, je docela velká šance, že by to mohlo fungovat.

EDIT: jen si dej pozor, ať nepopleteš piny, musí to být vždy ten třetí!!!
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
xx30
Nováček
Nováček
Registrován: 16. kvě 2020

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od xx30 »

A ještě se zeptám, pokud bych zcela vypustil regulátor skříně a zapojil dva přední ventilátory do 4pinu CHA FAN 2 na základní desce přes ( splitter - mám NOCTUA NA-SYC1 ale 4pinový na dva ventilátory - měl by být kompatibilní s 3pinem ) a jeden zadní ventilátor do 4pinu CHA FAN 1 na základní desce také přes ( 4pin prodlužku NOCTUA NA-SEC1 ) bude to normálně řízeno přímo základní deskou a BIOSem.
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od PET5 »

Ano musí to takto fungovat. Jen pro tyto výstupy základní desky nepoužiješ režim PWM v biosu, ale kterýkoliv jiný.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
xx30
Nováček
Nováček
Registrován: 16. kvě 2020

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od xx30 »

Tak zkusil jsem nastavit "Chassis Fan 1 Speed Lower Limit" nastavit na "Ignore" a reakce na ventilátor byla stejná BIOS pomalu a ve WIN rychle.
Pak jsem zkusil odinstalovat Al SIUTE a ejhle BIOS pomalu a WIN také pomalu. ( takže ten problém asi způsobovala tato aplikace )
Pak jsem po odinstalování Al SIUTE zkusil zapojit jeden ventilátor do FAN 1 konektoru a otáčky se monitorovaly, ale jely naplno 950 ot.
Nyní zapojeny všechny tři ventilátory do 3pinu, otáčky nejsou monitorované, ale nejedou naplno dle proudění vzduchu a hluku si myslím že mají tak poloviční otáčky z celkových. Přesně nejsem schopen zjistit. V BIOSu i WIN jsou stejné.
Taká se lehce zvedly otáčky na procesoru na cca 600-700 což je stále tiché a snížily teploty.

Ještě zkusím jak se bude vše chovat po zapojení skříňových ventilátorů přímo do základní desky, jestli budou otáčky také nižší, ale ventilátory jestli budou monitorované.
xx30
Nováček
Nováček
Registrován: 16. kvě 2020

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od xx30 »

Dnes jsem zapojil originální skříňové ventilátory přímo do základní desky.
Dva přední ventilátory do 4pinu CHA FAN 2 na základní desce přes ( splitter - NOCTUA NA-SYC1- 4pin a prodlužku NOCTUA NA-SEC1 - 4pin )
Jeden zadní ventilátor do 4pinu CHA FAN 1 na základní desce také přes ( 4pin prodlužku NOCTUA NA-SEC1 )
Regulátor na skříni jsem odpojil.
V BIOSu jsem provedl kalibraci přes Q FAN Control. Vše se nastavilo samo CPU FAN na PWM a CHA FAN 1 a 2 NA DC plus jednotlivé hodnoty dle kalibrace.
CPU FAN točí v klidu ve WIN cca 700-800 otáček, CHA FAN 1 ( zadní ) cca 600-680 a CHA FAN 2 ( dva přední ) cca 520-600
Vše je monitorované a otáčky se dále mění jak na CPU tak na Skříni dle zatížení.
SUPER
Všem moc děkuji za pomoc a rady.
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od PET5 »

Ještě si můžeš v biosu vytvořit vlastní křivku závislosti rychlosti ventilátorů na teplotě procesoru (profil USER, nebo nějak podobně). V klidu by mohly být otáčky ventilátorů skříně ještě nižší.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
xx30
Nováček
Nováček
Registrován: 16. kvě 2020

Re: Regulace FAN skříně Fractal Define 7

Příspěvek od xx30 »

Super vyzkouším. Ještě jednou děkuji.
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“