Nový CPU chladič - po druhém zapnutí PC "CPU fan error"

Chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a dalšími + odhlučnění PC.

Moderátor: morke

Pravidla fóra
Pokládejte své dotazy do správných podsekcí, nikoli do kořenové sekce. Zde řešte pouze odhlučnění, monitoring, apod.

Nezapomínejte před položením nového dotazu hledat v předchozích tématech a FAQ.
Odpovědět
ThomasVT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2006
Bydliště: Jih

Nový CPU chladič - po druhém zapnutí PC "CPU fan error"

Příspěvek od ThomasVT »

Ahoj, v dalším příspěvku jsem řešil air flow skříně a nakonec jsem se rozhodl i pro upgrade CPU chladiče. Chladič jsem nakonec zvolil ten co jsem měl prvně vyhlídnutý a to Scythe Mugen rev. b. se vším spokojenost, první zapnutí v pořádku, jen teď při druhém zapnutí PC mi to před zapnutím hodilo obrazovku logo - "american megatrends" - vypsané hodnoty taktů CPU a RAMek a pod tím CPU Fan error - press F1 to run SETUP, no tak jsem dal F1 otevřel se BIOS ale v podstatě jsem nic nezměnil a jen zapnul PC.

Co jsem hledal čím to je tak někdo doporučoval změnit v BIOSu nastavení rychlostí cpu větráku, aby se tahle hláška už nevyskytovala?

Řešení je vlastně navrhnuté v sekci BIOSu "monitor" u CPU fan speed vypnout monitoring a změnit kolonku na "ignore".

Je to tedy jen tím, že se větrák třeba v první chvíli po stisknutí zapnutí PC nerozjede a BIOS to registruje jako "chybu" i když větrák normálně jede?

Díky
Ryzen 5 1600@default,ASUS Expedition GTX 1050Ti 4GB@default, 2x8GB Kingston HyperX 3200MHz,ASUS RoG Strix B350-F, Samsung 850 SSD 250GB, Seasonic Focus plus GOLD 550W
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový CPU chladič - po druhém zapnutí PC "CPU fan error"

Příspěvek od python.p »

Dej tam klidně ignore, nebo si nastav nišží minimální točky. Většinou je to nastavené tak aby to pod 500 řvalo.

Spíš to bude těma RPM. ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
ThomasVT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2006
Bydliště: Jih

Re: Nový CPU chladič - po druhém zapnutí PC "CPU fan error"

Příspěvek od ThomasVT »

python.p píše:Dej tam klidně ignore, nebo si nastav nišží minimální točky. Většinou je to nastavené tak aby to pod 500 řvalo.

Spíš to bude těma RPM. ;)
Děkuju za odpověď. Pěknej den přeju.
Ryzen 5 1600@default,ASUS Expedition GTX 1050Ti 4GB@default, 2x8GB Kingston HyperX 3200MHz,ASUS RoG Strix B350-F, Samsung 850 SSD 250GB, Seasonic Focus plus GOLD 550W
Odpovědět

Zpět na „Chladiče a chlazení“