Diskuze o vaší fototechnice

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

Odpovědět
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od crashPC »

arach: ublížil je asi silný slovo, spíš jako zákazníkovi mi ukázal prostředníček vzhledem ke konkurenci a k situaci. "Flamuju" Canon protože to je za tu cenu poděl, a kvůli tomu musím jinam.
A7R jsem koupil v rychlosti, abych stačil přímo porovnat s M6 ten ekosystém.
Veskutečnosti potřebuju jen malou černou krabičku se spouští, s dobrým snímačem a dobře proveditelným (manuální může stačit) ostřením. Byl jsem u Nikonu, a dopadlo to špatně. Canon tohle umí relativně dobře, ale v nevhodných přístrojích za nevhodnou cenu. Sony se mi zdá, že to teď umí asi nejlépe...

Woyta: Asi uvedou, dřív nebo později. Mno ale to později je právě takové "pozdě".
Potřebovali uvést něco, co neudělá těm Rkovým sklům úplně ostudu.
Spíš se bojím, že do levného FF MILC strčej snímaš z 6D II.
Už se mi opravdu zdá, že Canon prostě nemá technologie...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
arach
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2005
Bydliště: Hradec Králové

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od arach »

woyta: a co jsou eos m? takova m100 je za desitku s aps-c snimacem...treba....

crashpc: ty chces tabulkove vysokej dynamickej rozsah a hodne mpix...jinej duvod ten fotak fakt nema...treba fuji ma super "krabicky" za slusny ceny uz roky

canon si jede svoji linku, pokud clovek nekouka na tabulky dynamickyho rozsahu a nejaky velkoformatovy veci, tak ve vsem ostatnim je minimalne na stejny urovni a ve spouste vecech daleko pred konkurenci...
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Woyta »

M100 me vubec nezaujala. Spise M50. Ale telo s adapterem na stare objektivy to mas porad tak kolem 20K.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od crashPC »

arach: Tabulky vem čert. Očividně jsi nepochopil co chci. Chci hlavně rozumnou hodnotu přístroje za své peníze. Pokud jinde dostanu více, nevidím na tom nic špatného, a jdu tam...
Na problémy dynamického rozsahu jsem narazil častokrát v reálných situacích.
Canon jistě má nějaké jiné dobré vlastnosti, proto jsem u něj nějakou dobu pobyl. Hlavně v dobách, kdy ty vlastnosti byly za bezkonkurenční peníze. Dnes tenhleten stav upadá, a konkurence přidává konkurenční skla.

M50 je příklad dobré hodnoty Canon fotoaparátu. Proč to nezopakovali u EOS R, to mi hlava nebere.
Od jistých prodejců se nebojím kupovat šedivky. M50 je za 12500.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
arach
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2005
Bydliště: Hradec Králové

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od arach »

vice dr a vice mpix, ceho dalsiho dostals vice? :-) tohle soudeni znacek,ze ti ukazala prostrednicek je takovej podobnej zbytecnej flejm jako mezi nvidii a amd nebo intelem
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od crashPC »

No, flejm mezi AMD a nVidií je spíš ten, že jedni fanoušci nadávají na druhou značku, a obráceně.
Já jsem byl "fanda" své vlastní značky, která mě opakovaně "nakrkla" tolik, že jsem se rozhodl pro definitivní přechod na temnou stranu. To je opravdu jiná situace.

Dá se to shrnout takhle:
Více DR
Více megapixelů
Více ovládacích prvků v dané cenové třídě
Nižší cena
Nižší hmotnost
Menší velikost
Lepší video
V mnoha tělech IBIS
Začínají se objevovat skla, které jinde nejsou. Tedy částečně "lepší objektivy".
Otevřený systém (uvidíme jak dopadne druhovýroba s bajonetem EF-R. Je možé, že "jako sedláci u Chlumce").

Dalo by se hledat dál a ještě něco najít. Mno ale seznam je to docela dlouhý už tak.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Smith »

Woyta píše:M100 me vubec nezaujala. Spise M50. Ale telo s adapterem na stare objektivy to mas porad tak kolem 20K.
A 20k je drahé? M50 stojí 15k, M5 18k... to jsou hodně pěkné ceny.
crashPC píše:No, flejm mezi AMD a nVidií je spíš ten, že jedni fanoušci nadávají na druhou značku, a obráceně.
Já jsem byl "fanda" své vlastní značky, která mě opakovaně "nakrkla" tolik, že jsem se rozhodl pro definitivní přechod na temnou stranu. To je opravdu jiná situace.

Dá se to shrnout takhle:
Více DR
Více megapixelů
Více ovládacích prvků v dané cenové třídě
Nižší cena
Nižší hmotnost
Menší velikost
Lepší video
V mnoha tělech IBIS
Začínají se objevovat skla, které jinde nejsou. Tedy částečně "lepší objektivy".
Otevřený systém (uvidíme jak dopadne druhovýroba s bajonetem EF-R. Je možé, že "jako sedláci u Chlumce").

Dalo by se hledat dál a ještě něco najít. Mno ale seznam je to docela dlouhý už tak.
Rozlišení, ovládací prvky, cena, hmotnost, velikost... to všechno je v dané třídě +/- stejné. DR, IBIS, video... tam nějaké rozdíly jsou, ale je otázka, jestli jsou tak velké, že za to stojí vyměnit celou platformu. Jo, pokud člověk nemá moc objektivů, tak se to dá.

Kdybych měl vyměnit Canon, tak jdu do Fuji... asi bych si vystačil s méně objektivy, ušetřil pár stovek gramů, nějaký prostor, ale pár věcí by mi chtělo... TS objektiv, GPS...
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Woyta »

Pripocti adapter na stará skla za 3k.
Nefotim tolik aby pro mě mělo význam investovat takovou částku do foťáku.
Spíše koukám v kategorii do 12k včetně kompatibility se skly co mám doma.

Bezzrcadlovku beru jako zjednodušení konstrukce a tedy možnost nabídnou v dané gategorii více vlastnosti co nás zajímají.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od crashPC »

Smith: Ano, ty rozdíly jsou dost velké.
Respektive je jich tolik, že to člověka rozhoupe ke kompletní změně. Objektivů jsem měl tak 5, ale žádná drahá eLka. Většinou z druhé ruky nebo šedivky z ciziny, takže v Čechách prodané s minimální až nulovou ztrátou. Fuji opravdu je docela zajímavé, ještě na ně kouknu. X-T3 docela zklamalo :-)
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
arach
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2005
Bydliště: Hradec Králové

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od arach »

v cem? me xt3 prijde naprosto super...jestli daj streva z xt3 do xe nebo xpro tak budu vazne uvazovat o doplnku k zrcadlu
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Smith »

crashPC píše:Smith: Ano, ty rozdíly jsou dost velké.
Respektive je jich tolik, že to člověka rozhoupe ke kompletní změně. Objektivů jsem měl tak 5, ale žádná drahá eLka. Většinou z druhé ruky nebo šedivky z ciziny, takže v Čechách prodané s minimální až nulovou ztrátou. Fuji opravdu je docela zajímavé, ještě na ně kouknu. X-T3 docela zklamalo :-)
Jestli se bavíme o rozdílech mezi jednotlivými mirrorless v dané třídě, tak mi fakt přijde, že jich až tak moc není.

X-T3 zklamalo? Mě by vážně zajímalo, co ty od těch foťáků čekáš...
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od crashPC »

No, i v dané třídě tu jsou rozdíly v IBIS, videu, tilty screen, ostrá a světelná skla. To třeba u Canonu vpodstatě "není". Ne v jistých třídách. Naopak u FF to vpodstatě tolik nepotřebuju, protože velikost objektivu a snímače zajistí dostatečný "průtok světla", i když světelnost je "normální".

X-T3 - nečekal bych od něj nic jiného, než že s novým snímačem bude byť nepatrně lepší. CO jsem zatím viděl na DPReview, je spíš horší. Může to bejt chyba profilu pro Lightroom, ale to co jsem viděl byly hodně "rozbité" obrázky. Co mě děsí je, že to byly asi i JPGčka "OOC", takže to asi nebude profilem v Lightroomu.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Blue Storm »

X-T3 je zatím jedna z nejzajímavějších CSC tohoto roku a sezóny. Jestli tam je nějaký problém, tak si jsem celkem dost jistý, že to Fuji opraví, ať už HW, tak SW. A podobně jako Smithe, i mě by zajímalo, co od těch foťáků čekáš, zatím to není moc jasné. Cenová třída EOS R se čekat dala dost dobře. Co mě jen zarazilo, byla ta paměťová karta. Ale kromě ní je za mě ten foťák povedený. Hlavně přináší zase něco nového, jako je control ring, to mi přijde jako supr fíčura.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od crashPC »

Jo, to by od nich bylo moc pěkné, a taky čekám, že to udělají. O svůj systém se hodně starají.
Očekávání od foťáků mám vpodstatě nesmyslně "jednoduché". Co nejmenší krabička s dobrým (asi FF) snímačem a tlačítko spouště, a jedno malé pancake sklo. To je asi tak všechno. I tak se mi toho spíš nedostává. Pokud musím platit víc za nějaké featurky, chtěl bych, aby to byla vzhledem k featurkám slušná a konkurenceschopná cena. Zatím je nejblíže Sony.
Jsem naštvanej, že 35mm sklo se někde ukrutně loudá na poště někde v anglii, a zájemci už mě obírají o M6ku. Takže je jasné, že nakonec přímá porovnávačka nebude možná. Snad dnes nafotím aspoň pár fotek na seťák, aby se dalo porovnat alespoň něco. Pak stroj balím, a jde do světa. Zůstane mi A7R a čekání na sklo...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Smith »

crashPC píše:No, i v dané třídě tu jsou rozdíly v IBIS, videu, tilty screen, ostrá a světelná skla. To třeba u Canonu vpodstatě "není". Ne v jistých třídách. Naopak u FF to vpodstatě tolik nepotřebuju, protože velikost objektivu a snímače zajistí dostatečný "průtok světla", i když světelnost je "normální"
Tak Canon nemá IBIS a má osekané video,... výklopný display mají všichni (někdo plně, někdo omezeně, ok). A skla... tak snad nemůžeš čekat, že Canon uvede pro RF bajonet hned 20 skel. Je to prostě novinka a bude to nějakou dobu trvat. Na druhou stranu můžeš použít jakékoliv EF sklo přes adaptér. To samé Nikon a Z-mount.
Ve výsledku těch rozdílů prostě až tolik není.

Když chceš co nejmenší krabičku, dobrý snímač a pancake sklo, proč nejdeš do Fuji? Fuji tohle splňuje nejlíp.
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od crashPC »

Tady moc nejde o to, kolik skel, ale spíš jaká skla. Žádné z těch větších mě buď nezajímalo, nebo nezaplatím.
To byla jasná předháněčka v tom, kdo ho má většího (Nikon – Canon).
Zbylo jen jedno dobře použitelné menší sklo. 35mm f/1.8.
Abych dával adaptér na všechny malý skla, tak to pak nepotřebuju malej systém a bezzrcadlo.
Všechny menší skla musí být relativně malá a určitě bez adaptéru. Až od 100mm (v extrémech 85mm, ale to taky není nutné) se hodlám bavit o adaptéru…
A to taky není nutné, protože pro Sony je už většina nativních skel dostupných.

Fuji umí být sice menší, ale za jakou cenu a za jaký poměr ceny k velikosti a výstupu. Přijde mi, že ten poměr není lepší než u FF, a to ani cenou, když tam zahrnu celé vybavení, které bych chtěl koupit. Fuji 56mm f/1.2 je stejně drahé nebo dražší než Sony 85mm f/1.8, a víc rozlišení mi na APS-C s max 24Mpx (proti ceně A7R/A7R2) nenabídne.
Ano, je trochu menší, ale člověk za to zaplatí jak peníze tak daň na menším systému a jeho “výkonu a výstupu”.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Blue Storm »

Ehm, výkonu a výstupu Fuji? To snad ne Crashi... Fotil jsi s něčím novějším typu X-T2, X-Pro2, X-H1, atd..? Nehledě na schopnosti Fuji produkovat nízkou úroveň šumu na vysoké ISO. A srovnávat Fuji 56 f/1.2 s pevnou 85 f/1.8, to je dost mimo srovnání. Jasné, po přepočtu je to stejné ohnisko a hloubka ostrosti, ale 56ka je unikátní a brutální objektiv, který ve své třídě nakope snad vše. Skvělé barevné podání, boží kresba a ostrost.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od crashPC »

No to snad jo.
Fotit s tím nepotřebuju abych o tom něco věděl.
Fuji jsou jistě moc pěkný stroje, a jsou ve své třídě asi i snad nad ostatní, nicméně v reálném světě ty stroje řadím spíš do cenové třídy, a tam se za celý systém s pár kratšími pevnými skly může směle porovnávat s FullFrame, kde dostane napráskáno. Když se kouknu na Fuji X-T2, tak není menší než A7R, a nemá ani lepší výstup než A7R. Zato má dražší skla, a to se vyplatí....
Já proti tomu systému nic nemám, ale pro moje použití to zkrátka není nejvhodnější produkt.
Kdyby někdo alespoń nějak fakticky dokázal, že je Fuji lepší, už ho možná mám. Ale zatím jsem od nikoho nic takového neviděl. jen silná slova....
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od Smith »

crashPC píše:Tady moc nejde o to, kolik skel, ale spíš jaká skla. Žádné z těch větších mě buď nezajímalo, nebo nezaplatím.
To byla jasná předháněčka v tom, kdo ho má většího (Nikon – Canon).
Fakt nevím, co jsi čekal... že uvedou 5 těl a 20 skel?
crashPC píše:Fotit s tím nepotřebuju abych o tom něco věděl.
Tohle je asi všeříkající.

A7R III stojí 2x víc než X-T3, stejně tak A7R II je 2x dražší než X-T2... rozměrově jsou +/- stejné, ale Fuji je lehčí. Když se dívám na skla, která mě zajímají...
XF 8-16/2,8 stojí stejně jako FE 12-24/4, takže Fuji vyjde líp
XF 10-24/4 a FE 16-35/4 ... Sony o víc jak třetinu dražší
XF 16-55/2,8 a FE 24-70/2,8 ... Sony 2x dražší
XF 50-140/2,8 a FE 70-200/2,8 ... Sony 2x dražší
a třeba zmíněná 56/1,2 není nijak moc drahé sklo... stačí se podívat na Sony 85/1,4.
A to budou Fuji skla menší a lehčí.
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
arach
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2005
Bydliště: Hradec Králové

Re: Diskuze o vaší fototechnice

Příspěvek od arach »

on chce dr a mpix, nic jinyho v tom nehledejte...v nicem jinym od rozmeru af ergonomie az po rychlost nebo vydrz uz ten fotak nema co nabidnout...
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“