Manuální objektivy na DSLR - Testy a zkušební fotky

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Manuální objektivy na DSLR - Testy a zkušební fotky

Příspěvek od no-X »

Celkově mě překvapuje, co se z toho Helioplanu dá dostat vzhledem ke stavu vnitřního antireflexu. Servisní technik konstatoval, že ho někdo musel čistit šmirglem :-)

Ad Primagon - to je špička. Myslím, že je to vůbec nejostřejší Mayerovo sklo té doby. Bokeh má taky velmi typický. A umí pěknou zelenou...

Obrázek
Nejlepší moderátor ve výslužbě
sigismundus
Nováček
Nováček
Registrován: 18. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Manuální objektivy na DSLR - Testy a zkušební fotky

Příspěvek od sigismundus »

Tamron 28/2.8 BBAR MULTI C.
2.8-------------------------------------4-------------------------------------5.6------------------------------------8
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Potřeboval jsem něco pod 35mm, tak jsem zašel k Pazderovi a mimo jiné mi nabídli toto. Byl původně adaptován na Konicu, ale vyměnili mi ho za M42. Objektiv se mi moc pozdává. Sice fotky nejsou expoziočně nejlepší, ale na ukázku to snad stačí. Ukázky na clonu 11 a 16 nedávám, protože tam už jde ostrost dolů. Zdá se mi nejlepší na 8. Znáte někdo tento objektiv? Zatím se mi o něm nepodařilo nic najít.
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Manuální objektivy na DSLR - Testy a zkušební fotky

Příspěvek od no-X »

Voigtlander Color Ultron 50/1.8

bokeh na plnou díru...

Obrázek
Nejlepší moderátor ve výslužbě
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Manuální objektivy na DSLR - Testy a zkušební fotky

Příspěvek od no-X »

UPOZORNĚNÍ

standa.foto založil nové fórum, kde bude víc prostoru pro diskuse, bazar, diskuse o dobrých i špatných prodejcích a přehlednější rozvržení důležitých informací... do fóra jsem pro začátek umístil několik informačních postů, které se tu v minulosti setkaly s ohlasem + ještě nějaké další

V současné době je fórum na adrese:

http://manualniskla.cz/

A je připravené k použití, takže - vítejte :-)
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Moralles
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. led 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuální objektivy na DSLR - Testy a zkušební fotky

Příspěvek od Moralles »

zdar napisu to jeste sem. porad te pls.

co na canon 300D neco za rozumnou cenu cca 4000-5000 i min + dobra svetelnost (1.4, 1.8, 2.8 )
nejakou 50mm nebo 35 ci 28. nevim vuebc z ceho vybirat.

aha ono to je 3 roky stare tema upssss :-)
Nikon FE + Tokina 24/2.8, Canon 300D + 450D + 18-55 IS (polarizak hoya) + Helios 44-2 http://hdsunset.blogspot.com/
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: Manuální objektivy na DSLR - Testy a zkušební fotky

Příspěvek od HentaiRush »

Já mám Pancolar Zebra f1,8/50mm a rozhodně jedině doporučit.. :)
Wannabe dickface... :]
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuální objektivy na DSLR - Testy a zkušební fotky

Příspěvek od Trinom »

Staré téma nebo nové je tady bezpředmětné, protože je jako důležité, aby nezapadávalo. Určitě koukni na http://manualniskla.cz a tam najdeš spoustu rad a poznámek.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Moralles
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. led 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuální objektivy na DSLR - Testy a zkušební fotky

Příspěvek od Moralles »

zdarec jj uz sem se zaregistroval. ted resim jestli koupit Pancolar 50/1.8 nebo Pentacon 50/1.8 uprimne by me zajimalo jak si budou tyhle manualni skla stat vuci plastove 50/1.8 II od Canonu..
Nikon FE + Tokina 24/2.8, Canon 300D + 450D + 18-55 IS (polarizak hoya) + Helios 44-2 http://hdsunset.blogspot.com/
Moralles
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. led 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuální objektivy na DSLR - Testy a zkušební fotky

Příspěvek od Moralles »

zatim jsem koupil helios 44-2 (58/f2) u Pazdery za lidovku 150,- a myslim ze za tu cenu super
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Nikon FE + Tokina 24/2.8, Canon 300D + 450D + 18-55 IS (polarizak hoya) + Helios 44-2 http://hdsunset.blogspot.com/
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuální objektivy na DSLR - Testy a zkušební fotky

Příspěvek od Trinom »

Mě se třeba fotí líp s Heliosem, jak s tou plastovou padesátkou. Nevím proč, ale ta, co jsem měl půjčenou od smithe, tak měla nechutnej backfocus. S žádným jiným sklem jsem tenhle problém neměl. Možná to byla vada kusu, nebo neochota mojeho foťáku ji používat. Kdo ví.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Moralles
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. led 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuální objektivy na DSLR - Testy a zkušební fotky

Příspěvek od Moralles »

ted jsem delal jen takovej lehkej quick test Helios vs. 18-55 IS od Canonu a rekl bych ze setak je na tom lepe.
lepsi konstrast i ostrost do rohu. samozrejme ten helios je lepsi u fotek kde se da hrat s hloubkou ostrosti

ISO 100, f8, Helios 58mm / Canon 55mm
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Nikon FE + Tokina 24/2.8, Canon 300D + 450D + 18-55 IS (polarizak hoya) + Helios 44-2 http://hdsunset.blogspot.com/
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuální objektivy na DSLR - Testy a zkušební fotky

Příspěvek od Trinom »

mně ta vlevo hlavně přijde přeexponovaná. Ale je vidět, že canon má o něco vyšší ostrost.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Moralles
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. led 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuální objektivy na DSLR - Testy a zkušební fotky

Příspěvek od Moralles »

jj ale to je tim ze ten helios je min kontrastni ne? proste fotak sem nechal nastavenej stejne akorat sem vymenil objektivy
Nikon FE + Tokina 24/2.8, Canon 300D + 450D + 18-55 IS (polarizak hoya) + Helios 44-2 http://hdsunset.blogspot.com/
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Manuální objektivy na DSLR - Testy a zkušební fotky

Příspěvek od Trinom »

tohle bych spíš šacoval na expoziční automatiku. taky mi to blbě vyhodnocuje a musím podexponovávat.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
PixleFMixle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. úno 2018

Re: Manuální objektivy na DSLR - Testy a zkušební fotky

Příspěvek od PixleFMixle »

@sigismundus: DD,
jedna se o prvni generaci Tamronu co sel do AD systemu nekdy ze 70. let (a ma samozrejme par variant ve verzich s fixnim bajonetem/zavitem). Prumerny sklo v porovnani s evolucema 24/2.5 (9 skel) a 28/2.5 (7 skel) AD2 systemu. Coz, pokud na ne nekde narazis, tak si je porid a tohle dej do frcu dal. Evtl pokud narazis z AD2SP systemu na 13A (24-48/3.5-3.8 ), nebo 27A (28-80/3.5-4.2) tak je ber vsema deseti, pac v podstate tyhle fixni skla zadupou do zeme...
Sharp MZ-821 Z-80@6MHz OC Yeah!, 64kB RAM!, 256kB RAMdisk!, 32kB VRAM!, 4 barvy pri 640x400! JapanUberPower!
...mam rad mistni druzici a jeho asijsky kamaradicky...
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“