Kamera do auta

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

Odpovědět
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Thellwin »

Hele dneska zkusím něco sepsat a možná nahraju nějak video na YT :)

...

Zatím bez videa, jenom kecy :)

1) Kamerka je hezká, způsob uchycení je ok, obraz se nijak neklepe, když se ochodí ten upínací mechanismus trochu, tak se sundavá i nandává docela v pohodě, ze začátku je nutné použít víc síly a i teď musím pro jistotu přidržet ten držák s přísavkou, protože je šance ho jinak strhnout. Za oknem není skoro vidět, ale já jí tam stejně nenechávám, vzhledem k tomu, že musím parkovat na ulici.


2) Varianta uchycení, kteoru jsem viděl třeba u TrueCam, kdy se kamreka nasazuje na uchycení s konektorem, kde už je přivedený kabel s napájením a dá se do něj z druhé strany zastrčit GPS modul je určitě pohodlnější, pokud je nutné kamerku často sundavat a nandavat. Tady musím pokaždé zastrčit jak USB kablík, tak GPS, pokud chci logovat i to. Po pár procesech si člověk zvykne, ale je to prostě pár vteřin navíc. Mě to tak moc nevadí, protože jezdím hlavně delší trasy.

3) Kamerku jsem zkoušel na dvou místech. Jako první bylo dole vlevo, ale to tažení kablíků nebylo úplně ono. Pak jsem jí hodil nahoru pod zrcátko, tak, že kouká kousek pod ním a ok. Kabílky jsem protáhl za obložením auta, GPSku přilepil oboustrannou lepící páskou vpravo dole na palubku těsně u okna a napájecí kabel protáhl pod "koberečkem" k zásuvce. Protože jsem nechtěl nic sundavat, tak jsem ty kabílky musel trochu potunic, aby z těch mezer nevypadávaly. Do budoucna uvažuju o nějaké skryté zásuvce s vypínačem vyvedeným dopředu, uvidíme časem.

4) Chování kamerky se dá nastavit celkem široce - kvalita nahrávání, délka záznamů, smyčka, nahrávání zvuků, detektor pohybu, G-sensor, spořič displaye, kdy se má zapnout a vypnout (mám tam 15 vteřin zpoždění po zapnutí napájení, což stačí tak akorát na zapnutí rádia atd.).

5) K samotnému nahrávání - natáčí pěkně, zatím nemám záznam za tmy, ještě se mi nepovedlo jet někam hodně brzy, nebo naopak pozdě. V průběhu dne je to ok, má to nějakou funkci, když se jede proti sluníčku a ve tmě, proti sluníčku to funguje dobře. Trochu mi vadí, že lehce chytá odlesky palubky na skle, nic hrozného, možná by to vyřešil nějaký filtr na objektiv, nevím zda nějaké dělá přímo Cel-Tec. Jeden záznam o délce 5 minut má cca 470 MB, na 32 GB kartu se tedy vejde asi 5 hodin záznamu. V případě nehody by G-sensor měl zamknout právě nahrávaný úsek aby se nemohl přemazat, dá se to udělat i ručně.

...

To jsou mé praktické zkušenosti po pár týdnech používání. Až bude čas, můžu nahodit nějaké to video, když budeš chtít :)
Goldnoob team proud member!
slaava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2006
Bydliště: Praha 11 - Chodov / Praha 4 - Braník :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta

Příspěvek od slaava »

Ty jo, diky moc za pocteni! :thumbsup: Videjka ze dne asi problem nebudou, ale uvital bych za sera/tmy. Nevim, kde presne bydlis a jestli mas moznost natocit mesto vecer (jak se to bude chovat pri poulicnim osvetleni) a mimo mesto :) Jezdim casto na vikendy do Krkonos, ale jelikoz po praci, tak tam vetsinou dorazim pred pulnoci... Proto mne zajima hlavne nataceni za tmy :) K tem odleskum: polarizacni filtr by se na to nasel?

Ted jsem v praci, takze mne momentalne nenapada, na co vic bych se mel zeptat. :oops: takze asi vecer neco napisu.

Jeste jednou dekuji :)
amd 5800x3d, gigabyte x570 aorus pro, gainward rtx 4090 phantom gs, g.skill 64gb 3600mhz ddr4, corsair mp510 1gb, corsair rm750x, fractal design define 7 compact, win11pro 64bit, samsung odyssey oled g8.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Kamera do auta

Příspěvek od zombux »

nějaký aktuální tip na autokameru z roku 2017? řekněme kolem 4tis, velmi zhruba (prostě ať to není superlevnej šmejd, ani zbytečná drahota)
díky :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Drevo
Nováček
Nováček
Registrován: 10. kvě 2016

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Drevo »

Já za sebe můžu doporučit truecam A6, koupil jsem jí tátovi a už bez ní nejezdí.
Durman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Durman »

Čau, když už je tady to téma, tak se taky zeptám. Sháním dobrou kameru do auta za rozumnou cenu. Koukal jsem na tady zmíněnou truecam. Jaký máte zkušenosti s kamerama od nich?
Boallan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. pro 2016

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Boallan »

S truecam chybu neuděláš. Táta jí má a je spokojenej.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Thellwin »

Takový malý update. Ten CelTec co jsem měl jsem do dvou měsíců (které jsem si prozřetelně navolil jako možnost vrácení) vrátil zpět. Z jednoho jediného důvodu. Začalo mě neskutečně štvát to věčný nandavání a sundavání, kdy člověk musel pokaždý zastrčit a zase vyndat kabel napájení a kabel k GPS. Kamera jako taková byla jinak super ve všem, ale toto se nedalo. Kdybych měl garáž tak ok, ale nerad bych ráno došel k autu a měl rozbitý okýnko a kamera fuč.

Teď jsem si na Alze koupil Navitel R600 za asi 1500,- že vyzkouším, protože má systém nandavání do úchytky, kde už je zavedené napájení, takže se jen sundá/nandá kamera a jede se. Akorát mě trochu zklamal obraz, kterej byl včera když bylo zataženo a pršelo takovej docela tmavej, ještě to budu muset projet víc. Taky jsem nenašel funkci na odložení zapnutí a vypnutí na základě zepojení/vypojení přívodu napájení, což bylo na tom CelTecu super.

Má někdo s tím Navitelem R600 zkušenosti?
Goldnoob team proud member!
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Kamera do auta

Příspěvek od crashPC »

Po bouračce zezadu a nákupu "nového" auta aktivně hledám kameru/kamery do auta. Určitě budu chtít přední i zadní. Problém je, že ty zadní v setu obvykle nestojej za moc, popřípadě cena dobrého setu je neúměrně vyšší. TrueCam A6 mi sice padla do oka, ale trpí tím samým problémem, a také je velká, takže to asi nedopadne.

Koukal jsem na R600, a líbí se mi formát. Nicméně bych musel koupit dvě, a právě ve tmě to s obrazem nevypadá zrovna nejlépe.
Mám v merku asi Viofo A119.
Dozádu pravděpodobně půjde nějaká co nejvíc "stealth" kamera zvlášť. Což je nahouby pro práci s videem, ale asi za ty peníze to jinak nejde.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Durman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Durman »

Co myslíš tím, že A6 trpí tím samým problémem? Jako že ta zadní kamera není tak kvalitní jak si představuješ?
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Kamera do auta

Příspěvek od crashPC »

Přesně tak. Že to celkově nestojí za moc, jsou na to stížnosti, a hlavně, zadní kamera dost naprd. Navíc já bych radši něco, co je co nejvíce "stealth", což Truecam není.
Ze špásu jsem objednal Mini 0906 (Dual set, obě strany FullHD), tak uvidím, jestli bude spokojenost, nebo budu připlácet za něco jako Blackvue.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Durman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Durman »

Tak každý preferuje něco jinýho. Mě třeba kamera od truecam vyhovuje. Někde jsem četl, že oni ty zadní kamery musí mít nižší rozlišení, protože nahráváš obličej řidiče za tebou.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Kamera do auta

Příspěvek od crashPC »

Ano, umím si představit, že každý má nějaké preference. Jen mě dost udivuje, že ty co mám já – vcelku opodstatněné I objektivní – nemá skoro nikdo.
Mno a pak se mi to blbě shání. :-)
Výmluva na rozlišení kvůli ochraně osobních údajů je dost hovadina – leč může být reálná a prosazovaná.
Vepředu natáčíš úplně všechno, včetně obličejů lidí a SPZ, tak nevidím důvod, proč by na zadek měly být nějaké restrikce.
Natáčet to normálně můžeš, pokud je to pro Tvou osobní potřebu a dokumentaci Tvé jízdy.
Ještě to může dojít do stadia, kdy koupím dvě oddělené kamery, ale tam mě mrzí, že nastavuješ dvě odlišná zařízení, zpracováváš dva obrazy, a tak dále…
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Durman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Durman »

Tak na záznamu z přední kamery nemáš přímo obličej jiného řidiče jak je to vzadu, ale třeba je to kec. Nemám to nijak ověřené. Pokud to nikde nesdílíš, tak to stejně problém nebude. To že koupíš dvě kamery a jednu dáš dopředu a druhou dozadu je řešení, ale víc než dávat dva záznamy dohromady by mě to štvalo z finančního hlediska. Za dvě kamery dáš daleko víc než za nějaký set.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Kamera do auta

Příspěvek od crashPC »

Mnoo, vem si, že věčně stojíš na přechodech, a necháváš přecházet lidi, kteří se koukají, jestli jedeš, nebo stojíš, a tím pádem budeš mít mraky jejich obličejů.
Co se dvou kamer týká, tak ano, je to trošku dražší, ale dobrá kamera se dá z číny sehnat za 1700 (Třeba Viofo A119) nebo méně (Xiaomi yi dashcam za cca 1200).
Tedy 3400/2400 ( plus možné clo ). To není zdaleka dražší, než obdobně kvalitní dvoukamerové řešení. Spíš levnější. V případě horšího řešení, jako třeba Truecam A6 (dual set)
Je to pak cenově obdobné.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Durman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Durman »

Jo s těma přechody souhlasím. Co se týče těch kamer, tak já nerad nakupuju z Číny, takže vždycky kupuju z místního trhu.
Mila88
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2018

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Mila88 »

Zdravím, má cenu do osobního auta řešit kameru jako je roadhawk např. tady https://www.trakm8.cz/sprava-vozoveho-p ... bni-kamery nebo stačí nějaká trucam a podobně? Mám možná trochu úchylku, že si kupuju profi věci, které nakonec nepotřebuju :)
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Kamera do auta

Příspěvek od crashPC »

Myslím, že to tu cenu nemá, a že se to nezaplatí.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Durman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Durman »

Taky bych řekl, že za tu cenu se to nevyplatí a normální kamera jako je například ta truecam by ti stačila.
Mila88
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2018

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Mila88 »

Díky moc za odpovědi!
Durman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Durman »

A co nakonec tedy bereš za kameru?
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“