Nový "drahý" stativ má kývající se vrchní část hlavy - je to na reklamaci nebo normální? (+VIDEO)

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

Odpovědět
TomiMomi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. úno 2023

Nový "drahý" stativ má kývající se vrchní část hlavy - je to na reklamaci nebo normální? (+VIDEO)

Příspěvek od TomiMomi »

Dobrý den

Koupil jsem si nový "drahý" (v porovnání s nějakým HAMA stativem za snad 500 Kč co jsem měl doteď snad 10 let). Koupil jsem si nový "drahý" stativ - Vanguard Alta Pro 263AB:

https://stativy.heureka.cz/vanguard-alt ... west_price
(Je to stativ + SBH-100 kulová hlava).

Bohužel ihned po rozbalení jsem si všiml že se vrchní část hlavy "podivně kýve"... Jde o vrchní část hlavy - tu samotnou "nosnou desku". Samotná koule a její "vertikální výčnělek" (nevím jak to se tomu říká) je ok a drží pevně, jen ta samotná celková deska se divně kýve (viz video dole).

Stativ samotný mi přijde dobrý, pevný atd. vše drží, nic se nehýbe... Podle mě by to ten vrch hlavy dělat neměl a neměl by být VUBEC viklavý ale naopak naprosto pevný (?)...

Je to normální, nebo mám vadný kousek? A je to na reklamaci? (ještě to můžu případně i vrátit v 14ti denní lhůtě)...?

Je to běžné a normální nebo je to "defekt" na reklamaci? Stativ (zvláště takto trochu "lepší a dražší (ano vím že jsou i dražší stativy)) by měl být snad PEVNY a ne se takto viklat...??

Videa: (dvě)
https://ulozto.cz/tamhle/hLFdQbH2sMWE#! ... SlHGSuAN==

Díky
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Nový "drahý" stativ má kývající se vrchní část hlavy - je to na reklamaci nebo normální? (+VIDEO)

Příspěvek od Mr.Nigga »

Když sundáš rychloupínací destičku, není pod ní šroub kterým by se to utáhlo? Pokud ne, tak to reklamuj, to nemůže být z výroby ok
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
TomiMomi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. úno 2023

Re: Nový "drahý" stativ má kývající se vrchní část hlavy - je to na reklamaci nebo normální? (+VIDEO)

Příspěvek od TomiMomi »

Mr.Nigga píše: pon 31. črc 2023, 09:35 Když sundáš rychloupínací destičku, není pod ní šroub kterým by se to utáhlo? Pokud ne, tak to reklamuj, to nemůže být z výroby ok
ok díky, zkusím
TomiMomi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. úno 2023

Re: Nový "drahý" stativ má kývající se vrchní část hlavy - je to na reklamaci nebo normální? (+VIDEO)

Příspěvek od TomiMomi »

Díky zkusil jsem to utáhnout a šlo to, už se to nekýve.... vodováha na destičce není úplně v rovině, ale možná mám jen nerovnou podlahu, nebo byla celá koule trochu vychýlená, každopádně už se to neviklá. Díky. Už jsem se bál že to budu muset reklamovat.
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“