DVB-T tuner - nelze naladit určité kanály

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

Odpovědět
Razorjack
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Benešov/Praha
Kontaktovat uživatele:

DVB-T tuner - nelze naladit určité kanály

Příspěvek od Razorjack »

Ahoj všem, doufám, že píšu do vhodné sekce. Vlastním dva týdny set-top box Hyundai DVB-4H 531 PVR, jako televizi používám monitor Samsung SyncMaster 2493HM (přes HDMI). Bohužel mám problém s příjmem některých stanic, které mi automaticky nevyhledá. Konkrétně potřebuji naladit Primu Love, Primu Family a Novu. Pokud vím, jsou všechny analogové. Jak toho docílím? Slyšel jsem, že problém může být v anténním koaxiálu, pokud je bez napájení. Což u nás je. Poradíte mi? Díky!
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DVB-T tuner - nelze naladit určité kanály

Příspěvek od Trinom »

Analogově se už dneska snad nešíří nic. Napájení koaxu má smysl u pokojový antény, ne u společných rozvodů. Navíc pokud by to u vás někdo převáděl z digitálu na analog, tak si s tím set top box stejně neporadí a budeš to muset naladit televizí.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: DVB-T tuner - nelze naladit určité kanály

Příspěvek od Nagant »

Doporučuju podle místa bydliště a blízkého vysílače zadat kanál ručně.
http://www.iprima.cz/novinky/jak-naladit

Antény samozřejmě mohou být natočeny i na nějaký vzdálenější vysílač, kvůli zástavbě, terénu atd.
Pokud to nikde nenaladíš, pak bude problém v rozvodu STA, není nastaveno, aby propouštělo příslušný(é) kanál(y).

Nejlíp se zeptat někoho, kdo to ve stejném baráku chytá.

Třeba u nás v domě byl s uvedeným MUXem problém související se změnou kanálů vysílače (Černá Hora?), na set-top-boxu nebylo možné naladit, dokud to někdo neupravil v rozvodu STA.
Trvalo to asi týden.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“