Prehravadlo k TV

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

Odpovědět
oranger
Nováček
Nováček
Registrován: 11. čer 2006
Bydliště: Ricany/Praha/Severni Cechy

Prehravadlo k TV

Příspěvek od oranger »

Ahoj,

prosim o pomoc, urcite to uz nekdo z vas resil, potreboval bych nejakou krabicku k TV, ktera by zvladla nasledujici:

- Prehravat ze SMB uloziste (Windows PC bezici 24x7) fullHD video pres LAN plynule
- Umoznit prehravani streamu z internetu - voyo, archivy CT atd.

Koukal sem na levne android prehravadla, ale ty maji problem s fullhd po lan, je to sekane. Potom na Apple TV, ale tam zase nevim jak prehravat z windows PC.

Poradi nekdo prosim?
mitulko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. říj 2012

Re: Prehravadlo k TV

Příspěvek od mitulko »

ja mám ako prehrávadlo toto: http://www.umax.cz/egreat-eg-r6s-pro/#technical
Mám tam nahodený firmware Bast Castle 1.03 výhoda tejto veci je v tom , že je tam pár ludi taká komunita čo stále dodávaju aktualizaciu na archivy TV ten program sa vola "xlive cz" a chalani ju stale vylepšuju a aktualizuju ked treba.
V pohode cez to pozeram TV archiv. Net mám napojený kablom ale zariadenie ma aj wifi len nemám odskušane ako je to s prehravanim full HD cez wifi.
Myslim, že to za tie peniaze nie je špatné zariadenie.
Maju aj novinku ak by si chcel kuknuť http://www.umax.cz/xtreamer-multi-console/
ale tam je už cena trošku inde.
Tu je aj video z českeho žive.cz : http://www.youtube.com/watch?v=XNQpQGycQds
PC Intel i5 3570 HD2500,Kingston 2x4GB kit DDR3 CL9, system disk SSD Kingston 240GB,doska GIGABYTE H77N-WIFI,HDD WD 1TB Blue Edition, case Cooler Master N200,case fan Corsair Quiet edition AF120 4ks,zdroj Seasonic S12II 520W Bronze, grafika MSI N760 Gaming, monitor 24" Asus,headset Genius ZABIUS HS-G850.
oranger
Nováček
Nováček
Registrován: 11. čer 2006
Bydliště: Ricany/Praha/Severni Cechy

Re: Prehravadlo k TV

Příspěvek od oranger »

Diky za odpoved, prave bohuzel chci tu krabicku hlavne kvuli fullhd pres lan :(
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Prehravadlo k TV

Příspěvek od MV »

Fullhd pres LAN to zvládá. Mám ten samý přehrávač, používám hlavně na přehrávání filmů z NASu přes sambu po LAN.
Nicméně xlivecz mi moc nechodí, respektive při updatech se to zaseklo, musel jsem si "půjčit" nainstalovanou verzi od známého a aktualizace mi nechodí :(

Možná by za úvahu stálo se podívat na raspberry pi. Hw je sice slabší ale celkem slušně to optimalizovali tak, že na tom v pohodě běhá XBMC a ovládat to můžeš přes ovladač k TV, jelikož tam funguje hdmi-cec.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
mitulko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. říj 2012

Re: Prehravadlo k TV

Příspěvek od mitulko »

Cez LAN to prehrava Full HD som myslel, že chceš cez WIFI prehrávať tam mam len HD odskúšane.
To: MV
Ja mam verziu firmware Bast Castle neviem aku maš ty že Ti seká Xlivecz. ja mam aktualizované
xlive ver. 7.4 a šlape ako hodinky. ono to je tak s archivmi, že sem tam TV menia system a potom všetko ide do haja aj Youtube aj archiv TV. potom mi vždy tak do týždna pride aktualizovana verzia xlive cz. ale to chodi len ak maš verziu firmware Bast Castle. Chalani sa fakt snažia a to xlive cz odladia vždy čo najlepšie podla svojich schopnosti a možnosti.

Rasbery neviem či by som do toho šiel ma to komunitu len či je to dosť silne na všetky funkcie...to už asi by som dal prednosť nejakemu HTPC s i3 3225 s integrovanou GK HD4000 alebo Haswel i3 tam je kus vykonnejšia HD 4600 dat to s 60GB SSD na system a 4GB Ram maličku skrinku a dosku s cipsetom B75 a maš vystarane. len to je tak do 300ečok. ale zahraš na tom aj hry v pohode v HD rozlíšení.
PC Intel i5 3570 HD2500,Kingston 2x4GB kit DDR3 CL9, system disk SSD Kingston 240GB,doska GIGABYTE H77N-WIFI,HDD WD 1TB Blue Edition, case Cooler Master N200,case fan Corsair Quiet edition AF120 4ks,zdroj Seasonic S12II 520W Bronze, grafika MSI N760 Gaming, monitor 24" Asus,headset Genius ZABIUS HS-G850.
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Prehravadlo k TV

Příspěvek od MV »

Já mám poslední ofiko fw s xlive (xEgreat-III-R6S-3.0.5.5-by-CSv2.6-DMD-xLiveCZ), nicméně prostě nešla ani prvotní instalace xlive, která se zasekla. Prý to může být flashkou, no zkoušel jsem jich více a vyřešil jsem to tak, že mi prostě známý poslal jeho nainstalovanou verzi, nakopíroval jsem ji a jedu. Jenže při aktualizaci se to celé zasekne a s postupem času přestávají archivy fungovat, protože nejsou linky aktuální :(
O FW Bast castle jsem uvažoval, když tak nějak vyšla verze 1.01. Tu co máš ty lze normálně používat? Není tam nic rusky? Je všechno CZ/SK nebo alespoň anglicky? Díval jsem se, že vyšla i verze 1.04 a pak vývoj skončil, škoda...

Raspi určitě silné není, ale spoustu toho zvládne HW dekodérem, budoucí 4k videa asi nezvládne, ale to ani egreat. Škoda, že firmware na realteka se moc nevyvíjí a alternativní FW skončil, protože po HW stránce je to pro přehrávání videa určitě výkonnější než raspberry a vidět na něm XBMC, tak si chrochtám blahem.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
oranger
Nováček
Nováček
Registrován: 11. čer 2006
Bydliště: Ricany/Praha/Severni Cechy

Re: Prehravadlo k TV

Příspěvek od oranger »

Rasbery neviem či by som do toho šiel ma to komunitu len či je to dosť silne na všetky funkcie...to už asi by som dal prednosť nejakemu HTPC s i3 3225 s integrovanou GK HD4000 alebo Haswel i3 tam je kus vykonnejšia HD 4600 dat to s 60GB SSD na system a 4GB Ram maličku skrinku a dosku s cipsetom B75 a maš vystarane. len to je tak do 300ečok. ale zahraš na tom aj hry v pohode v HD rozlíšení
Raspberry to neda ... overeno

Haswell i3 vydim jako cestu, nechci bejt nasranej az se to bude sekat...
mitulko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. říj 2012

Re: Prehravadlo k TV

Příspěvek od mitulko »

To MV: Ja mám konkrétne verziu Bast Castle 1.0.3.5 a xlive mam najnovší aký vyšiel kedže som regnutý na stranke chalanov čo aktualizujú xlive vždy mi príde mail ak je nová verzia a potom ju inštalujem v egreate cez DMD menu môžem ti potom ak chceš napísať postup na sukromnú správu.
setup komplet menu je v češtine. Mne momentálne od poslednej aktualizácie všetko fičí ako má nemám problém, keby to malo rýchly prehliadač na net a podporu flash tak je to dokonale mmc, no na net je nepoužitelný. Inak presne tie problemy čo pišeš som mal aj ja s povodným firmwerom DMD preto som prešiel na Castle. jedine čo neviem ešte rozchodiť a pačilo sa mi na povodnom DMD je moviebox to znamená že si možeš vyberať filmy podla obalov z knižnice. teraz sa mi obaly nezobrazujú čiže musím vyberať len podla nazvu v zozname. to je jedine čo by som ešte chcel rozbehať.

To Oranger: ja byť tebov idem do i3.
ja mám okrem vecí v popiske ešte aj mmc s i3 3225 to je ešte Ivy Bridge s HD 4000
Mám tam 60ku ssdčko doska gigabyte H77 Wifi a 8GB pamäte 1600MHz CL9
je to všetko v case AKASA CRYPTO má externý zdroj 80W.v case som odpojil vetrák vzhladom k tomu, že je dostatočne perforovaná a jediný vetrák je ten na procesore, ten je počuť len pri hraní a aj to pri novších hrách. pri nete a pozeraní videa je nehlučný.
a fičí tam všetko xbmc, net, hry sice niektoré len v 720p ale na občasné hranie ideál, na važnejšie hranie mám klasika comp čo mám v popise.
vzhladom k tomu, že to mám cez projektor tak je to v pohode.
Ak chceš seriozne mmc tak to porieš s tou i3kou haswel a máš na dlho vystarané.
dostaneš sa cenou na 300euro u Vas prepočet na Kč a možno aj menej ak daš lacnejšiu dosku a 4GB ram poprípade veci zoženieš v bazáre, ja som daval 8GB koli občasnému hraniu a dosku koli dobrému WIFI. To je cena čo staji prehrávač DUNE len ten toho tolko nezvládne čo ten i3. samozrejme rátam s tým, že to bude napojené už na stávajúci zdroj vysielania ako je TV, Projektor a podobne.
PC Intel i5 3570 HD2500,Kingston 2x4GB kit DDR3 CL9, system disk SSD Kingston 240GB,doska GIGABYTE H77N-WIFI,HDD WD 1TB Blue Edition, case Cooler Master N200,case fan Corsair Quiet edition AF120 4ks,zdroj Seasonic S12II 520W Bronze, grafika MSI N760 Gaming, monitor 24" Asus,headset Genius ZABIUS HS-G850.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Prehravadlo k TV

Příspěvek od Pepa1 »

Prosím moc zkušenější uživatele o radu, vím že je to pro Vás hračka, ale já nevím co dělám blbě. Nejvíc mi točí, že by to mělo chodit, jen nevim jak na to.....

Mám 3TB disk, který mám připojen k eGreatu EG-R6s přes USB3. Disk je v přehrávači normálně vidět, vše funguje k plné spokojenosti.
Nicméně už mi delší dobu nebaví na doplňování dat přenášet disk k PC které je v jiné místnosti. Jelikož mám u přehrávače k dispozici síťový kabel, myslel jsem, že bych ho využil.... Po připojení přehrávače na síť však v PC nic nového v síťi nevidím. Ještě upřesním, aby nedocházelo k mýlce, že chci pouze přístup z PC do disku připojenému k egreatu kvůli doplňování dat a ne naopak. Doplním, že v PC mám Windows 8.1, router je klasický TCPlink, Egreat má orig. firmware 3.0.1.

Takže jsem se začetl do zdejších příspěvků a zjistil jsem, že musím mít zapnutou položku "Samba postup".
To jsem udělal a stále nic. Nevím kde mám najít tu IP adresu, pokud je to v Egreatu v nastavení "info o síti" tak tam je nějaká IP adresa napsaná (zajímavé že při každém zapnutí je jiná). Tak jsem zkusil Start - Spustit - \\xxx.xxx.xxx.xxx a zadal tu IP adresu z "info o síti" a nic - error.

Prosím o radu (se sítí si moc nerozumím) jestli se něco musí nastavit na routeru a taky mi není jasný jestli se musí něco nastavit do egreatu u Brány a DNS (a kde to najdu).

edit:// stejný dotaz jsem dal i sem:
http://www.hddplayer.cz/viewtopic.php?f ... 9&start=20
ale je to tam mrtvé forum.....
mitulko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. říj 2012

Re: Prehravadlo k TV

Příspěvek od mitulko »

No neviem tu už asi radu nenajdeš ja to už nemám prešiel som na minix neo X8 takže neviem poradiť.
Presne ako si napísal egreat forum je už polomrtve vieš ako už su to staršie veci takže ani tam sa asi nedočkáš.
Ešte ti možem poradiť skus napisať priamo dovozcovi UMAX.cz tam je technik skus napisať tento problem jemu cez mail.
tu je linka http://old.umax.cz/index.php?modul=podp ... tegorie=DH
možno Ti poradia aj ked vieš aký su technici vo firmách...:)
Inak ja už ani HDD nepoužívam na minixe prehravam všetko cez net cez xbmc a doplnky cz/sk
Filmy bežia v pohode. už ma to nebavilo zálohovať mal som cez 1200 filmov. teraz mam pristup tak k 7000 online a nemusím sa hrať s HDD.
inak chalan čo robil podporu DMD pre egreaty mi už davnejšie poslal mail, že skončil s programovaním dalších verzii a už sa tomu venovať nebude. Takže už ani archivy CZ/SK nebudu v egreate podporovane pretože TV stanice si v pravidelných intervaloch menia kodovanie archivu a potom egreat v DMD vypisuje chybu scriptu. čiže neprehraš archivy TV.
Tento chalan mal komunitu a ako skončil tak asi skončilo svoju púť aj egreat a aj extreamer a aj forum.
Nový trend su HTPC alebo NUC alebo Android prehrávače. Hold nástupu techniky sa neubraniš.
Egreat bol dobrý ale ak nebude naň aktualizacia firmware tak je mrtvy.
PC Intel i5 3570 HD2500,Kingston 2x4GB kit DDR3 CL9, system disk SSD Kingston 240GB,doska GIGABYTE H77N-WIFI,HDD WD 1TB Blue Edition, case Cooler Master N200,case fan Corsair Quiet edition AF120 4ks,zdroj Seasonic S12II 520W Bronze, grafika MSI N760 Gaming, monitor 24" Asus,headset Genius ZABIUS HS-G850.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Prehravadlo k TV

Příspěvek od Pepa1 »

díky za odpověď, nicméně došlo k nepochopení, já opravdu nepotřebuji žádné DMD archívy apod, tzn. mi nevadí že už je to starší přehrávadlo a nedělají se nové firmwary, aby ty archívy ČT apod. fungovaly... Prostě to je mi šumák...... já chtěl jen vidět disk na síti a to se mi nedařilo..... prostě jsem se smířil s tím, že to budu přenášet no.... ;-)
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Prehravadlo k TV

Příspěvek od MV »

Já jsem včera odnesl egreata do reklamace, ale předtím jsem se díval, že jsem měl naposledy firmware 3.0.5.5. Jinak ale postup, co píšeš, by měl být správný. Návod v tom tedy mlčí, ale minimálně pokud dáš do průzkumníka \\ip.adresa.egreatu tak by se mělo něco objevit. U známého to tak chodilo v XP (nevím jak novější OS, ale to by mělo frčet taky).
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Prehravadlo k TV

Příspěvek od Pepa1 »

ano, poslední je firmware 3.0.5.5., ale ten mi vytváří v kořenovém adresáři disku složku .mediatomb což mi vadí (není skrytá je vidět), takže tento firmware nepoužívám. Jinak já sem měl egreat v reklamaci taky (když byl v záruce), jelikož má takovou nepříjemnou vadu a to je, když se přehrává delší dobu, třeba celé dopoledne, tak vlivem tepla se uvolní připojovací síťový konektor a přehrávač pak vypisuje hlášku "není signál". Sice mi to opravili, ale po roce to začal dělat znovu, takže pomohlo naletovat připojovací kabel napevno a od tý doby je "rock stable". Jinak když jsem viděl co dali jako chladič na čip, tak to je prasárna a nalepil jsem si tam vlastní pasivky co mi zbyly z od grafiky... ale to je jiná :)
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Prehravadlo k TV

Příspěvek od Pepa1 »

Takže jsem nahodil nejnovější firmware 3.0.5.5, nastavil síť a světe div se v síťi se objevil EGREAT. Když však na něj klepnu tak se vypíše chybová hláška windows cannot acces .... Check of spelling of the name....bla bla bla.... Takže mírný pokrok ale stále se nedaří.... když zkusím spustit \\ip adresu egreatu tak zase chybová hláška... tak já už nevim...
edit// no nic, prostě to nejede a nepojede....., nějaká nekompatibilita mezi nastavením sítě v Egreatu a routerem, případně mezi židlí a klávesnicí :) proč to ksakru v egreatu neudělali trochu víc "user friendly" to fakt nevim.... :x
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“