70D nebo 760D

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

Odpovědět
Trady
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. led 2013
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

70D nebo 760D

Příspěvek od Trady »

Zdravím zdejší osazenstvo,

mám zájem koupit si zrcadlovku, dosavadní digital-entry zkušenost mám s 600D, kterou jsem si půjčil od kamaráda a opět se vrací zájem fotit, a jelikož se to ve dvou lépe táhne, už jsme i domluvení, až bude tělo a sklo tak začnou i výlety za fotkama bez bab :) . Žádné profi výkony se konat nebudou, žádné svatby nebo focení reklamy. Prostě pro vlastní archív a pocit, že to jsem nafotil kvalitní foto já. Dříve mně bavilo fotit historickou architekturu a techniku (zde jsme zvědav u 70D na HDR režim), krajinky jen když byla nálada a samozřejmě i dovolenky, srazy apod., proto objektiv budu do začátku řešit nejspíše Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM, a pro delší sklo šáhnu kamarádovi do kabele :P. Ale pořád vahám zda jít do 70D nebo vyčkat kvalitní recenze na 760D a potom rozhodovat. (O 750D zájem nemám, stavový displej na svršku preferuji pro focení z častého podhledu.) Videa jsem nikdy moc netočil, beru je spíše jako bonus.

Jako plus beru u 760D vyšší MPx, ale co přinese hybridní CMOS a digic6 netuší snad ani poslední svatý. Porovnání těchto dvou těl sem viděl nespočet. Noční foto budu fotit vyjímečně, ale když už tak dost :)

Limit mám cca 35tis, a mohl by se vměstnat i stativ.

Díky moc za reakce a případné nasměrování ;)
CPU: i5-3570K@4,2Ghz (4,4ghz max air) | CPUcooler: GELID Tranquillo rev.2 | MB: Gigabyte Z77X-D3H (rev 1.1) | GPU: Gigabyte GTX 660 OC| RAM: DDR3 Kingston HyperX PnP 2x4Gb@1600Mhz CL9| HDD: SATA 6Gb/s WD Caviar Blue 1TB| SSD: Crucial M4-128Gb | CASE: Fractal Design Define R4 - Black Pearl | PSU: Seasonic S12II-520 | SYSTEM: Windows 10 Profesional
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: 70D nebo 760D

Příspěvek od *obelix* »

no jako popravdě osobně být tebou seženu klidně tu 60D nebo 600D a dám zbylí prachy do skla nebo spíš skel ... pač to ti zůstane věky a fotky dělaj 90% skla. A nikon ten tě neoslovil? třeba D5100 nebo stará D90, konkrétně řada DX0 je legendární a dá se fotit i s poměrně starým modelem na profi úrovni i teď...
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: 70D nebo 760D

Příspěvek od *obelix* »

viděl bych to tahkle:

http://objektivy.heureka.cz/tamron-sp-a ... usd-canon/
http://objektivy.heureka.cz/canon-ef-s- ... e/#section
http://www.softcom.cz/eshop/canon-eos-6 ... 41324.html

to máš cca. 28 000kč zbyde 7000kč na kartu,clony,brašnu,stativ, benzín do Beskyd .-)

a nemusíš stát ani frontu na kamarádovo dlouhý sklo :D
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: 70D nebo 760D

Příspěvek od Mr Lucas »

Spíš se rozhodni, zda využiješ možnosti dražšího těla. Jinak souhlas, že výsledné fotky dělají hlavně objektivy.

Obávám se, že zrcadlovka není o jednorázové investici, ale o postupném rozšiřování. Volil bych tělo a jeden objektiv a postupně dokupoval další. Konkrétní věci bohužel neporadím, sám teď něco podobného vybírám a zvolit to ideální je skoro nemožné :(
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: 70D nebo 760D

Příspěvek od *obelix* »

pravě že to hlavně záleží jak to potřebuje on jestli chce tělo na dobu jeho životnosti tzn. dá do něj max co může a bude kupovat postupně objektivy nebo si koupí průměrný tělo a až přijde čas tak upgraduje ...

v zásadě jsou různé typy lidí (hlavně počínaje nováčky):
1) ty co koupěj zrcadlovku a zjistěj že je nabaví něco nastavovat a už do toho nedaj ani korunu případně ji za čas přestanou používat
2) ty co koupěj něco z druhý ruky a postupně dokupujou v rámci nízkých nákladů lepší výbavu
nebo doplňujou
3) ty co investujou nehorázný prachy aby měli vše a pak už neutrácej = nechaj to dožít co to dá
a investice je tak minimální
4) ty co utratěj nehorázný prachy a koupěj za další nehorázný prachy klidně hned další model co přijde
5) kombinace

osobně se počítám mezi skupinu dva...
co se týče tebe tak 35 000 mi přijde na amatérský focení královskej rozpočet v tom případě pokud chceš fotit určitej typ fotek... určitě budeš mít jen low výbavu pokud pokryješ celý spektrum požadavků na fotku
(portérovka, krátký skla jako alternativa seťáku, dlouhý sklo, rybí oko, širokoúhlák a kdo ví co ještě)
ale oba objektivy co jsem poslal jsou takovej ten zlatej amatérske střed pro focení
v základnim spektru tzn . 18 - 300 mm .. já osobně mám třeba místo seťáku sigmu
http://objektivy.heureka.cz/sigma-2_8-4 ... kro-canon/
a musim uznat že špatná neni ale za ty prachy (kdyby nebyla z druhý ruky za pár korun) bych si ji nepořídil...

jinak dopuručuju navšívit foto škoda a nechat si poradit s doladěnim výberu i tam... jsou to vážně profíci
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: 70D nebo 760D

Příspěvek od Mr Lucas »

Ta Sigma 2,8-4/17-70 je v dané ceně dobrá volba, rozhodně bych ji upřednostnil před výše zmíněnými skly se špatnou světelností. Pokud není potřeba větší rozsah, lze zvolit ještě lépe Sigma 17-50mm f/2.8. Myslím, že pro začátek super objektivy.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
arach
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2005
Bydliště: Hradec Králové

Re: 70D nebo 760D

Příspěvek od arach »

za tyhle prachy jedine bazar, 60d + 17-40 F4 L + 50 F1,4 USM a delsi sklo od kamose
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: 70D nebo 760D

Příspěvek od crashPC »

Pro seťák mluví to, že je zatraceně levný, a ve verzi STM i dost rychlý, tichý, a ostrý.
Nicméně také ho nemám, najdou se skla ještě lepší.

Co se těl týká, pokud se nefotí portréty a akční foto, rozhodně doporučím šetřit, takže něco s druhé ruky, nebo levnější modely. V současné době asi 750D,760D a EOS M3.

Možná to bude někomu připadat jako nevhodné, ale na statickou fotografii doporučím i Canon EOS M3.
Ještě jsou nějaké dohady kolem jistých kvalit snímače - nějaké problémy s nádechem do zelena u rohů snímků, nicméně garantuju, že kombinace s objektivem EF-M 11-22mm rozstřelí úplně všechno od Canonu, včetně FullFrame, hlavně pokud jde o rohy snímku, které je pro landscape potřeba mít také ostré. Pak je tam nějaké nové sklo za $3000, které je asi už lepší... Na netu jsou přímo porovnatelné snímky focus chart, a to je něco neuvěřitelného.
Ještě jsem si s tím nehrál dostatečně, ale mám podezření, že s 11-22mm JDE fotit na 10mm.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: 70D nebo 760D

Příspěvek od Smith »

crashPC píše:Ještě jsou nějaké dohady kolem jistých kvalit snímače - nějaké problémy s nádechem do zelena u rohů snímků, nicméně garantuju, že kombinace s objektivem EF-M 11-22mm rozstřelí úplně všechno od Canonu, včetně FullFrame, hlavně pokud jde o rohy snímku, které je pro landscape potřeba mít také ostré. Pak je tam nějaké nové sklo za $3000, které je asi už lepší... Na netu jsou přímo porovnatelné snímky focus chart, a to je něco neuvěřitelného.
Je to zajímavý objektiv... na f/4 má lepší rohy než 16-35/4L, ale na vyšších clonách už mi přijde lepší 16-35/4L. Ale zase za tu cenu...
To sklo za $3000 je 11-24/4L (u nás přes 80k), nejširší ultrawide pro fullframe... brutální objektiv za brutální cenu, ale stejně mě láká. :D
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: 70D nebo 760D

Příspěvek od crashPC »

No, tak přirozeně. Snímky z crop snímačů víc trpěj na důsledky difrakcí při stejném clonovém čísle, protože je na dané ploše nahuštěno víc pixelů. U APS-C se prostě nedá tolik zaclonit.
Pak tu porovnáváme fotky a testy se starým 18Mpx dnes už "šrotem" proti FF snímači s vyšším rozlišením. Proto jsem psal, že věřím v odkrytí pravdy s novějším snímačem a vyšším rozlišením. Myslím si, že to bude nerozhodně. A za ty peníze to považuju dost za "nářez". Skoro kapesní mašinka s takovým výkonem...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
arach
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2005
Bydliště: Hradec Králové

Re: 70D nebo 760D

Příspěvek od arach »

na ef-m nesezens poradne svetelny objektivy, proto je to naprosto nepouzitelny na neco jinyho nez fotky venku za dobryho svetla

az bude vyber srovnatelnej jako treba u fuji x formatu tak se o tom bude dat trochu uvazovat
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: 70D nebo 760D

Příspěvek od Smith »

crashPC: za ty peníze je to rozhodně super sklo, tady není co řešit. On vůbec Canon v poslední době vydává jedno super sklo za druhým... jen občas ty ceny zrovna super nejsou. :D

arach: je škoda, že Canon na EF-M vyloženě sere.
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: 70D nebo 760D

Příspěvek od crashPC »

arach: Naprosto nepoužitelné? Sakra, co s fotoaparátem děláš? Jestli ztráta jedné-dvou stop světla u Tebe znamená pokaždé rozhodování mezi použitím nebo nepoužitím, tak mi to není jasné. Ne všechno jde odfotit na f/2,8 a méně. Přiclonit se musí často i tak.
Zbytek je otázka filozofie. Je to dost modulární. Jednou tam dáš pevné 22mm, a celé to strčíš do kapsy, a podruhé na to (nebo spíš to-na) nasadíš Lko. Tedy skel dost. Nicméně malých světelných nativních skel je všeho všudy jeden kus, a to je opravdu blbé.

Abych pravdu řekl, uvítal bych, kdyby EOS 760D zrcátko nemělo. To by byl tak zajímavej stroj! :-)
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: 70D nebo 760D

Příspěvek od *obelix* »

je krasny mit svetelnost 1,4 když ti to zaostřuje někde u 2,8 :D ... světelenost neni zdaleka vše, a záleží na použití .-), vetšina pěknejch fotek vzniká při clonách 8 apod.
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: 70D nebo 760D

Příspěvek od crashPC »

Moderní stroje nemají se světelnými objektivy problém, a to že AF moduly zaostřují při slabším světle je buřt. Každopádně pravda je, že takhle malá světelnost je spíš jen na hraní a na kreativitu. Nic normálního jsem se svou 1,4 padinou na plnou díru ještě nevyfotil. NIC! :-)
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
arach
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2005
Bydliště: Hradec Králové

Re: 70D nebo 760D

Příspěvek od arach »

crashpc: nejde o to co ja pouzivam nebo nepouzivam, ale jde o celej system, u eos m mas na vyber kolik objektivu ? ja kdyz bych si kupoval telo za deset dvacet litru, tak predpokladam, ze na to sezenu odpovidajici objektivy a prislusenstvi...

srovnej si to s tim, co nabizi pro svoje fotaky fuji a jiny firmy...

smith: presne tak, myslim ze se pripravujou o dost velky ksefty kvuli tomuhle

na fotak kterej nevazi ani pul kula cpat elka pres nejaky redukce, dik nechci, to je naprostej nesmysl
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: 70D nebo 760D

Příspěvek od Smith »

*obelix* píše:je krasny mit svetelnost 1,4 když ti to zaostřuje někde u 2,8 :D ... světelenost neni zdaleka vše, a záleží na použití .-), vetšina pěknejch fotek vzniká při clonách 8 apod.
Holt to chce foťák s lepším AF. :D A že většina pěkných fotek vzniká při f/8 je blbost... landscape jo, ale portréty, sport...?
arach píše:smith: presne tak, myslim ze se pripravujou o dost velky ksefty kvuli tomuhle
Taky si myslím... když vidím, jak jede Fuji, tak přístup Canonu nechápu.
arach píše:na fotak kterej nevazi ani pul kula cpat elka pres nejaky redukce, dik nechci, to je naprostej nesmysl
Tohle mám v plánu se Sony A7R (zatím). :-D
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: 70D nebo 760D

Příspěvek od crashPC »

arach: Canon odrazuje zákazníky od bezzrcadel mnohem mocnějšími zbraněmi. Mě jako uživateli vůbec nevadí používat skla přes adaptér. Dokonce mám lepší výsledky než na zrcadlech. Nicméně chápu ten přístup. Není to dobře, a měli by s tím něco dělat...
Pokud to srovnám s Fuji, tak se musím jen smát. Srovnej to i s cenou, a bude jasno. Každej ze současných výrobců má nějakej vážnej problém. I jako majitel Canonu jsem docela naštvanej a znechucenej. Nicméně tráva zelenější za plotem není :-(

Smith: Fuji moc nejede. Lepší stroj ještě neznamená výhru a to, že ho někdo koupí...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
arach
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2005
Bydliště: Hradec Králové

Re: 70D nebo 760D

Příspěvek od arach »

smith: a7r je "something special" : -)
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“