Raspberry Pi2 model B

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

Odpovědět
pre.vit
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. zář 2010
Bydliště: Jihlava

Raspberry Pi2 model B

Příspěvek od pre.vit »

Ahoj,

zrovna se začínám pomalu ponořovat do tajů tohoto multimediálního přehrávače. Bohužel mám tu pár věcí, se kterými bych asi potřeboval trošku poradit.

1. zvuk: při přehrávání filmů, které mají zvuk DTS, Master HD audio a podobné formáty mi do receiveru leze zvuk pouze jako PCM. Prostě ho neumím donutit, aby do receiveru to šlo v požadovaném formátu. Raspberry mám připojeno přes HDMI k TV a z TV optikou k receiveru a zkoušel jsem i přes Raspberry přes HDMI k receiveru a odtud přes HDMI k TV. Ani jedno nastavení nepomohlo.

2. opět zvuk: při přehrávání některých filmů (třeba Wall-E s DTS zvukem) je zvuk slyšet, ale některé kanály (občas mluvení, zpívání atp.) jsou silně utlumené. Aktuálně mám na receiveru konfiguraci 3+1 (lenost zapojit zadní repro). Receiver je tak nastaven, Raspberry je tak nastaveno, ale zvuk nešel stále správně. Zkoušel jsem i možnost Audio passthrough, ale nic. Pomohlo až nastavení konfigurace 2+1 v Raspberry. Kde je problém?

3. ovladač: zjistil jsem, že můžu Raspberry ovládat pomocí IR ovladače TV přes CEC. Pokud byl v konfiguraci Raspberry-HDMI-receiver-HDMI-TV, tak LG možnost Simplink nabídla a našla Raspberry (jako HD rekordér). Ale při při přepnutí na rekordér mi na TV naběhla hláška "HD rekordér právě přehrává" a obrazovka zčernala. Zafungovala až možnost propojení Raspberry-HDMI-TV-optika-receiver. Dělám někde v té první možnosti chybu?

4. knihovna: když Raspberry načetlo z NAS těch pár stovek filmů, tak všechno dalo automaticky do knihovny. Když pominu, že některé filmy identifikoval špatně, tak se mi nelíbí, že všechno mám v jednom seznamu. Dá se nějak nastavit, abych měl stejný formát knihovny, jako je adresářová struktura? (mám to rozdělené podle jazyka, dále podle žánru v podadresářích atd.)

Edit: Málem jsem zapomněl, že používám OpenELEC pro PI2.
Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..
.
PC: AMD Ryzen 9 5900x, Fractal Design Celsius S36, MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI, Manli GeForce RTX 3080 10GB , 2x16GB Kingston FURY DDR4 3600MHz CL18 Beast Black, Solidigm P44 PRO 2TB + Samsung 970 PRO 1TB (a Samsung 960 EVO 1TB v záloze), Corsair RM850i 850W, Fractal Design Define R6, 32" Asus ProArt PA328CGV, Asus DRW-24F1ST
Mediacentrum: Raspberry Pi2 model B, Onkyo TX-SR605, Philips 65OLED806 65", NAS QNAP TS-453D-4G
pre.vit
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. zář 2010
Bydliště: Jihlava

Re: Raspberry Pi2 model B

Příspěvek od pre.vit »

Nejlepší je odpovědět si sám.. :D Pro ty, kteří by měli stejné problémy tak:

ad 1. je nutné povolit pokročilé fce v nastavení a vybrat možnost "DTS capable receiver" a povolit audio passthrough. Tím RPI přestane dekódovat formáty do PCM a všechno bude přeposílat přímo do receiveru, který se již postará o dekódování.

ad 2. Nevím čím to přesně bylo, ale nyní při nastavení konfigurace audia 7+1 a další viz. výše se vše přehrává tak, jak má.

ad 3. CEC ovládání od TV přes receiver má sice stále problém, ale našel jsem lepší způsob ovládání - přes mobil s aplikací Yatse nebo Kore. Obojí velice intuitivní a člověk alespoň nemusí mířit někam IR paprsek.

ad 4. zjistil jsem, že je možné procházet čistě adresářovou strukturu, kde se i tak načtou online informace o filmu.

Za mě má zatím Raspberry za 1!
Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..
.
PC: AMD Ryzen 9 5900x, Fractal Design Celsius S36, MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI, Manli GeForce RTX 3080 10GB , 2x16GB Kingston FURY DDR4 3600MHz CL18 Beast Black, Solidigm P44 PRO 2TB + Samsung 970 PRO 1TB (a Samsung 960 EVO 1TB v záloze), Corsair RM850i 850W, Fractal Design Define R6, 32" Asus ProArt PA328CGV, Asus DRW-24F1ST
Mediacentrum: Raspberry Pi2 model B, Onkyo TX-SR605, Philips 65OLED806 65", NAS QNAP TS-453D-4G
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“