Ambarella A9SE vs A12

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

Odpovědět
stoRmjE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2015
Bydliště: Praha 2

Ambarella A9SE vs A12

Příspěvek od stoRmjE »

Ahoj, je tu někdo zdatný, kdo se v tomhle trošku vyzná, chci si koupit Outdoor kamerku a rozhodl jsem se, že počkám na nový model Niceboy Vega 4K PRO a Xiaomi Yi 4K Camera 2 a možná ještě něco. Zajímalo by mě, jaky je rozdíl mezi Ambarella A9SE a Ambarella A12. Sice jsem nějaký info našel, ale chytrej z toho 2x nejsem :)
Drevo
Nováček
Nováček
Registrován: 10. kvě 2016

Re: Ambarella A9SE vs A12

Příspěvek od Drevo »

čus hele, někde jsem četl, že A9SE má bejt o trošku výkonnější, ale jinak fakt netušim. Každopádně Vega Pro se ještě neprodává a u Xiaomi mi přijde zbytečný dávat 7,5k za něco, co nemá v balení přísluško, takže za něj dáš ještě 2k navíc. Koukni se ještě po ostatních kamerách (sjcam, lamax). Ty mají víceméně stejný výkon jako xiaomi, ale jsou levnější a zároveň maj v balení hned několik kusů příslušenství.
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Ambarella A9SE vs A12

Příspěvek od Blue Storm »

Po obrazové stránce mi přijde, že je na tom Xiaomi lépe a stojí 6500 Kč u Beryka, které s Xiaomi nějak spolupracuje. A pokud člověk nepotřebuje moc příslušenství, tak je to dobrá volba.

Osobně bych nevybíral podle procesoru, ale vybíral bych podle vlastností těch kamer, tzn. kvalita obrazu, výdrž na baterku a případně, jestli s tím lidi nemají nějaké vážnější problémy.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Drevo
Nováček
Nováček
Registrován: 10. kvě 2016

Re: Ambarella A9SE vs A12

Příspěvek od Drevo »

Jako to jo, ale za 6700 máš lamax x10, se stabilizací a 4k při 30fps a ještě k tomu haldu příslušenství a dálkovej ovladač.
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Ambarella A9SE vs A12

Příspěvek od Blue Storm »

A k čemu je ti stabilizace, pokud je kvalita obrazu hrozná? Neříkám, že to tak je, jen dávám příklad, že to, že za stejnou cenu je něco jiného se stabilizací a příslušenstvím ještě nemusí znamenat, že to má i stejně dobrý obraz. V případě první Xiaomi Yi platilo to, že byla za stejnou cenu bez příslušenství, ale také kvalita obrazu byla někde jinde. Btw Yi 4K stabilizaci má, ale jen pro FHD a možná 2K, tuším. Pro 4K ne a to bych tipoval, že pro 4K nemá stabilizaci ani Lamax. Navíc je už nová verze Yi 4K, která má 4K/60Hz.

Určitě to chce srovnat kvalitu obrazu, což je to nejdůležitější. Pokud bude srovnatelná, tak vzít Lamax.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Drevo
Nováček
Nováček
Registrován: 10. kvě 2016

Re: Ambarella A9SE vs A12

Příspěvek od Drevo »

Když koukneš na youtubko, tak je tam už srovnání x10 s gopročkem a ten obraz není vůbec špatnej. Jinak máš pravdu, u 4k stabilizaci nemá, ale stejně většina točí na fullhd, jelikož ve 4k to nejde skoro ani stříhat.
BTW: stabilizace je celkem důležitá, ten obraz je opravdu rozdílnej
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Ambarella A9SE vs A12

Příspěvek od Blue Storm »

Vždyť píšu, že Xiaomi 4K stabilizaci při Full HD má :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=ona84wA6cnw
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Drevo
Nováček
Nováček
Registrován: 10. kvě 2016

Re: Ambarella A9SE vs A12

Příspěvek od Drevo »

JJ, tady je třeba se stabilizací - https://www.youtube.com/watch?v=7eETYDeYrBg
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“