Kompakt za 7000

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

Odpovědět
M4rtin
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2011

Kompakt za 7000

Příspěvek od M4rtin »

Zdravím,
obracím se na Vás s prosbou jakožto naprostý laik.

Chtěl bych si pořídil nějaký foťák, na amatérské focení, cenu kolem 7000 (+/-).

Vůbec se v tom nevyznám, nevím co a jak.

Děkuji za každý návrh/radu.
M4rtin
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2011

Re: Kompakt za 7000

Příspěvek od M4rtin »

Co říkáte na tenhle? Líbí se mi možnost, dokoupení objektivů.
https://www.czc.cz/canon-eos-m10-telo-c ... 69/produkt
kdyrja
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. pro 2011

Re: Kompakt za 7000

Příspěvek od kdyrja »

No jo ale to máš cenu jenom za tělo bez objektivu.
Já sem teda velkej fanda sony, ale co se tak bavím s lidmi kteří fotí tak kompakty dělá udajně nejlepší sony.

Třeba taková Sony A5000 je skvělý foták do začátku a rozhodně lepší jak ten canon, už jenom kvůli otmu že na ten canon je pouhých 13 objektivů, zatím co sony jich má 62
PC_1: AMD Ryzen 5 1600 ; AMD RX 580 8Gb (Sapphire) ; 8Gb RAM ; corsair cx600 v2 ; 1tb HDD + 750gb hybrid SSD + 240gb SSD
PC_2: Intel core i5 3570 ; AMD HD 7950 3Gb (Sapphire) ; 2x4Gb RAM ; corsair cx600 v2 ; 1tb HDD + 120Gb SSD
PC_3: AMD A4 6300 + AMD Radeon HD 8370D ; 4Gb RAM, OCZ FirePower CoreXStream 500W ; 500Gb HDD
NB: Intel core i3 370m ; Nvidia geforce GT 540m ; 750gb hdd ; 4gb RAM
NB: Intel core i7 3632QM ; AMD Radeon HD7670M ; 1tb hdd + 128gb SSD ; 8gb RAM
M4rtin
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2011

Re: Kompakt za 7000

Příspěvek od M4rtin »

Jak říkám, nevyznám se :) znám jen zažité značky - např ten canon, a měl sem za to, že značky jako např to Sony, které vyrábí mnoho produktů, různých odvětví nejsou tak "kvalitní" jako zaměřené značky na tenhle sektor. (Předsudky nejspíš )

Smím se zeptat, čím přesně je ten Sony lepší? Krom počtu objektivů?
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: Kompakt za 7000

Příspěvek od Nerdis »

Psal jsem ti sz.
Cinner84
Nováček
Nováček
Registrován: 28. pro 2016

Re: Kompakt za 7000

Příspěvek od Cinner84 »

Záleží ti i na rozměrech a váze nebo ti to je jedno?
M4rtin
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2011

Re: Kompakt za 7000

Příspěvek od M4rtin »

Rozměry, váha jsou mi jedno. Jde mi jen o to, aby byl foťák obecně dobrý. S příznivou cenou, pokud možno s výměnými objektivy. ( co sem koukal za 10-13k nemusí být až tak špatné? )
kdyrja
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. pro 2011

Re: Kompakt za 7000

Příspěvek od kdyrja »

Žádná SZ nepřišla

Jinak ano Sony dělá dle mého nejlepší bezzrcadlovky s výmnými objektivy (jak sem psal 62 tak ted už jich je přez 71). A snímací čipy má sony dneska na špičkové urovni, viz 90% mobilních zařízení používá snímače od sony a taktéž i větší výrobci fotáků, vpodstatě sony z toho má monopol. Dole písílám porovnání

Osobně bych se podíval po Sony A5000, A5100, nebo nějakou bazarovou zrcadlovku kde už by jsi sehnal dobré modely canon, nikon, sony

(nahoře si můžeš přepínat: details, specification a score)
http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-M ... lpha-A5000
http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-M ... lpha-A5100

nebo

http://cameradecision.com/compare/Sony- ... on-EOS-M10
http://cameradecision.com/compare/Canon ... lpha-a5100
PC_1: AMD Ryzen 5 1600 ; AMD RX 580 8Gb (Sapphire) ; 8Gb RAM ; corsair cx600 v2 ; 1tb HDD + 750gb hybrid SSD + 240gb SSD
PC_2: Intel core i5 3570 ; AMD HD 7950 3Gb (Sapphire) ; 2x4Gb RAM ; corsair cx600 v2 ; 1tb HDD + 120Gb SSD
PC_3: AMD A4 6300 + AMD Radeon HD 8370D ; 4Gb RAM, OCZ FirePower CoreXStream 500W ; 500Gb HDD
NB: Intel core i3 370m ; Nvidia geforce GT 540m ; 750gb hdd ; 4gb RAM
NB: Intel core i7 3632QM ; AMD Radeon HD7670M ; 1tb hdd + 128gb SSD ; 8gb RAM
Cinner84
Nováček
Nováček
Registrován: 28. pro 2016

Re: Kompakt za 7000

Příspěvek od Cinner84 »

Si docela zvýšil rozpočet. Za to už můžeš mít skoro profi foťák. :D To už ti moc neporadím. Já jsem nedávno tátovi kupoval za necelých 6000kč foťák od kodaku, ale za 13k už budeš mít dost dobrej foťák.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompakt za 7000

Příspěvek od Suke001 »

Šel bych do něčeho bazarového s tímto rozpočtem. Něco ve stylu Olympus e-m10. Mrkni na paladix.cz nejlepší bazar foto techniky. A pamatuj, že fotku dělá hlavně objektiv.
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: Kompakt za 7000

Příspěvek od Nerdis »

Žádná SZ nepřišla
Ta přišla @M4rtin.
Šel bych do něčeho bazarového s tímto rozpočtem. Něco ve stylu Olympus e-m10. Mrkni na paladix.cz nejlepší bazar foto techniky. A pamatuj, že fotku dělá hlavně objektiv.
S tim souhlasím. Jako to tělo je sice moc krásný mít za já nevim kolik. Ale třeba můj přechod z penu na om-d je minimální změna - fotky jsou identický protože objektivy jsou stejný a pokud něco nevyfotím, tak kvůli nedostatku objektivů. Rozdíl je tam akorát, že viewfinder je součástí těla, tudíž můžu přidat velkej blesk. A má o pár tlačítek navíc (který člověk, kterej začíná nebude ani vědět na co je využít).

A u Oly jezdíš v rámci klubu zdarma na různé workshopy a oznámení produktů a tréninky, kde naučí vysvětli vše. Nevím jak je to u ostatních. Ale se svým OM-D jsem byl na tiskovce a chovali se tam ke mně jako k profesionálnímu fotografovi :-D
A když jsem tam i mluvil s některými profi fotografama, tak dost mi jich řeklo, že full size je full size, ale třeba co je em-1 mark II, tak dost uvažujou o výměně. Kvůli váze apod. Vyfotil fotku full size a s timhle a ta fotka měla jen zanedbatelně horší detaily. A hlavně když porovnal, že vyfotil něčim co mělo 1kg a full size to mělo nějakých 6kg nebo kolik.

Tohle prodávám:

http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... it=olympus
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Kompakt za 7000

Příspěvek od crashPC »

Sony sice má dobrý snímače, a dost objektivů. Horši to je ale s cenami těch lepších a kvalitou těch horších, s displejem, který má sice dostatečnou úhlopříčku ale špatný poměr stran, takže zobrazená fotka je znatelně menší než na jiných tělech, osekané featury jako méně bitový RAW, pokud se fotí "burst", a je to Sony - podpora nevelká, a nemají problém ze dne na den utratit veškerou uživatelskou základnu kvůli nekompatibilitě nové řady, a to kvůli hovadinám. Nechci to nijak hanit, ale říkám POZOR.... Každý výrobce má své velké mouchy....
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“