PC ruší TV

Foťáky, kamery, DVD a DivX přehrávače, TV karet, web kamery, satelity a dalších.

Moderátoři: CageJ, Dzin

Odpovědět
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PC ruší TV

Příspěvek od Mirek E. »

Ahoj, dam to na smetiste, tady to snad vadit nebude...

Mam zajimavy problem. Druhy pocitac v mem podpisu (Ryzen) mi rusi televizi. Zajimave ale je, ze ruseni zacne az pri nacteni plochy Windows. Treba v BIOSu zadne ruseni TV neprobiha.
Signal prijimame klasickou domaci antenou Philips SDV6227/12, chytame s ni vetsinu programu bez problemu.

Na ruseni nema vliv zadna periferie ani kabel k internetu. Pocitac muzu zapnout jen s napajecim kabelem a stejne zacne ruseni.
Podotykam, ze pocitac je slozeny v bedne, kovovou bocnici naproti antene a je v nem zdroj Seasonic Focus Plus Gold 550W. Nepredpokladam ale, ze by ruseni zpusoboval zdroj. To by asi signal vypadl ihned po zapnuti.
Antena je cca. 3 - 4 metry od pocitace a o metr vys (na skrini, pc je na stole).
Zkousel jsem pocitac premistit na zem i za roh do vedlejsi mistnosti - porad stejny problem.

Vedel by nekdo co s tim? Rusi to hlavne Novu. A na pocitac se dostanu zrovna v dobe kdy mlady davaj Ulici, takze jsem v pi... :-D
Diky za rady.
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 1080Ti | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: PC ruší TV

Příspěvek od HentaiRush »

1) Zemní smyčka? Předpokládám, že anténa je jen dvojkolík.
2) Case není faradayova klec, lítá z ní stejně dost EM bordelu, kterej ti aktivní pokojová anténa holt sežere.
3) Na bytě jsem měl stejnej problém (kterej mi nakonec vyřešila zásuvka ve zdi), ale přepěťovka na TV a anténu docela paradoxně pomohla (nekupoval jsem ji kvůli tomu, jen jsem zkusil a fachalo)
4) O2TV?
5) Jestli čučí na Ulici, pošli ji do světa! :lol:
Wannabe dickface... :]
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: PC ruší TV

Příspěvek od Mirek E. »

Vyreseno. Antenni kabel byl u vstupu do televize poskozeny. Provizorne stacilo omotat kouskem alobalu. Musim koupit novy... :-D
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 1080Ti | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
HentaiRush
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2007
Bydliště: Téměř Praha

Re: PC ruší TV

Příspěvek od HentaiRush »

Bod 5) je ale stále vhodné řešení! :lol:


//edit Wilik - presun ze Smetiste do Dig. foto a video
Wannabe dickface... :]
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: PC ruší TV

Příspěvek od Mirek E. »

Ahoj, vracim se zpet se stejnym problemem.

Vyzkousel jsem uz snad vse...

Se starym HDMI kabelem TV uz neprijimala signal vubec. Po vymene kabelu za novy, pouze 0.5m dlouhy se zdalo, ze je problem vyresen. TV prijima signal kdyz je PC bez zateze a brouzda se po netu, youtube apod., jakmile se ale zapne hra, TV uplne ztrati signal. Kdyz pri zapnute hre vypojim HDMI kabel z graficke karty, signal na TV zase nabehne.
Vyzkousel jsem zapojit nejdriv samotny monitor, potom pocitac, pocitac i monitor a TV na jinou zasuvku v byte a problem to nevyresilo. Nicmene, kdyz byl pocitac a monitor na jine zasuvce prislo mi, ze se zacatek ruseni lehce oddalil (Kdyz bylo vse na jedne prodluzce, signal na TV vypadl ihned po zapnuti BF5. Po zapojeni PC a monitoru na jinou zasuvku, vypadl signal az po najeti do menu BF5.)

Zkusim jeste jiny monitor s uplne jinym kabelem a pokud i potom bude probihat ruseni, asi vyzkousim monitor s Displayportem, protoze uz fakt nevim...

//Pokud zapnu zatezovy test procesoru, grafiky a nebo oboje najednou, zadne ruseni neprobiha.
Ve hre se ale uroven ruseni meni podle zateze graficke karty. Kdyz limituji FPS treba na 20 a vytizeni grafiky spadne pod 30%, signal se zase chyti...
Grafika s tim ale ve vysledku nema nic spolecneho, kdyz pri zatezovem testu zadne ruseni neni.
V ovladacich Nvidie jsem zkusil i vypnout zvuk pres HDMI (nepouzivam) a bez zmeny.

///Tak jsem hledal dal a vypada to na nekvalitni koaxialni kabel. Zkusim sehnat nejaky kvalitni 3x stineny a snad to pomuze.
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 6000/30 | 7800XT Nitro+ | SN850 1TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz
B650M-HDV | 7600X + Pure Rock 2 | Trident Z5 6000/30 | 1080Ti | KC1000 1TB + P3 Plus 2TB | Focus Plus 850W | FD Meshify C
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
Odpovědět

Zpět na „Digitální foto a video“