instalace Windows na externi USB hardisk

Operační systémy Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista a další.

Moderátor: Loki5567

Pravidla fóra
Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.
Odpovědět
Felix Krocher
Nováček
Nováček
Registrován: 01. črc 2007

instalace Windows na externi USB hardisk

Příspěvek od Felix Krocher »

kdyz jsem chtel nainstalovat WINDOWS VISTA na externi HDD pripojene pres USB tak me to pri vyberu disku, na ktery se ma OS nainstalovat nepustilo dal s touhle hlaskou:

"System Windows nelze nainstalovat na tento disk. Konfigurace disku propojenych prostrednictvim portu USB nebo IEEE 1394 ani instalace na tyto disky neni instalacnim programem podporovana"


kdyz jsem chtel nainstalovat WINDOWS XP tak me to normalne pustilo, ale po zkopirovani souboru na disk a restartu vyskocila modra obrazovka.


ZAJIMALO BY ME JESTLI JE TOHLE POUZE MUJ NEOBVYKLY PROBLEM NEBO WINDOWSY NEJDOU BEZNE NAINSTALOVAT NA EXTERNI DISKY? A POKUD BEZNE NEJDOU NAINSTALOVAT NA EXTERNI DISK TAK JESTLI SE S TIM DA NECO DELAT
Asus A8N-SLI Premium, Athlon 64 3000+ @ 2,5 GHz, 1GB DDR (2x 512 MB @ 455 MHz), geForce 7800GTX, 2x Hitachi 500GB RAID0, DVD+-RW LITE-ON 165P6S, TV/FM tuner Asus P7131
iks
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. kvě 2006
Bydliště: Radkov

Re: instalace Windows na externi USB hardisk

Příspěvek od iks »

Bezne na externi disk nainstalovat windows nelze {nevim jak u esata u toho by to jit melo}. Na windows XP existuje uprava instalacky viz http://www.ngine.de/index.jsp?pageid=4176
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: instalace Windows na externi USB hardisk

Příspěvek od CZDaywalker »

Pročítal jsem mnoho diskuzí a témat na toto téma.

Nikde jsem nenašel řešeni...
dedko45
Nováček
Nováček
Registrován: 06. zář 2008

Re: instalace Windows na externi USB hardisk

Příspěvek od dedko45 »

na cd alebo usb sa da nainstalovat iba livecd winu. ale iba si XP. viac na crafcom.net tam je ako vytvorit livecd XP
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: instalace Windows na externi USB hardisk

Příspěvek od Shit »

Felix Krocher píše:....
Běžně nejdou wokna nainstalovat na flašku, ale existuje něco, co se jmenuje "Win XP USB Stick Edition".
Návod je zde: http://www.msfn.org/board/How-to-boot-i ... 61384.html. :)
ryno
Nováček
Nováček
Registrován: 22. led 2009

Re: instalace Windows na externi USB hardisk

Příspěvek od ryno »

http://www.ngine.de/index.jsp?pageid=4176

ako ten navod pozmenit aby fungoval aj s ceskou verziou winxp(sp2-sp3)?

s anglickou verziou winxpsp2-sp3 to funguje bezchybne. mam to vlastnorucne odskusane. takze posty co sa tu obajvili, ze vraj to nie je mozne, su nezmysel.

(live cd je na nic.)
luborzoo
Nováček
Nováček
Registrován: 03. bře 2011

Re: instalace Windows na externi USB hardisk

Příspěvek od luborzoo »

Jako úplný lajk mám teorii.. :lol: Co vzit program jako je TrueImage a naklonovat na externí disk HDD z počítače? Popřípadě vytvořit iso soubor pomocí programu na zálohy os a ten pak rozbalit na externi disk který předtím upravíte na bootovatelný? :) Nezkoušel jsem to, ale nevidim důvod proč by to nemělo fajčit.. :oops:

Mmj ted jsem kouknul na to, že to je 2 roky starý téma.. 8) Vyřešil to už někdo? Dcl by mě zajímalo jak :lol: :lol:
Farrael-Sama
Nováček
Nováček
Registrován: 14. kvě 2009

Re: instalace Windows na externi USB hardisk

Příspěvek od Farrael-Sama »

Mám ten dojem, že to nepujde, protože ten TrueImage nevezme uplně všechno co si winy kopnou na disk, aby se rozjely. Tyto soubory jsou takzvaně systémové a třeba Win7 jim vytvářejí jakoby zvláštní obvykle 100MB oddíl, který je skrytý ;-)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: instalace Windows na externi USB hardisk

Příspěvek od zombux »

Farrael-Sama píše:Mám ten dojem, že to nepujde, protože ten TrueImage nevezme uplně všechno co si winy kopnou na disk, aby se rozjely. Tyto soubory jsou takzvaně systémové a třeba Win7 jim vytvářejí jakoby zvláštní obvykle 100MB oddíl, který je skrytý ;-)
toto vše klonovací software samozřejmě zkopíruje taky :roll:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: instalace Windows na externi USB hardisk

Příspěvek od Butch »

luborzoo píše:Jako úplný lajk mám teorii.. :lol: Co vzit program jako je TrueImage a naklonovat na externí disk HDD z počítače? Popřípadě vytvořit iso soubor pomocí programu na zálohy os a ten pak rozbalit na externi disk který předtím upravíte na bootovatelný? :) Nezkoušel jsem to, ale nevidim důvod proč by to nemělo fajčit.. :oops:

Mmj ted jsem kouknul na to, že to je 2 roky starý téma.. 8) Vyřešil to už někdo? Dcl by mě zajímalo jak :lol: :lol:

To asi nepujde, na ext disku nepujde vytvorit kombatibilni MBR na spusteni systemu se standardnim internim diskem.

Neco jineho jsou portable napriklad Mini WIN Xp a mit klasicke windows na externim disku.
zombux píše:
Farrael-Sama píše:Mám ten dojem, že to nepujde, protože ten TrueImage nevezme uplně všechno co si winy kopnou na disk, aby se rozjely. Tyto soubory jsou takzvaně systémové a třeba Win7 jim vytvářejí jakoby zvláštní obvykle 100MB oddíl, který je skrytý ;-)
toto vše klonovací software samozřejmě zkopíruje taky :roll:
On to tam zkopiruje ale comp si s tim pri bootu neporadi, takova je alespon moje zkusenost.

Jedinne jak by to slo me napadlo normalni 2,5" disk dat do compu a nainstalovat windows a pak ho dat do 2,5" boxu co ma Esata a pripojovat to pak pres E-sata..ale to je jen teorie, nemam vyzkouseno.
Naposledy upravil(a) Butch dne pát 1. dub 2011, 15:17, celkem upraveno 1 x.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace Windows na externi USB hardisk

Příspěvek od LiveBomb »

Farrael-Sama píše:Mám ten dojem, že to nepujde, protože ten TrueImage nevezme uplně všechno co si winy kopnou na disk, aby se rozjely. Tyto soubory jsou takzvaně systémové a třeba Win7 jim vytvářejí jakoby zvláštní obvykle 100MB oddíl, který je skrytý ;-)
A proc by to jako nevzal? Dela kopie partitions 1:1 ...
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
Farrael-Sama
Nováček
Nováček
Registrován: 14. kvě 2009

Re: instalace Windows na externi USB hardisk

Příspěvek od Farrael-Sama »

Pokud to vezme kompletně všechno tak v tom případě by to ale muselo tedy fungovat a už by to tu někdo hodil nemyslíte? ;-) Tak jednoduché to nebude.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: instalace Windows na externi USB hardisk

Příspěvek od zombux »

Farrael-Sama píše:Pokud to vezme kompletně všechno tak v tom případě by to ale muselo tedy fungovat a už by to tu někdo hodil nemyslíte? ;-) Tak jednoduché to nebude.
jasně že nemuselo. je rozdíl bootovat z AHCI/RAID/IDE a USB, v tom je ten základní problém.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
k-dave
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2010
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace Windows na externi USB hardisk

Příspěvek od k-dave »

Jsem jeden další z naivních lidí, který mu by se hodilo aby to fungovalo :D
Ale narazil sem.. Acronis dokáže udělat absolutní klon jak datové části tak i MBR.. Problém je v tom, že klasická instalace Windows XP při startu provádí něco jako POST externího rozhraní, což se bohužel týká i USB xD .. Proto se každý dočká jen modré obrazovky smrti.. Zajímalo by mě ale jeslti existuje verze Windows XP, která se při startování netekne USB ? :)
Práce: DELL Inspiron 5720, i7, 8GB, nvidia GT 630 M, Kingston SSD, WinIndex = 6,8... Doma: Digitální domácnost vytvořena síťovým propojením různého, jakžtakž funkčního haraburdí.
n4l1m
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. pro 2009

Re: instalace Windows na externi USB hardisk

Příspěvek od n4l1m »

http://www.zive.cz/poradna/spoluprace-p ... =1#1804821

co tohle? šlo by to? pokazil se mi na noťasu win vista tak jsem si koupil na 2.5 externí box hdd zálohoval jsem pouze oddíl D jelikož poškozené C to chtělo zformátovat.. tak jsem to udělal (ještě než jsem to udělal připojil jsem disk na noťas přes USB a bios mi ho zobrazil jako USB HDD tak jsem ho nastavil jako první na boot.. systém z disku najížděl (sice pomaleji a nespustil se jelikož byl poškozen jak jsem již psal) ale bootovalo to.. chci nyní přijít na to jak tam nainstalovat ten win (ani vista ani xp) instalační cd nenačte tento disk přes USB (podle mě proto protože instalačka je stará) co by se s tím teda dalo dělat a jak by to šlo upravit aby to jelo? chci použít jednotku C jako win xp systémový disk pro občasné použití noťasu a jednotku D na přenášení dat místo flešky... montovat se mi to do noťasu zpět nechce jen na instalaci co s tím? vím že ten disk bude pomalejší než přes sata ale je mi to jedno jsem spíše na stolním pc (a z prostředí winu mi to nainstalovat taky nešlo konkrétně win7) ještě mě napadlo přepnout v biosu AHCI na IDE co myslíte?
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Microsoft“