Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy - NE aktivace

Operační systémy Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista a další.

Moderátor: Loki5567

Pravidla fóra
Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.
Odpovědět
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od CZDaywalker »

LiveBomb píše:Spatny popis ...
Přesně tak, má tam být multilangauge ne multilicence :)
DartVader
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2010

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od DartVader »

Á, a multilanguage tedy znamená to, na co jsem se v prvním příspěvku ptal?
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od LiveBomb »

Jakakoli Ultimate umoznuje prepinani jazyku ...
Tady je to mysleno tak, ze instalace je na vyber z X jazyku ...
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
DartVader
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2010

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od DartVader »

Aha,já v životě nic ultimate v ruce neměl. A jediné přepínání znám klasické cz-en. Každopádně dík.
TomTom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2006
Bydliště: KönigGratz

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od TomTom »

Uz moc deni okolo licenci nesleduju, tak bych mel dotaz. Mam origo w7 x64 ultimate EN retail. Pujde mi nainstalovat a aktivovat system, ktery bude instalovan ze stejne verze jen v CZ a s integrovanym SP1? Tedy lze pouzit product key EN verze na CZ verzi v retail? Diky
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od LiveBomb »

Lze. Ale u Ultimate si muzes prece stahnout jakykoli jazykovy balicek, patalie s lokalizovanma medima taky snad odpada, ne?
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
TomTom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2006
Bydliště: KönigGratz

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od TomTom »

O jazyk mi nejde, beztak pouzivam jako vychozi EN. Spis jde o to az budu delat reinstal, tak jsem liny si delat instalacku s intrgr. SP a mam moznost si v praci stahnout CZ verzi :) Jinak i kdyz Ultimate ma vsechny jazykove mutace k dispozici, tak myslim, ze vzdy jeden jazykl je defaultni, viz EN a CZ verze.
tsmart
Nováček
Nováček
Registrován: 18. pro 2009

Re: Windows 8

Příspěvek od tsmart »

čert aby se v tom vyznal :) takže tu OEM verzi WIN7 (stačí mi home edice) si můžu samostatně koupit a měnit si vše mimo základní desky??? to by mi bohatě stačilo.

tohle je to co hledám? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=74920
na czc jsem to našel kolem 2600kč, levněji to asi nekoupím co?
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Windows 8

Příspěvek od CZDaywalker »

tsmart píše:čert aby se v tom vyznal :) takže tu OEM verzi WIN7 (stačí mi home edice) si můžu samostatně koupit a měnit si vše mimo základní desky??? to by mi bohatě stačilo.

tohle je to co hledám? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=74920
na czc jsem to našel kolem 2600kč, levněji to asi nekoupím co?
Od 1. ledna 2009 lze tedy prodávat OEM licenci společně s novým počítačem a to v těchto případech:
1. OEM licence předinstalovaná na novém počítači
2. OEM licence prodaná s novým počítačem, na kterém od výrobce nebyl nainstalovaný operační systém Windows. V tomto případě je nutné uvést jmenovitě OEM licenci na stejném prodejním nebo souvisejícím dokladu, kde je uveden počítač, ke kterému bude licence vázána. Na faktuře by měl být uveden úplný popis licence, včetně verze, edice, bitové verze a jazyka systému.
3. OEM licence prodaná společně s komponentami. V tomto případě musí být licence prodána společně s alespoň těmito základními komponentami, z kterých je možné sestavit funkční počítač, tak jak je definován System builder smlouvou:
a. základní deska
b. procesor
c. operační paměť
d. pevný disk
e. skříň počítače včetně zdroje napájení
Je nutné uvést jmenovitě OEM licenci na stejném prodejním nebo souvisejícím dokladu, kde jsou uvedeny výše specifikované komponenty. Na faktuře by měl být uveden úplný popis licence, včetně verze, edice, bitové verze a jazyka systému.
Jakékoliv jiné možnosti prodeje OEM licence koncovým zákazníkům jsou od 1. ledna 2009 považovány za neplatné a mohou být takto posuzovány v případech softwarových auditů nebo jiných typů kontrol.
Další informace o tom, jakou licenci zakoupit pro operační systém Windows najdete na:
www.microsoft.com/cze/licence
www.microsoft.com/cze/windows/legalizace

Levněji to asi nenajdete.
wen
Nováček
Nováček
Registrován: 03. zář 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od wen »

Ahoj,
na pri nedavnem nakupu jsem byl na tuto skutecnost upozornen kdyz jsem kupoval nove "koponenty"
a. základní deska
b. procesor
c. operační paměť
d. pevný disk
e. napájení (ale bez bedny)

+ grafická karta
+ OEM Microsoft Windows 7 Home Premium CZ

mohu problem vyresit tak, ze si vezmu jiz zde uvedeny kit Microsoft Windows 7 Home Premium CZ 32bit/x64, legalizační verze - GGK sada?
jak psal tsmart je to to, co hledam?
dekuji, w
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od CZDaywalker »

Legalizační verze je určená pouze a jen k legalizaci.
To, že se to kupuje pro novou sestavu je porušení těchto podmínek.

Samozřejmě, že dokazovat Vám to asi nebude nikdo. Podmínky legalizaování jsou ale všem dostupné a měl by Vás na ně každý informovat.

Ze své praxe jsem se ale už několikrát setkal s tím, že zákazník řekne, že má nový PC, pak, že teda tam má nelegální verzi a ve výsledku si ji stejně koupil - a dokažte mu to....
wen
Nováček
Nováček
Registrován: 03. zář 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od wen »

těmto podmínkám dobře rozumím - ale na druhou stranu proc ma MS u OEM verze nutnou podminku pocitacovou skrin? To jenom kvuli teto polozce musim, abych neporusil licencni podminky, nebo se nepohyboval na jeji hranici kupovat krabicovou verzi? Na druhou stranu pro MS je asi lepsi jakykoliv legalni a zaplaceny OS na disku nez nelegalni? omlouvam se za trosku OT, ale nemohu z pohledu zakaznika "nesmyslne" podminky vazby bedny a OEM verze jen tak prejit :D. Na druhou stranu splnit podminky pro aplikaci legalizacniho kitu, pokud to MS dle licencnich podminek takto chce, je take bohuzel cesta. dekuji za predchozi reakci, ktera mi osvetlila celou problematiku OEM a GGK sady.
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od LiveBomb »

Asi tak, vazat to na bednu a zdroj je trochu mimo misu, at se pak neidivi ze se to snazi zakaznici obchazet... Ja kvuli tomuhle omezeni mam krabicovku, importovanou za zahranici kvuli cene. (prepocet 1USD = 1€ je taky hodne mimo)
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Lojza »

Třeba na aukci lze zakoupit Windows OEM 32 - DVD, manuál a licenční štítek. Ale jak je to s tou licencí - OEM by se měl koupit jen s novým PC, takže když zakoupím toto a dám to na PC, bude to OK? díky
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od LiveBomb »

Nebude. Nesplnujes podminky licence, je to stejny jako bys to zawarezil....
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Lojza »

Takže krabicovku můžu koupit, že? (z bazaru/aukce)
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od CZDaywalker »

Pokud to bude opravdu FPP verze a nebude to OEM, tak se da koupit uplne vsude.

OEM se dá koupit pouze s PC nebo s komponenty, které tvoří funkční PC.

OEM může zvlášť koupit pouze System Builder - ten, kdo staví PC a předinstaluje tam OEM licenci.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od Weslo »

Lze použít k upgrade Windows Vista Basic OEM předinstalovaném na HP notesu třeba tohle? http://www.alza.cz/microsoft-windows-7- ... 165288.htm
Nebo jak nejlevněji (majitel je důchodce) dostat licenci na Win7
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od LiveBomb »

Neda. Imho spis tohle
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
off
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2005
Bydliště: u HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Licenční thread - ptejte se na licenční dotazy

Příspěvek od off »

Potřebuju vědět jednu věc. Když nakoupím komponenty na PC a OEM licenci winů (na více místech) a pak z toho složím PC na který ty winy nainstaluju a tento PC prodám dál jako komplet. Stává se ze mě tím system builder a bude licence pro konečného zákazníka legální ?
Zatim jsem to pochopil, tak, že pokud koupím požadované komponenty i licenci z jednoho obchodu a pak to složím a prodám, tak je vše OK. Ale to jaksi naráží na dostupnost jednotlivých dílů :oops: .Takže bych potřeboval aspoň disk koupit od jiného dodavatele než zbytek.
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Microsoft“