Nefungující Windows Update na Windows XP SP3

Operační systémy Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista a další.

Moderátor: Loki5567

Pravidla fóra
Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.
Odpovědět
premo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2009
Bydliště: Ostrava

Nefungující Windows Update na Windows XP SP3

Příspěvek od premo »

Zdravím,
dělal jsem čistou instalaci WinXP Prof.SP2 na starší notebook, načež jsem manuálně stáhl SP3 a nainstaloval, nicméně Windows Update nefunguje. Když dám Windows Update z menu IE, tak se to připojuje a zakrátko to zahlásí: Pravděpodobně není možno připojit se k serveru WinXP Update, pokud není nainstalován poslední service pack. Zkoušel jsem manuálně v cmd napsat "wuauclt detectnow" a v pravém dolním rohu se objeví ikonka s tím, že se aktualizace začnou stahovat a následně instalovat. Nicméně to v IE pořád nefunguje, není možno instalovat volitelné aktualizace. Zkoušel jsem nainstalovat i Agent Windows update, ale po instalaci se nic nedělo. Nevšiml jsem si žádné změny. Nevíte co s tím ?
Díky, Premo.
CPU: AMD Ryzen 5900X + Noctua NH-D15 SE AM4, RAM: 64GB 3200MHz CL16 Kingston HyperX Fury, MB: Asus TUF X570-Pro (Wifi) VGA: EVGA Geforce RTX 3090 XC3 ULTRA, SSD: Samsung 980 Pro 1TB + Samsung 970 Evo Plus 2TB + Samsung 860 Evo 2TB SATA + Samsung 870 Evo 2TB SATA, HD: 2x WD40EZRZ Blue 4TB, DVD-RW: Asus DRW-24D5MT, Monitor: Samsung Odyssey G7 32" QHD, Case: Fractal Design Define 7 XL, Zdroj: Seasonic Prime Gold 750W - Windows 11 Home
NTB: Lenovo ThinkPad E15 Gen4: i5-1235U/0,9-4,4GHz/40GB/512GB + 1TB/GeForce MX550/Windows 11 Pro
Samsung S21 FE - Android 13 + OneUI 5.1
edge-master
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. zář 2010
Bydliště: Pardubice

Re: Nefungující Windows Update na Windows XP SP3

Příspěvek od edge-master »

zkus odinstalovat ten SP3, restart a pustit Update.
pokud wim, tak jeste pred SP3 se aktualizuje prave win updater na vyssi verzi.
treba to hapruje, kdyz to neupdatnes pred instalaci SP3

jen napad...
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Nefungující Windows Update na Windows XP SP3

Příspěvek od Butch »

na tohle byl update fix primo od MS, zkus pohledat na jejich strankach
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
premo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2009
Bydliště: Ostrava

Re: Nefungující Windows Update na Windows XP SP3

Příspěvek od premo »

Tak po nějaké době to začalo samo od sebe fungovat. Díky za reakce.
CPU: AMD Ryzen 5900X + Noctua NH-D15 SE AM4, RAM: 64GB 3200MHz CL16 Kingston HyperX Fury, MB: Asus TUF X570-Pro (Wifi) VGA: EVGA Geforce RTX 3090 XC3 ULTRA, SSD: Samsung 980 Pro 1TB + Samsung 970 Evo Plus 2TB + Samsung 860 Evo 2TB SATA + Samsung 870 Evo 2TB SATA, HD: 2x WD40EZRZ Blue 4TB, DVD-RW: Asus DRW-24D5MT, Monitor: Samsung Odyssey G7 32" QHD, Case: Fractal Design Define 7 XL, Zdroj: Seasonic Prime Gold 750W - Windows 11 Home
NTB: Lenovo ThinkPad E15 Gen4: i5-1235U/0,9-4,4GHz/40GB/512GB + 1TB/GeForce MX550/Windows 11 Pro
Samsung S21 FE - Android 13 + OneUI 5.1
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefungující Windows Update na Windows XP SP3

Příspěvek od Lojza »

Mně to nefuguje už asi na 5ti PC. Nejenomže nejde Windows update, ale nejde ani microsoft.com ani .cz, nejde např. třeba ani avast.com nebo avg.com. Jsou to XP PRO/HOME legální, čisté, po instalaci. Nejde to ani z jiného připojení. Je to průser jak bejk, protože ty systémy nemůžu ani aktivovat. Ani na ntb s SP2 to nejde (jinak mají SP3 přímo v sobě). Netušítě někdo, co s tím? Dík
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefungující Windows Update na Windows XP SP3

Příspěvek od Lojza »

Nikdo nic?
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Nefungující Windows Update na Windows XP SP3

Příspěvek od CZDaywalker »

Většinou to děla starý agent pro update - http://support.microsoft.com/kb/949104
Tady je nějaká pomoc, je potřeba to vyzkoušet.
Aktivace se může udělat přes telefon, není potřeba mít internet.

Ty stránky nejedou a jedou nějaké jiné? Jak je realizováné připojení k internetu?
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefungující Windows Update na Windows XP SP3

Příspěvek od Lojza »

To jsem zkoušel ale nepomáhá to. Nejedou stránky Microsoft.com ani cz, ani jak jsem psal třeba avast.com nebo avg.com atd. Připojení různá nezávisle a sobě - místní wifi a kabelová TV. Jsou to čisté i staré instalace OS, doma jsem našel nějakou starou SP1 instalačku XP a s tou to funguje :) Nerozumím tomu.
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nefungující Windows Update na Windows XP SP3

Příspěvek od S.h.I.t. »

Tohle by nasvědčovalo infekci či podobnému bordelu. Zkus kouknout na hosts soubor, a projet systém nějakým testem. Stránky antivirů a ms se nezablokují jen tak samy od sebe.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Nefungující Windows Update na Windows XP SP3

Příspěvek od Pepa1 »

Lojza píše:To jsem zkoušel ale nepomáhá to. Nejedou stránky Microsoft.com ani cz, ani jak jsem psal třeba avast.com nebo avg.com atd. Připojení různá nezávisle a sobě - místní wifi a kabelová TV. Jsou to čisté i staré instalace OS, doma jsem našel nějakou starou SP1 instalačku XP a s tou to funguje :) Nerozumím tomu.
přesně tenhle problém měl můj známý na xpsp3cz. Zkoušel jsem "odbordelizovat" a nic. Pomohla až reinstalace a od té doby chodí vše jak má. Musel tam bejt nějakej sajrajt..... ;-)
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefungující Windows Update na Windows XP SP3

Příspěvek od Lojza »

Ale kde by se tam vzal sajrajt z čisté instalačky? Navíc dělá to i na PC, která jsem neinstaloval já, ale byly instalovány již od výroby. S těma hosts souborama jsem manipuloval taky, překopíroval jsem celou složku z PC kde to fungovalo (system32/drivers/etc/hosts nebo jak to bylo), ale nepomohlo to.
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nefungující Windows Update na Windows XP SP3

Příspěvek od S.h.I.t. »

Tak zkus nastavit DNS na 8.8.8.8 a 8.8.4.4 - jak se to bude chovat pak?

Případně co ti vrátí když dáš do cmd třeba "nslookup www.avg.com" ?
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefungující Windows Update na Windows XP SP3

Příspěvek od Lojza »

Tak nakonec to bylo virem. Nainstaloval jsem zkušební verzi NOD32 ten napsal o nějakém viru (infiltrace do paměti). Smazal to, restartoval PC a už to vše jede. Ten virus funguje jen XP a zřejmě se přenášel po flash disku. Měl jsem to prověřit hned, ale vir mě nenapadl. Díky moc za rady.
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Microsoft“