Reinstall z recovery disku - zůstanou data?

Operační systémy Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista a další.

Moderátor: Loki5567

Pravidla fóra
Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.
Odpovědět
rihadavid
Nováček
Nováček
Registrován: 14. úno 2012

Reinstall z recovery disku - zůstanou data?

Příspěvek od rihadavid »

Zdravím,

mám v plánu přeinstalovat systém (Vista Home Premium, x86) z recovery disku od výrobce PC a píše mi to:

"Vybraný oddíl může obsahovat soubory z předchozí instalace systému windows. Pokud ano, budou tyto soubory a složky přesunuty do složky s názvem Windows.old. V této složce můžete pracovat s informacemi, ale nebude možné používat předchozí verzi systému Windows."

Znamená to, že všechna data kromě těch co jsou teď ve složce C:/windows mi zůstanou v nezměněné podobě? Předpokládám, že programy budu muset nainstalovat znova, ale že třeba dokumenty mi zůstanou původní, je to tak?

Chci instalovat do stejného oddílu (mám jen jeden).
Maranov
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006

Re: Reinstall z recovery disku - zůstanou data?

Příspěvek od Maranov »

Ano, technicky, ale není to moc dobré. Reinstall pak ztrácí pointu. Lepší je přesunout data, při instalaci naformátovat a instalovat čistý systém.
DESKTOP: C2D E8200 (pasivně); ATI HD 3870 (AC S1, 120 fan@5V); 4GB RAM; OCZ Vertex2 SSD 64GB; 320+320+250GB JBOD (odhlučněno); 2x FSC P19-2 (2056x1024)
MOBILE: Lenovo Thinkpad T420 4177 CTR, Crucial M4 SSD 128GB, 6GB RAM; FSC P19-2; Logitech G400
POCKET: Nokia Hulmia 800; Hitachi 500GB@Scythe Kamazo 2 (eSATA); Creative EP-630
AUDIO: Sennheiser HD 555 (foam mod), NuForce Icon µDAC, FLAC, ReplayGain, f2k

"A Man's mortality is a compass that points his way in life."
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Microsoft“